Športové výsledky (14. 3. 2014). Paralympionička Smaržová šiesta

Aktualizovaný výsledkový servis zo všetkých športov.

HOKEJ

NHL

Boston - Phoenix 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

Góly: 6. CHÁRA, 18. Iginla (Boychuk, Lucic) 49. Korpikoski (Ekman-Larsson, Doan). Brankári: Rask - Smith, strely na bránku: 20:22.

Carolina - Buffalo 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)

Góly: 14. Skinner (Murphy, Lindholm), 52. Siomin (SEKERA, J. Staal), 54. Tlustý (Siomin, J. Staal), 60. Gerbe (Dwyer, E. Staal) 11. Ennis z tr. strieľania, 49. Stafford (Conacher, Weber). Brankári: Ward - Neuvirth, strely na bránku: 55:23.

Columbus - San Jose 3:4 pp a sn (1:1, 1:0, 1:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 6. Johansen (Jenner, Foligno), 24. Umberger (Dubinsky), 56. Wisniewski (Dubinsky, Calvert) 11. Marleau (Couture), 41. Nieto (Couture, Vlasic), 46. Marleau (Pavelski, Boyle), rozh. náj. Pavelski. Brankári: Bobrovskij - Stalock, strely na bránku: 38:27.

St. Louis - Edmonton 6:2 (1:1, 1:1, 4:0)

Góly: 19. Sobotka (Tarasenko, Oshie), 26. Tarasenko (Oshie, Sobotka), 41. Pietrangelo (Sobotka), 45. Schwartz (Backes, Steen), 48. Oshie (Steen, Shattenkirk), 53. Schwartz (Lapierre, Pääjärvi) 8. Perron (Hall, Ference), 39. Fraser (Gordon, Joensuu). Brankári: Miller - Scrivens, strely na bránku: 37:25.

Minnesota - NY Rangers 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Góly: 14. Niederreiter (Brodziak), 42. Parise (Pominville, Granlund) 24. Stephan (McDonagh, Nash). Brankári: Kuemper - Talbot, strely na bránku: 26:30.

Tampa Bay - Florida 5:4 (2:2, 2:0, 1:2)

Góly: 6. Salo (Filppula), 9. Kostka (Purcell), 33. Callahan (Palát, Filppula), 39. Johnson (Stamkos), 51. Stamkos (Filppula, Hedman) 2. Fleischmann (Kulikov, Bjugstad), 6. Howden (Hayes, Pirri), 59. Upshall (Bjugstad, Boyes), 60. Pirri (Petrovic, Campbell). Brankári: Bishop - Ellis, strely na bránku: 28:27.

Los Angeles - Toronto 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)

Góly: 2. GÁBORÍK (Doughty, Williams), 17. Kopitar (Doughty, GÁBORÍK) 19. Phaneuf (Kadri, Rielly), 24. Gunnarsson (Franson, Kadri), 46. Raymond (van Riemsdyk). Brankári: Quick - Bernier (20. Reimer), strely na bránku: 41:29.

Reprezentácie

Nominácia slovenskej hokejovej reprezentácie do 18 rokov na prípravný kemp v Bratislave a prípravné zápasy proti Česku:

Brankári: Maximilián Pajpach, Matej Tomek (obaja HK ŠKP Poprad), Adam Húska (HKM Zvolen)

Obrancovia: Michal Bílik, Patrik Maier (obaja HC Slovan Bratislava), Erik Černák (HC Košice), Matej Moravčík (MHK 32 Liptovský Mikuláš), Jakub Garay (MMHK Nitra), Ladislav Romančík (HK 36 Skalica), Mário Grman (HC Topoľčany), Patrik Koch (EC Red Bull Salzburg/Rak.), Jakub Meliško(Piráti Chomutov/ČR), Christián Jaroš (Lulea/Švéd.), Adrián Sloboda (Ottawa 67´s/Kan.)

Útočníci: Marco Halama (HC Slovan Bratislava), Matej Paločko (HK ŠKP Poprad), Kristián Ferleťák, Peter Valent (obaja HC´05 Banská Bystrica), Radovan Bondra (HC Košice), Matúš Sukeľ (MHK 32 Liptovský Mikuláš), Jozef Klenko (MMHK Nitra), Šimon Petráš (HK 36 Skalica), Jakub Tatár (HKM Zvolen), Juraj Milý (P.H.K. Prešov), Lukáš Hrušík (MSHK Žilina), Kristián Pospíšil (EC Red Bull Salzburg/Rak.), Martin Krasničan (Djurgaarden IF/Švéd.), Adrián Holešinský (Västeras VIK/Švéd.), Filip Adamčík (Lukko Rauma/Fín.), Adam Haščič (Spokane Chiefs/Kan.).

Finálový turnaj Európskeho pohára majsteriek (EPM) v hokeji v nemeckom Bad Tölzi.

Espoo Blues (Fín.) - ESC Planegg (Nem.) 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)

Tornado Moskva (Rus.) - AIK Štokholm (Švéd.) 6:1 (3:0, 3:1, 0:0) - Zuzana Tomčíková (Tornado) odchytala celý zápas

Zostávajúci program:

Sobota 15. marca: Tornado - Espoo (13.35), Planegg - AIK (16.50)

Nedeľa 16. marca: AIK - Espoo (11.15), Planegg - Tornado (14.45

Play-off najvyššej nemeckej hokejovej súťaže DEL

Eisbären Berlín - Ingolstadt 2:3 po predĺžení (2:1, 0:0, 0:1 - 0:1) - konečný výsledok série 1:2, Ingolstadt postúpil do štvrťfinále

Mníchov - Iserlohn 1:4 (1:0, 0:1, 0:3) - konečný výsledok série 1:2, Iserlohn postúpil do štvrťfinále


BASKETBAL

NBA

Atlanta - Milwaukee 102:97 (23:30, 24:23, 21:14, 34:30)

Chicago - Houston 111:87 (25:20, 25:22, 35:16, 26:29)

Oklahoma - Los Angeles Lakers 131:102 (33:19, 27:27, 41:31, 30:25)


Hádzaná

WHIL - 20. kolo

HK Slovan Duslo Šaľa - HC Veselí nad Moravou 24:17 (16:8)

Najviac gólov: Kodajová 5, Trochtová 4, Demajová a S. Szarková po 3 - Chrenková 6/4, Šustková 4, Bačíková a Jandásková po 2

Pok. hody: 1/1 - 4/4, vylúčené: 4 - 6, rozhodovali: Mandák a M. Rudinský, 350 divákov

Extraliga mužov - nadstavbová časť - A-skupina (o 1. - 6. miesto) - 6. kolo

1. MHK Košice - HK Topoľčany 30:35 (15:15)

Najviac gólov: Fuňak 10/3, Ľoch 5, Pekár 4/1 - Valent 9, M. Briatka 8/3, Polakovič 6

Pok. hody: 5/4 - 3/3, vylúčení: 5 - 6, ČK: Polakovič (Topoľčany) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Karlubík a Dvorský, 150 divákov

4. kolo B-skupiny o 7.-10. miesto

MHáK Martin - Slovan Modra 27:23 (15:11)

Najviac gólov: Sajtz 9, Bíro 9/3, Štrbák 3 - Tschur 11/2, H. Kintler, Döme a Michalko po 3. Rozhodovali: Haščík - Sivák, 7 m hody: 5/3 - /2, vylúčení: 5 - 8, ČK: 54. Stachovič, 60. Földes (obaja Modra - za tri vylúčenia), 200 divákov


Futbal

Slovensko - 22. kolo II. ligy

ŠK SFM Senec - MŠK Rimavská Sobota 0:0

Rozhodoval: Michlian, ŽK: Ravas - Gerát, Tenkl

Česká liga - 20. kolo

Vysočina Jihlava - FK Teplice 1:1 (1:0)

Góly: 13. KARLÍK - 72. Nivaldo

/K. Karlík za domácich celý zápas a v 13. min strelil gól, V. Kúkoľ od 88. min/

Slavia Praha - 1. SC Znojmo 2:1 (1:0)

Góly: 39. a 80. Piták - 73. Crnkič

/K. Čontofalský odchytal celý zápas, M. Juhár do 71. min - M. Lacko celý zápas/

Škótska liga - 29. kolo

Kilmarnock - Celtic 0:3

Ruská liga - 21. kolo

Ural Jekaterinburg - Terek Groznyj 2:1

Maďarská liga - 20. kolo

Haladás Szombathely - Kecskemét 1:0, DVTK Diósgyör - Lombard Pápa 2:1 - Peter Struhár (Pápa) odohral celé stretnutie

Poľská liga - 26. kolo

Korona Kielce - Zawisza Bydgoszcz 1:1 - Pavol Staňo (Kielce) nastúpil v 76. min

Lech Poznaň - Podbeskidzie Bielsko-Biala 2:1 - Richard Zajac odchytal celé stretnutie, Anton Sloboda odohral celé stretnutie a v 90.+ min videl ŽK, Ladislav Rybánsky sedel na lavičke náhradníkov, Juraj Dančík a Michal Mravec (všetci Bielsko-Biala) nefigurujú v zápise o stretnutí

Turecká liga - 25. kolo

Karabükspor - Galatasaray Istanbul 0:0

Holandská liga - 28. kolo

Cambuur - Waalwijk 3:2

Medzinárodný turnaj štyroch krajín v Belgicku.

Slovensko "16" - Ukrajina "16" 1:3 (1:2)

Góly: 10. Šušolík - 21. Lisoj, 27. Sinčo, 80. Cakadze. ŽK: Šimko ČK: 57. Šimko (po 2. ŽK)

SR "16": Kastl - Šušolík, Šulek, Šimko, Nemček - Lénárt (41. Dancák), Štefanec (41. Tešlár) - Poláček (41. Lukáčik), Baumgartner (56. Jurík), Jedinák (41. Nepšinský) - Tupta


PARALYMPIÁDA

Zjazdové lyžovanie

Ženy - zrakovo postihnuté: 1. Aleksandra Frantcevová, navádzač Pavel Zabotin (Rus.) 2:27,75 min, 2. Jade Etheringtonová, Caroline Powellová (V. Brit.) +0,63, 3. Danelle Umsteadová, Robert Umstead (USA) +14,34,... Henrieta Farkašová, Natália Šubrtová (SR) - diskvalifikácia v slalomovej časti

Muži - zrakovo postihnutí: 1. Valerij Redkozubov, navádzač Jevgenij Gerojev (Rus.) 2:15,81 min, 2. Mark Bathum, navádzač Cade Yamamoto (USA) +1,51, 3. Gabriel Juan Gorce Yepes, Josep Arnau Ferrer Ventur (Šp.) +5,48, 4. Radomír Dudáš, navádzač Michal Červeň +4,49,... 6. Michal Beladič, navádzač Filip Motyka +16,43, ... Miroslav Haraus, navádzač Maroš Hudík boli diskvalifikovaní v slalomovej časti, Jakub Krako, navádzač Martin Motyka a Marek Kubačka, navádzačka Natália Karpišová (všetci SR) - nedokončili slalomovú časť

Ženy - stojace: 1. Marie Bochetová (Fr.) 2:18,39 min, 2. Andrea Rothfussová (Nem.) +4,35, 3. Stephanie Jallenová (USA) +4,74,.. 6. Petra Smaržová (SR) +21,01.

Muži - stojaci: 1. Alexej Bugajev (Rus.) 2:09,72 min, 2. Matthias Lanzinger (Rak.) +1,10, 3. Toby Kane (Aus.) +4,42,...8. Martin France (SR) +8,92.


F1

Austrália

výsledky 2. piatkového tréningu:

1. Lewis Hamilton (V.Brit./Mercedes) 1:29,625, 2. Nico Rosberg (Nem./Mercedes) 1:29,782, 3. Fernando Alonso (Šp./Ferrari) 1:30,132, 4. Sebastian Vettel (Ne./Red Bull - Renault) 1:30,381, 5. Jenson Button (V.Brit./McLaren) 1:30,510, 6. Daniel Ricciardo (Aust./Red Bull - Renault) 1:30,538


ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE

Triumfom domácich Švajčiarov sa skončila tímová súťaž vo finále Svetového pohára alpských lyžiarov v Lenzerheide.

Výsledky tímovej súťaže:

1. Švajčiarsko, 2. USA, 3. Rakúsko, 4. Taliansko, 5. Nemecko, Francúzsko a Švédsko

finále:

USA - Švajčiarsko 2:2, Švajčiari vyhrali o 14 stotín


Krasokorčuľovanie

Výsledky - majstrovstvá sveta juniorov v krasokorčuľovaní v Sofii.

Juniorky - poradie po krátkom programe: 1. Jelena Radionovová 66,90, 2. Serafima Sachanovičová 64,75, 3. Jevgenija Medvedevová (všetky Rus.) 63,72, ... 22. Bronislava Dobiášová (SR) 42,35


Šach

ME jednotlivcov v šachu v Jerevane

Konečné poradie po 11. kole: 1. Alexander Motylev (Rus.) 9,0 b., 2. David Anton Guijarro (Šp.) 8,0, 3. Vladimir Fedosejev (Rus.) 8,0, 4. Dragan Solak (Tur.) 8,0, 5. Pavel Eljanov (Ukr.) 8,0, 6. Constantin Lupulescu (Rum.) 8,0, ..., 109. Tamás PETÉNYI 6,0, 135. Marián JURČÍK 5,5.


Rýchlokorčuľovanie

Výsledky - finále Svetového pohára v rýchlokorčuľovaní v Heerenveene.

Muži 1000 m: 1. Denny Morrison (Kan.) 1:08,91, 2. Shani Davis (USA) 1:09,13, 3. Kjeld Nuis (Hol.) 1:09,25

Preteky s hromadným štartom: 1. Bob de Vries (Hol.) 10:51,34, 2. Maarten Swings (Belg.) 10:52,65, 3. Bram Smallenbroek (Rak.) 10:23,30 (-2 kolá)

Ženy 1500 m: 1. Ireen Wüstová 1:53,68, 2. Lotte van Beeková (obe Hol.) 1:54,47, 3. Julia Skokovová (Rus.) 1:56,14

Preteky s hromadným štartom: 1. Francesca Lollobrigidová (Tal.) 8:36,52, 2. Irene Schoutenová (Hol.) 8:36,80, 3. Ivanie Blondinová (Kan.) 8:37,45


Šortrek

Majstrovstvá sveta v rýchlokorčuľovaní na krátkej dráhe v Montreale (Kan.)

Muži:

1500 m: 1. Charles Hamelin (Kan.) 2:15,049 min, 2. Chan Tchien-jü (Čína) 2:15,138, 3. Park Se-jong (Kór. rep.) 2:15,262

Ženy:

1500 m: 1. Šim Suk-hi 2:34,423 min, 2. Kim Alang 2:34,717, 3. Park Sung-hi (všetky Kór. rep.) 2:34,838

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

  1. Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci
  2. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
  3. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov
  4. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov
  5. Investment Advisory Guide for Slovakia
  6. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross!
  7. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka
  8. Obľúbené Tunisko sa vracia do ponuky dovoleniek na rok 2019
  9. Máte pri čítaní „krátke ruky“? Vitajte vo svete štyridsiatnikov
  10. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali
  1. Vaše umenie bude hýbať Tatrami. Zapojte sa do súťaže ZSSK
  2. Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci
  3. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
  4. Recenze youtubera JeezyJ: jak dopadla autokamera Mio MiVue 785 ?
  5. Burza pracovných príležitostí opäť na Stavebnej fakulte STU
  6. Počet ochorení na rakovinu stále stúpa. Nepodceňujte prevenciu
  7. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov
  8. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov
  9. Forum Prešov má platné stavebné povolenie a začína s výstavbou
  10. Slávnostná inaugurácia rektora a dekanov fakúlt EU v Bratislave
  1. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka 29 162
  2. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov 22 512
  3. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov 19 276
  4. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť 17 881
  5. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky 14 633
  6. Obľúbené Tunisko sa vracia do ponuky dovoleniek na rok 2019 10 636
  7. Prievidzská firma je malý zázrak. Uznáva ju americké letectvo 9 518
  8. Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci 8 636
  9. Forum Prešov má platné stavebné povolenie a začína s výstavbou 6 704
  10. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali 6 434