Play-off KHL: Ufa vedie s Novgorodom už 3:2 v sérii

Play-off KHL pokračuje ďalšími zápasmi.
Play-off KHL pokračuje ďalšími zápasmi. (Autor: SME TOMÁŠ BENEDIKOVIČ)
TASR|14. mar 2014 o 16:31

Ani asistencia Martina Cibáka nestačila Podolsku na výhru v domácom zápase s Čerepovcom. Hostia vyhrali 5:4.

MOSKVA. Hokejisti Salavatu Julajev Ufa si vo švrtok vybojovali postupový mečbal do semifinále play off Východnej konferencie KHL.

V piatej štvrťfinálovej konfrontácii zdolali v zostave bez Tomáša Záborského na domácom ľade Torpedo Nižnij Novgorod 4:2 a v sérii sa ujali vedenia 3:2. O svojom postupe môžu rozhodnúť už v nedeľu na ľade Torpeda.

Hokejisti Viťazu Podolsk podľahli aj v druhom stretnutí štvrťfinále Pohára nádeje Západnej konferencie na domácom ľade Čerepovcu 4:5.

Severstaľ vedie 2:0 na zápasy, séria sa hrá na trí víťazné stretnutia. Domácim nepomohla ani asistencia slovenského útočníka Martina Cibáka, jeho krajan a spoluhráč Branislav Mezei si do štatistík zapísal dve trestné minúty.

Najlepší tím Východnej konferencie po základnej časti KHL Metallurg Magnitogorsk postúpil v play off do konferenčného semifinále.

Štvrtkovým víťazstvom 4:3 po predĺžení nad nováčikom súťaže Vladivostokom triumfovali jeho hráči v sérii 4:1, keď sa o rozhodujúci moment posledného zápasu v 4. minúte predĺženia postaral Sergej Mozjakin.

Play off KHL

Východná konferencia - piaty zápas:

Salavat Julajev Ufa - Torpedo Nižnij Novgorod 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Góly: 10. Dubrovskij, 31. Ščitov, 47. Dubrovskij, 59. Pihlström - 14. Wolski, 21. Salminen

/3:2 na zápasy/

Metallurg Magnitogorsk - Admiral Vladivostok 4:3 pp (2:0, 0:2, 1:1 - 1:0)

Góly: 6. Zaripov, 15. Kovář, 46. Kovář, 64. Mozjakin - 22. Bortnikov, 39. Ugarov, 57. Hodgman

/4:1 na zápasy - Metallurg postúpil do konferenčného semifinále/

AK Bars Kazaň - Sibir Novosibirsk 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Gól: 49. Gubin

/2:3 na zápasy/

Pohár nádeje - druhý zápas štvrťfinále /na 3 víťazstvá/:

Západná konferencia

Viťaz Podolsk - Severstaľ Čerepovec 4:5 (1:1, 0:2, 3:2)

Góly: 12. Koroľuk (CIBÁK), 41. Porseland, 46. Zjazov, 53. Vasilev - 7. Monachov, 28. Buchnevič, 30. Kiselevič, 54. Mons Dedunov, 57. Dedunov

/na zápasy: 0:2/

Dinamo Minsk - Atlant Mytišči 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

Góly: 2. Pavlovič, 5. Materuchin, 50. Drozd, 58. Kaľužnyj - 46. Sošnikov

/1:0 na zápasy/

Východná konferencia - prvý zápas:

Jugra Chanty Mansijsk - Avangard Omsk 5:1 (2:0, 0:1, 3:0)

Góly: 1. Savinainen, 14. Šitnikov, 45. Buľanskij, 57. Kňazev, 59. Gusev - 27. Pivcakin

Neftechimik Nižnekamsk - Traktor Čeľabinsk 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Góly: 7. Netík, 27. Sexton, 45. S. Alševskij - 16. Abdullin, 39. Gubarev

Domov»Hokej»KHL»Play-off KHL: Ufa vedie s Novgorodom už 3:2 v sérii