Play-off: Poprad vyhral s Piešťanmi 5:2, Skalica s Bystricou 4:2

Slovnaft play-off slovenskej hokejovej extraligy pokračovalo aj dnes dvojicou stretnutí. Obom domácim mužstvám sa podarilo vyhrať.

Jaroslav Jabrocký z HK Poprad vs. Martin Škadra z ŠHK 37 Piešťany v modrom.(Zdroj: TASR)
Manchester United vs. Everton na Old Trafford >>
  • Série Poprad - Piešťany a Skalica - Bystrica dnes mali na programe tretie zápasy.
  • Skalica zápas s Banskou Bystricou v druhej tretine otočila z 0:1 na 3:1. Napokon zvíťazila 4:2 a znížila stav série na 1:2.
  • Poprad doma po prvej tretine vyhrával už 3:0, Piešťany v druhej znížili na 2:3. Domáci však vyhrali 5:2.

Slovnaft play-off 3. štvrťfinále

HK Poprad - ŠHK 37 Piešťany 5:2 (3:0, 0:2, 2:0) - stav série 1:2

Góly: 1. Štals (T. Sýkora), 14. Belluš, 17. Štals (A. Lapšanský, Ľ. Vaic), 48. Mlynarovič (A. Kroták), 58. A. Lapšanský (Štals, D. Brejčák) - 21. R. Filip (Peško), 40. Mišura (V. Nemec, Brňák)

Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Lauff - Sčensný, Šefčík, 2322 divákov

Poprad: Masalskis - Malina, D. Brejčák, Fabian, Kurali, Urban, Makovský, Gáborčík, Dinda - A. Lapšanský, Štals, T. Sýkora - A. Kroták, Mlynarovič, Jabrocký - S. Takáč, Ľ. Vaic, Matúš Paločko - Drábek, L. Paukovček, Belluš

Piešťany: T. Tomek (od 21. Šúrek) - Drgoň, R. Filip, Rais, Brňák, Škadra, Bučka, Biro, Cuník - S. Saliji, Peško, Lušňák - T. Melichárek, Mišura, V. Nemec - Haring, Hamrák, Románek - Chylo, Holovič, Stupka

Milan Jančuška, tréner Popradu: "Som veľmi rád, že sme tento dôležitý zápas zvládli. Mali sme výborný vstup, no v druhej tretine prišli zbytočné vylúčenia, po ktorých sme si skomplikovali život. Naším vykúpením bol štvrtý gól."

Milan Klement, tréner Piešťan: "Prvá tretina bola zlá, ťažšie sme sa potom rozbiehali. Mali sme však dostatok času, aby sme niečo s výsledkom urobili. Znížili sme na 2:3, no v tretej časti hry sme doplatili na časté vylúčenia."

HK 36 Skalica - HC´05 Banská Bystrica 4:2 (0:1, 3:0, 1:1) - stav série 1:2

Góly: 23. Stieler (Jankovič, Kropáč), 27. B. Mráz (Trška, Lipovský), 29. Preisinger (Lažo), 56. Mikúš (Trška) - 4. White (Zigo, Veilleux), 46. Hudec (Rapáč, White)

Rozhodovali: Kubuš, D. Konc - Tvrdoň, Výleta, vylúčení: 3:1, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 1811 divákov

HK 36 Skalica: Lipovský - Barák, Vyrúbalík, Trška, Gründling, Stano, Sloboda, Luža, Kozák - Lažo, Školiak, Obdržálek - Kutálek, B. Bráz, Šátek - Kropáč, Stieler, Jankovič - Kudrna, T. Mikúš, Preisinger

HC´05 Banská Bystrica: Kalemba - Saracino, Lepine, Martin, Macháček, Bambúch, Kania, Rosandič - Konečný, White, Hudec - Handlovský, Heizer, Kafka - R. Rapáč, Zigo, Lunter - Kadura, Matoušek, Veilleux - Lamper

Andrej Výbor, tréner Skalice: "Uvedomovali sme si dôležitosť zápasu a trošku nám to v úvode zväzovalo ruky. V druhej tretine sme urobili niekoľko zmien, ktoré sa napokon aj odzrkadlili na výsledku. Síce sme inkasovali gól na 2:3, víťazstvo sme však udržali a v závere poistili."

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: "Bol to dobrý zápas, ktorý mal tempo aj nasadenie. Mrzí nás desaťminútový výpadok v druhej tretine, kde sme inkasovali trikrát. V treťom dejstve sme stroskotali na výborne chytajúcom Lipovskom. Šťastie nám vôbec neprialo."