V Bratislave sa tento rok už hral aj zápas hviezd KHL.
V Bratislave sa tento rok už hral aj zápas hviezd KHL. (Autor: TASR)
TASR|15. mar 2014 o 14:50

Pre neprehľadnú politickú situáciu a nepokoje na Ukrajine uvidí Bratislava siedmy duel série Doneck - Riga.

BRATISLAVA. Hokejisti Dinama Riga si vynútili vo štvrťfinálovej sérii play off KHL v Západnej konferencii s Donbassom Doneck siedmy zápas, ktorého dejiskom bude v pondelok 17. marca o 19.00 h bratislavská Slovnaft aréna. Šiesty vzájomný duel lotyšský klub vyhral v sobotu 2:1 a vyrovnal stav série na 3:3.

V bránke ukrajinského mužstva dostal prednosť pred Jánom Lacom tentoraz Michael Leighton, ktorý musel čeliť len dvanástim streleckým pokusom domácich. Za svoj chrbát pustil len dve strely, tie však na výhru Rige stačili.

O postupujúcom do konferenčného semifinále sa tak rozhodne v Bratislave, kde presunuli zápas pre zlú politickú situáciu a prevládajúce nepokoje na Ukrajine.

Play-off pokračuje v ruských mestách nerušene. Hokejisti Avangardu Omsk zvíťazili v sobotňajšom druhom zápase štvrťfinále Pohára nádeje KHL na ľade Jugry Chanty Mansijsk 4:2 a vyrovnali stav série na 1:1.

Tretí presný zásah hostí dal v záverečnej minúte prvej tretiny Slovák Štefan Ružička. Tento gól sa napokon ukázal ako rozhodujúci.

1. kolo Gagarinovho pohára

(hrá sa na 4 víťazstvá)

Západná konferencia - 6. zápas:

Lokomotiv Jaroslavľ - Dinamo Moskva 6:0 (1:0, 2:0, 3:0)

- stav série 3:3

Góly: 43. a 49. Černikov, 37. a 52. Konkov, 20. Gorochov, 31. Plotnikov

Dinamo Riga - Donbass Doneck 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Góly: 30. Darzinš, 34. Džerinš - 26. Jakuceňja

/3:3 na zápasy/

Štvrťfinále Pohára nádeje KHL

(hrá sa na 3 víťazstvá):

2. zápas:

Jugra Chanty Mansijsk - Avangard Omsk 2:4 (1:3, 1:0, 0:1)

- stav série 1:1

Góly: 11. Magogin, 27. Dixon - 1. Perežogin, 1. S. Kalinin, 20. Š. RUŽIČKA, 60. Širokov

Neftechimik Nižnekamsk - Traktor Čeľabinsk 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Gól: 5. Kontiola

Dinamo Minsk - Atlant Mytišči 5:0 (1:0, 0:0, 4:0) - stav série 2:0

Góly: 49. a 51. Kaľužnij, 4. Materuchin, 46. Irgl, 49. Protaseňa