Real vyhral v Malage 1:0, Puyol s Piquém vynechajú ligu s Osasunou

Carles Puyol v žltom drese Barcelony v zápase s Levante.
Carles Puyol v žltom drese Barcelony v zápase s Levante. (Autor: TASR/AP)
SITA|15. mar 2014 o 18:19

Počas víkendu pokračuje Primera División. FC Barcelona sa bude musieť zaobísť bez Gerarda Piquého a Carlesa Puyola.

BARCELONA. Futbalisti Realu Madrid si upevnili vedúce postavenie v španielskej Primera division, keď v sobotňajšom zápase 28. kola zvíťazili v Malage 1:0.

Jediný gól stretnutia strelil v 23. minúte portugalský útočník a v tomto roku najlepší kanonier európskych trávnikov Cristiano Ronaldo.

Real v zápase prišiel o zraneného francúzskeho útočníka Karima Benzemu, ktorého v 32. minúte musel vystriedať Angel Di Maria.

Rodák z Lyonu odišiel do kabíny po vlastných, pravú dolnú končatinu mu spevňovala bandáž.

"Poranil si stehenný sval," informoval po zápase tréner Carlo Ancelotti. Rozsah Benzemovho zranenia určí vyšetrenie.

Náskok tri body

Real vďaka triumfu zvýšil dočasne náskok na čele tabuľky na šesť bodov pred Atleticom, ktoré však hostilo barcelonský Espanyol a po výhre 1:0 stratu opäť znížilo na pôvodné tri body.

V prvom sobotňajšom zápase zvíťazila Celta Vigo nad domácim Levante 1:0. Rayo Vallecano zdolalo Almeriu 3:1 a dostalo sa z pásma zostupu, kam naopak spadol jeho súper.

Barcelona bez dvojice stopérov

Katalánsky futbalový gigant FC Barcelona sa musí zaobísť bez dvojice stopérov Gerarda Piquého a Carlesa Puyola v nedeľňajšom zápase Primera División, v ktorom bude hostiť Osasunu.

Podľa vyhlásenia katalánskeho klubu bude Piqué pauzovať pre bolesti v pravom členku, kým Puyol nebude hrať pre problémy v pravom kolene.

Tréner Gerardo Martino je nútený postaviť náhradnú stopérsku dvojicu v zložení Marc Bartra, Javier Mascherano.

FC Barcelona sa v posledných zápasoch Primera División očividne trápi, do 28. kola vstupuje na tretej pozícii, za prvým Real Madridom zaostáva štyri body.

Góly: 38. Bueno, 57. a 77. Larrivey - 72. Soriano

Atlético Madrid - Espanyol Barcelona 1:0 (0:0)

Gól: 55. Diego Costa

Domov»Futbal»Španielsko»Real vyhral v Malage 1:0, Puyol s Piquém vynechajú ligu s Osasunou