Dortmund prehral s Mönchengladbachom, Bayern vyhral

Sklamaný domáci tréner Klopp.
Sklamaný domáci tréner Klopp. (Autor: SITA/AP)
TASR|15. mar 2014 o 17:36

Nemecká futbalová Bundesliga pokračuje počas víkendu stretnutiami 25. kola.

BERLÍN. Líder nemeckej futbalovej Bundesligy Bayern Mníchov zdolal v sobotňajšom 25. kole Bayer Leverkusen 2:1 a zvýšil svoj náskok na čele pred druhým Dortmundom už na rozdiel 23 bodov.

Divákov v Allianz aréne rozjasal najskôr minútu pred koncom prvého polčasu Mario Mandžukič, druhý presný zásah pridal sedem minút po prestávke Bastian Schweinsteiger.

Titul môže sláviť už budúci týždeň

Za hostí korigoval v nadstavenom čase druhého dejstva Stefan Kiessling. Bayern za istých okolností môže už budúci víkend sláviť zisk titulu.

Futbalisti VfB Stuttgart neokúsili chuť víťazstva v nemeckej Bundeslige už v desiatom stretnutí za sebou. V sobotňajšom 25. kole remizovali na pôde Werderu Brémy 1:1 a v tabuľke sa nachádzajú na 15. priečke o jeden bod nad zónou zostupu.

Stuttgart dostal do vedenia v 55. minúte Georg Niedermeier, desaťzápasovú sériu bez víťazstva sa mu však napokon prerušiť nepodarilo. Skóre stanovil v 76. minúte vyrovnávajúcim gólom Aaron Hunt.

Borussia prehrala s Borussiou

V sobotňajšom programe zaváhali futbalisti Borussie Dortmund, ktorí nestačili pred viac ako 80-tisícovou návštevou na Mönchengladbach.

Na dva góly hostí v prvom polčase dokázal odpovedať len srbský stredopoliar Miloš Jojič v 77. minúte. Zverenci trénera Jürgena Kloppa hrali od 69. minúty v početnej prevahe o jedného hráča, keď sa predčasne po druhej žltej karte porúčal pod sprchy Havard Nordveit.

O prekvapivý obrat sa postarali futbalisti Mainzu, ktorí tromi gólmi v rozpätí ôsmich minút druhého polčasu otočii skóre v Hoffenheime na 2:3 vo svoj prospech. V závere pridal svoj druhý gól v dueli Japonec Šinži Okazaki a spečatil skóre na konečných 2:4.

Bundesliga - 25. kolo

Bayern Mníchov - Bayer Leverkusen 2:1 (1:0)

Góly: 44. Mandžukič, 52. Schweinsteiger - 90.+1 Kiessling

Eintracht Braunschweig - VfL Wolfsburg 1:1 (0:1)

Góly: 48. Bellarabi - 36. Gustavo, 23.325 divákov

Werder Brémy - VfB Stuttgart 1:1 (0:0)

Góly: 76. Hunt - 55. Niedermeier, 41.000 divákov

Borussia Dortmund - Borussia Mönchengladbach 1:2 (0:2)

Góly: 77. Jojič - 32. Raffael, 40. Kruse. ČK: 69. Nordveit (Mönchengladbach), 80.645 divákov

Hertha Berlín - Hannover 96 0:3 (0:0)

Góly: 49. Stindl, 57. Schlaudraff, 90.+1 Huszti, 45.000 divákov

/P. Pekarík za domácich odohral celý zápas/

TSG Hoffenheim - 1. FSV Mainz 2:4 (2:0)

Góly: 49. Polanski, 52. Firmino - 67. Choupo-Moting, 73. Saller, 75. a 90.+2 Okazaki, 25.000 divákov