Finále v Indian Wells si zahrá Federer s Djokovičom

Švajčiar Roger Federer si zahrá v Indian Wells finále.
Švajčiar Roger Federer si zahrá v Indian Wells finále. (Autor: SITA/AP)
TASR|15. mar 2014 o 21:31

Roger Federer jasne zdolal Ukrajinca Alexandra Dolgopolova v semifinále turnaja ATP v Indian Wells.

INDIAN WELLS. Švajčiarsky tenista Roger Federer sa vo finále turnaja série ATP v Indian Wells stretne so Srbom Novakom Djokovičom.

Federer si v sobotňajšom semifinále bez problémov poradil za 63 minút s Ukrajincom Alexandrom Dolgopolovom 6:3 a 6:1 a v nedeľu tak má šancu na svoj piaty triumf na prestížnom podujatí.

Druhý nasadený Djokovič zdolal domáceho Johna Isnera v troch setoch 7:5, 6:7 a 6:1.

Tridsaťdvaročný Federer vyhral v Indian Wells naposledy v roku 2012, keď zdolal vo finále práve Isnera. Na konte má ešte tri prvenstvá z tohto turnaja v rokoch 2004-2006. V histórii podujatia sa od roku 1974 nikomu nepodarilo získať viac titulov.

Taiwančanka Chsieh Su-wej s Číňankou Šuaj Pcheng potvrdili pozíciu nasadených jednotiek a stali sa víťazkami štvorhry v Indian Wells. Zohrané Ázijčanky v sobotňajšom finálovom stretnutí zdolali zimbabwiansko-indické duo Cara Blacková, Sania Mirzová 7:6 (5), 6:2.

Víťazky získali spoločný šek na 258 000 dolárov a 1000 bodov do rebríčka, ich neúspešné súperky 126 000 USD a 650 bodov.

ATP v Indian Wells - semifinále

Roger Federer (7-Švaj.) - Alexandr Dolgopolov (28-Ukr.) 6:3, 6:1

Novak Djokovič (2-Srb.) - John Isner (12-USA) 7:5, 6:7 (2), 6:1

WTA v Indian Wells štvorhra - finále

Chsieh Su-wej, Šuaj Pcheng (Taiw./Čína-1) - Cara Blacková, Sania Mirzová (Zimb./India-5) 7:6 (5), 6:2 za 91 minút