Športové výsledky (16.3. 2014). Ďurica hral s Jakubkom bez gólov

Aktualizovaný výsledkový servis zo všetkých športov.

(Zdroj: ILUSTRAČNÉ FOTOLIA)

Futbal

Portugalská liga - 23. kolo

Gil Vicente Barcelos - Rio Ave Vila de Conde 1:2, GD Estoril Praia - Maritimo Funchal 1:0, Vitoria Guimaraes - Pacos Ferreira 1:2, Belenenses - Vitoria Setubal 1:3, Arouca - Olhanense 2:0, Sporting Lisabon - FC Porto 1:0

Argentínska liga - 8. kolo

Tigre - Godoy Cruz 0:0, Belgrano - Olimpo 1:1, San Lorenzo - Colon 0:0

Ruská liga - 21. kolo

Amkar Perm - Lokomotiv Moskva 0:0 - Martin Jakubko (Perm) nastúpil v 61. min, Ján Ďurica (Lokomotiv) odohral celý zápas

Rubin Kazaň - Volga Nižnij Novgorod 3:1

Nemecko - II. liga

Fortuna Düsseldorf - FC St. Pauli 0:2, Sandhausen - Arminia Bielefeld 1:0

Fürth - Union Berlín 1:1 - Adam Nemec (Union) nastúpil v 70. min

Holandská liga - 28. kolo

FC Twente - AZ Alkmaar 2:1 - Andrej Rendla (Twente) nefiguroval v zápise o stretnutí, Feyenoord Rotterdam - Heerenveen 2:0, NEC Nijmegen - FC Utrecht 2:2 - Samuel Štefánik (NEC) hral od 61. min, FC Zwolle - G.A. Eagles 2:0, NAC Breda - Ajax Amsterdam 0:0 - Stanislav Lobotka (Ajax) nefiguroval v zápise o stretnutí

Belgická liga - 30. kolo

Anderlecht Brusel - Oostende 4:0 - Peter Sládek (Oostende) hral od 87. min, Club Bruggy - Cercle Bruggy 2:0, Gent - Zulte-Waregem 0:1, Kortrijk - Genk 2:2, Lierse - Lokeren 1:2, Mechelen - Charleroi 0:3, Mons - Leuven 3:2, Waasland-Beveren - Standard Liége 1:1 - Róbert Demjan (Beveren) sedel na lavičke náhradníkov

Turecká liga - 25. kolo

Eskisehirspor - Elazigspor 1:0, Konyaspor - Gaziantepspor 0:1 /M. Sapara (Gaziantepspor) celý zápas na lavičke náhradníkov/, Sivasspor - Trabzonspor 0:4, Fenerbahce - Erciyesspor 2:1

Švajčiarska liga - 25. kolo

Grasshoppers Zürich - FC Sion 4:2, FC Luzern - FC Zürich 1:0, FC Bazilej - FC Aarau 5:0

Grécka liga - 29. kolo

PAS Giannina - Panathinaikos 0:1, Aris Solún - PAOK Solún 1:1 /M. Stoch (PAOK) hral do 86. min/, Asteras Tripolis - Ergotelis 2:3, Panionios - Levadiakos 4:2, Platanias - Kalloni 7:0

Rakúska liga - 27. kolo

FC Salzburg - Wolfsberger AC 5:0 /D. Švento hral za domácich do 62. min/

Maďarská liga - 20. kolo

Mezokövesd-Zsóry SE - Újpest 0:1 /za domácich celý zápas odohrali D. Fótyik, Z. Harsányi a S. Velický/, Ferencváros - Debrecín 1:1, Kaposvár - Puskás Akadémia FC 1:1 /za Puskás chytal Ľ. Hajdúch/, Pécs - MTK Hungária 1:0.

Česká liga - 20. kolo

FK Baumit Jablonec - Sigma Olomouc 2:1 (1:0), Góly: 41. Čížek, 90. Loučka (z 11 m) - 88. Rolinc - D. Depetris za hostí odohral druhý polčas

Bohemians 1905 - Liberec 1:0 - Lukáš Pauschek, Martin Cseh (obaja Bohemians) odohrali celé stretnutie, Cseh dostal ŽK. Ivan Lietava do 90.+ min a strelil gól, Peter Gabriš (obaja Bohemians) nefiguroval v zápise o stretnutí. Lukáš Hroššo odchytal celé stretnutie, Ľuboš Kolár odohral celý zápas, Michal Obročník (všetci Liberec) sedel na lavičke náhradníkov.

Brno - Ostrava 0:0 - Miroslav Keresteš sedel na lavičke náhradníkov, Marek Kaščák, Jozef Dolný (všetci Brno) nefigurovali v zápise o stretnutí. Ján Greguš a Dávid Škutka (obaja Ostrava) odohrali celý zápas

Plzeň - Slovácko 0:0 - Marián Čišovský hral do 46. min, Patrik Hrošovský nastúpil v 46. min, Marek Bakoš sedel na lavičke náhradníkov, Matúš Kozáčik a Michal Ďuriš (všetci Plzeň) nefigurovali v zápise o stretnutí. Tomáš Košút a Patrik Šimko odohrali celé stretnutie, Šimko dostal ŽK, Juraj Semanko (všetci Slovácko) sedel na lavičke náhradníkov.

Hokej

Švajčiarska liga - štvrťfinále play off, 3. zápasy

Servette Ženeva - Lugano 7:1 /na zápasy 2:1/, Zürich - Lausanne 3:1 /na zápasy: 2:1/, Fribourg - Ambri-Piotta 5:2 /na zápasy 3:0/, Kloten - Davos 2:1 /na zápasy 1:2/

play out:

Bern - Rapperswil 5:1, Biel - Zug 2:3

Fínska liga

Hämeenlinna - Jokerit Helsinki 3:2 (1:1, 1:1, 1:0) - stav série 2:0, IFK Helsinki - Pelicans Lahti 1:2 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1) - stav série 0:2

Nemecká DEL - štvrťfinále play-off

Hamburg - Iserlohn 4:1 (2:0, 1:0, 1:1) - stav série 1:0, Krefeld - Ingolstadt 5:0 (2:0, 3:0, 0:0) - stav série 1:0, Mannheim - Kolín nad Rýnom 0:1 (0:0, 0:1, 0:0) - stav série 0:1, Norimberg - Wolfsburg 1:4 (0:2, 0:1, 1:1) - stav série 0:1

Štvrťfinále play-off švédskej hokejovej súťaže SHL (hrá sa na 4 víťazstvá):

Brynäs - Färjestad 1:2 (1:0, 0:1, 0:1) - stav série 0:1, Vaxjö - Lulea 4:0 (2:0, 1:0, 1:0) - stav série 1:0

Tenis

Slovenský tenista Jozef Kovalík nasadený ako piaty triumfoval vo dvojhre na turnaji ITF kategórie Futures v gréckom Heraklióne. Pre 21-ročného Bratislavčana je to siedmy singlový titul na mužskom okruhu ITF, prvý v tomto roku.

Dvojhra - finále: Jozef Kovalík (SR-5) - Jan Hernych (ČR-1) 6:3, 7:6 (6)

Basketbal

Extraliga žien - o 5. - 8. miesto - tretí zápas - predohrávka (hrá sa na tri víťazstvá)

BK Slovan Bratislava - BK SOUŽ Cassovia Košice 68:41 (17:6, 11:9, 26:12, 14:14) - stav série 2:0

Najviac bodov: Horonyová 12 (3 trojky), Talajková a Riecka po 10 - Migová 12, Jacková 8, Krištofová 7

TH: 25/20 - 19/10, fauly: 20 - 24, trojky: 6 - 1, rozhodovali: Margala, Ryšavý a Bara, 40 divákov

Volejbal

extraliga žien - play-off - štvrťfinále - druhý zápas (hrá sa na dve víťazstvá)

COP Nitra - VK Doprastav Bratislava 0:3 (-14, -9, -21) - konečný výsledok série 0:2, Doprastav postúpil do semifinále

57 min, rozhodovali: B. Kováč a Smolko, 150 divákov

Hádzaná

Extraliga

ŠKH Agrokarpaty Pezinok - MŠK Považská Bystrica 32:35 (15:17)

Najviac gólov: D. Baďura ml. a Fekete po 8, Lipovský 4 - T. Vallo a J. Kozák po 8, Firit 7

Pok. hody: 4/3 - 2/2, vylúčení: 3 - 4, rozhodovali: Cipov a Klus, 621 divákov

Súhrn víkendových zápasov I. slovenskej ligy

A-skupina - 11. kolo: Stupava - Dunajská Streda 34:18 (17:9)

B-skupina - 13. kolo: Kysucké Nové Mesto - Lehota pod Vtáčnikom 34:33 (19:19)

A-skupina - 11. kolo: Šaľa - Cífer 35:25 (19:10)

WHIL

DHC Slavia Praha - DHK Zora Olomouc 34:17 (19:7)

Prvá liga žien - nedeľa

Sereď - Bánovce nad Bebravou 22:26 (14:14), Trenčín - Močenok 32:26 (18:13), Nitra - Senica 37:22 (19:9)

Vzpieranie

Výsledky 1. kola extraligy v Hlohovci

Vzpierači Dolného Kubína sa stali víťazmi sobotňajšieho 1. kola extraligy 2014 v Hlohovci. Oravský klub reprezentovali Richard Tkáč, Tomáš Chovanec, Petr Petrov, Michal Pokusa, Peter Janák a Miroslav Janíček, ktorí nazbierali 1816,2388 bodu. Druhé miesto obsadili borci z MKVaSŠ Košice, tretí skončili vzpierači VK Kofi Trenčín.

Najhodnotnejším výkonom sa v sobotu v hlohovskej Sokolovni prezentoval Radoslav Tatarčík z MKVaSŠ Košice, ktorý vzoprel 354 kg (167 kg v trhu + 187 kg v nadhode) a pre svoj tím získal 382,7158 sinclairových bodov. Padol aj slovenský rekord v ženskom nadhode v kategórii do 69 kg, postarala sa oň Lucia Trojčáková výkonom 114 kg.

Výsledky - extraliga - 1. kolo: 1. WLC Dolný Kubín (Richard Tkáč, Tomáš Chovanec, Petr Petrov, Michal Pokusa, Peter Janák, Miroslav Janíček) 1816,2388 b., 2. MKVaSŠ Košice 1694,6214, 3. VK Kofi Trenčín 1522,1664, 4. Tatran Krásno nad Kysucou 1519,1447, 5. Sokol Hlohovec 1469,8165

Futsal

Cez víkend odštartovali zápasy play off a play out 1. futsalovej ligy.

Play off:

FTVŠ UK Bratislava - Futsal Team Levice 3:6 (1:3)

Góly: Fedák, Hutar, Višváder - Švec 2, Graus, Zorád, Vida, Gabaš, ŽK: Švec (FT Levice)

/stav série: 0:1/

Tupperware Nové Zámky - Slovanet Prešov 2:9 (1:1)

Góly: Krivočenko, Gašparík - Biľ 2, Mihok, Prusák, Krempašský, Vrbovský, R. Beliš, Nickler, vl. Glofák, ŽK: Glofák, Gašparík, Hajko - Lipka, Biľ, Nickler, ČK: Krivočenko

/stav série: 0:1/

Play out:

ŠK Makroteam Žilina - Čekan Mekenroff 1897 Bratislava 6:4 (2:1)

góly: Krištofík 3, Škulec, Bezák, Gažo - Vangel 2, Bero, Petro, ŽK: Vangel

STC Púchv - MFsK Nitra 7:2 (4:0)

góly: Pagáč, Hrnčík po 3, Minarech - Bratský 2, ŽK: Ruman - Kluka J.

tabuľka:

1. ŠK Makroteam Žilina 1 1 0 0 6:4 7

2. STC Púchov 1 1 0 0 7:2 4

3. MFsK Nitra 1 0 0 1 2:7 2

4. Čekan Mekenroff 1897 Bratislava 1 0 0 1 4:6 0

Atletika

Víťazom medzinárodného maratónu v juhokórejskom Soule sa stal bývalý etiópsky bežec na 3000 m prekážok Yakob Jarso časom 2:06:17 h.

Muži: 1. Yarso (Et.) 2:06:17 h, 2. Chemlany 2:06:24, 3. G. Kirwa (obaja Keňa) 2:06:44, 4. Jufar 2:07:02, 5. Cherkos (obaja Et.) 2:07:08, 6. Kwambai (Keňa) 2:07:38.

Ženy: 1. H. Kipropová (Keňa) 2:27:29, 2. Kasimová (Et.) 2:27:45, 3. Johannesová (Nam.) 2:28:27.

14. ročníku Európskeho pohára vo vrhoch

guľa: 1. Aleksandr Lesnoj (Rus.) 21,23, 2. Marco Fortes (Por.) 21,01, 3. Georgi Ivanov (Bul.) 20,59, ...v B-skupine 10. Matúš Olej (SR) 17,52

disk: 1. Viktor Butenko (Rus.) 64,38, 2. Erik Cadée (Hol.) 63,56, 3. Christoph Harting (Nem.) 62,56

kladivo: 1. Pawel Fajdek (Poľ.) 78,75, 2. Krisztián Pars (Maď.) 77,96, 3. Denis Lukianov (Rus.) 74,11

oštep: 1. Zigismunds Sirmais (Lot.) 81,60, 2. Thomas Röhler (Nem.) 81,17, 3. Risto Mätas (Est.) 80,58, ...12. Patrik Ženúch (SR) 72,13

ženy

guľa: 1. Jevgenija Kolodková (Rus.) 18,66, 2. Alena Kopecová 18,58, 3. Julia Leanciuková (obe Biel.) 18,55

disk: 1. Melina Robert-Michonová (Fr.) 64,20, 2. Anna Rühová (Nem.) 63,21, 3. Dragana Tomaševičová (Srb.) 59,26

kladivo: 1. Joanna Fiodorowá (Poľ.) 72,70, 2. Eva Orbánová (Maď.) 72,49, 3. Kathrin Klaasová (Nem.) 70,99, ...9. Martina Hrašnová (SR) 65,79, ...do 23 rokov: 12. Veronika Kaňuchová (SR) 58,57

oštep: 1. Linda Stahlová 61,20, 2. Katharina Molitorová (obe Nem.) 60,97, 3. Martina Ratejová (Slovin.) 59,57

20. ročník behu Čiernokľačianska pyxida

Muži:

15 km: 1. Imrich Magyar (Loko Trans Slovakia Šurany) 51:07 min, 2. Matej Fedák (Slávia STU Bratislava) 51:42, 3. Lukáš Hýl (Malatiná) 52:32

5 km: 1. Marek Jankovič (AŠK Slávia Trnava) 17:59, 2. Benjamín Sládeček (Partizánske) 18:07, 3. Peter Ziman (Veľký Ďur) 18:18

Ženy:

15 km: 1. Ľubomíra Maníková (JM Demolex Bardejov) 57:28 min, 2. Jitka Hudáková (Trenčín) 1:03:33, 3. Zuzana Nováčková (STU Bratislava) 1:03:46

5 km: 1. Caroline Krnáčová (KB Vyhne) 24:54 min, 2. Miriam Švecová (Bk Pyxida Čierne Kľačany) 27:49

Beh na lyžiach

V nedeľňajšom šprinte dvojíc voľným spôsobom na MSR v behu na lyžiach zvíťazili Peter Mlynár s Martinom Bajčičákom z domáceho ŠKP Štrbské Pleso a juniorky Barbora Klementová s Luciou Matuškovou z KL Nováky.

muži a juniori (2x4x1 km): 1. Peter Mlynár, Martin Bajčičák (ŠKP Štrbské Pleso) 22:47,5, 2. Martin Kapšo, Dávid Brünn (MKL Kremnica) 23:24,8, 3. Andrej Segeč, Miroslav Šulek (ST JASE Látky) 23:24,9,

ženy a juniorky (2x3x1 km): 1. Barbora Klementová, Lucia Matušková (KL Nováky) 21:05,7, 2. Eva Segečová, Jana Gombalová (ST JASE Látky) 21:24,2, 3. Hana Lešťanová, Aneta Smerčiaková (ST JASE Látky).

Hokejbal

Výsledky zápasov 17. kola extraligy mužov v hokejbale

ŠHBK Ružinov - PROTEF DT Pov. Bystrica 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Góly: Danko 2 - Stráňovský 2, Čerňan

HBK Lion Svidník - HBK Kometa Vrútky 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly: Halás, Tipul, Raschman - M. Fillo

HBK Nitrianski rytieri Nitra - HBK hokejmarket Skalica 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Góly: Chovan 2, Hrivnák, Balaška - Patinka

MŠK Vegomont Kežmarok - Imperial Vitamins Martin 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Góly: Bednár, Drozd, Knapík - Kollár

LG AZ HOKEJ Bratislava - ŠK 98 Pruské 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)

Góly: Šulc 2 - Chotár, Gavač, Doskočil, Fumač

N-Sport Trend Pohronie BB - Jokerit Petržalka 3:7 (2:1, 0:4, 1:2)

Góly: Kohút, Nemček, Hanuska - Čapka 2, Kostka, A. Augustín, R. Kováč, Dudík, R. Varga

Tabuľka

1. ŠK 98 Pruské 17 12 0 4 1 68:45 40

2. Imperial Vitamins Martin 17 10 3 2 2 54:26 38

3. HBK Nitrianski rytieri Nitra 16 11 0 1 4 75:36 34

4. HBK hokejmarket Skalica 17 10 2 0 5 69:45 34

5. LG AZHOKEJ Bratislava 17 9 1 3 4 58:36 32

6. HBK Kometa Vrútky 17 6 4 1 6 60:44 27

7. Jokerit Petržalka 16 6 0 1 9 54:51 19

8. ŠHBK Ružinov 16 5 1 2 8 50:67 19

9. HBK Lion Svidník 17 4 3 1 9 50:93 19

10. PROTEF DT Pov. Bystrica 16 4 2 2 8 39:63 18

11. MŠK Vegomont Kežmarok 17 5 0 1 11 56:67 16

12. N-Sport Trend Pohronie BB 17 0 2 0 15 32:92 4

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


  1. Tatra banka spustila najmodernejší internet banking pre firmy
  2. V centre našej pozornosti sú zákazníci. Už 50 rokov
  3. Volkswagen T-Roc: Pre nerozhodných
  4. Leto 2018 v Grécku s odletom z Bratislavy
  5. Dlhopisy 7,25 % p.a. majú najvýhodnejšiu nákupnú cenu v roku
  6. Zelené Grunty vám ponúknu viac, ako očakávate
  7. Kam do tepla v januári?
  8. First moment Turecko: využite zľavy na špičkové hotely
  9. Konzultácia so svetovými odborníkmi dokáže zachrániť život
  10. Demänovku mieša iba jeden človek. Ako si strážia receptúru?
  1. Vlani sme si vyberali z vyše pol milióna inzerovaných áut
  2. V centre našej pozornosti sú zákazníci. Už 50 rokov
  3. Začiatok roka patrí dani z nehnuteľností
  4. Volkswagen T-Roc: Pre nerozhodných
  5. Tipy pre atraktívne poprsie po dojčení. Plastike povedzte nie
  6. Stanovisko spoločnosti Advokátska kancelária JUDr. Radomír Bžán
  7. Tatra banka spustila najmodernejší internet banking pre firmy
  8. Iba dnes: Narodeninové predplatné SME.sk za 25 eur
  9. Denník SME oslavuje 25 rokov rekordným počtom predplatiteľov
  10. Najinzerovanejšie zánovné auto roku 2017? Mnohých to prekvapí
  1. Iba dnes: Narodeninové predplatné SME.sk za 25 eur 16 534
  2. Leto 2018 v Grécku s odletom z Bratislavy 6 220
  3. Tatra banka spustila najmodernejší internet banking pre firmy 5 407
  4. Volkswagen T-Roc: Pre nerozhodných 3 700
  5. Kam do tepla v januári? 2 481
  6. Demänovku mieša iba jeden človek. Ako si strážia receptúru? 2 427
  7. Dlhopisy 7,25 % p.a. majú najvýhodnejšiu nákupnú cenu v roku 2 376
  8. First moment Turecko: využite zľavy na špičkové hotely 2 136
  9. Zelené Grunty vám ponúknu viac, ako očakávate 1 293
  10. Divoký Island: cesta ostrovom ľadu a ohňa 1 045

Téma: Vzpieranie


Hlavné správy zo Sme.sk

KOMENTÁRE

Hovoriace hlavy za volebnými lístkami

Babiš je na sieti hotový tatíček Masaryk. Aj čeština mu ide.

Neprehliadnite tiež

Matoušek nedostal výnimku, štvorbob sa na ZOH nepredstaví

Slovenský zväz bobistov skúšal vybaviť výnimku, na diplomatickom poli neuspel.

Ramsay vybral až desať hráčov zo slovenskej ligy. Zaslúžia si to, tvrdí

Kanadský tréner priznal, že hráči z domácej ligy mali väčšiu túžbu dostať sa do tímu.

Ako vyzerajú hokejisti, ktorí budú reprezentovať Slovensko na olympiáde v Pjongčangu

Pozrite si tváre 25 hráčov, ktorí sa predstavia na ZOH.