Carlos Carmona oslavuje svoj gól v drese Atalanty Bergamo.
Carlos Carmona oslavuje svoj gól v drese Atalanty Bergamo. (Autor: SITA/AP)
TASR|16. mar 2014 o 14:29

Výsledky stretnutí 28. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A.

RÍM. Futbalisti AC Miláno podľahli v nedeľňajšom dueli 28. kola Serie A na San Sire Parme 2:4, keď sa o dva presné zásahy hostí postaral bývalý hráč AC Antonio Cassano.

Domáci sa už od 5. minúte museli zaobísť bez brankára Christiana Abbiatiho, ktorý fauloval v pokutovom území prenikajúceho Ezequiela Schelotta. Po červenej krate milánskej jednotky sa tak do brány postavil Marco Amelia. Nariadený pokutový premenil Cassano, ktorý sa následne presadil druhýkrát aj v 51. minúte.

Domácim sa síce podarilo zásluhou Ramiho a Balotelliho vyrovnať, no o víťazný gól sa postaral dvanásť minút pred koncom Amauri a v závere spečatil výhru hostí Biabiany. Pred Slovákom Pavlom Bajzom dostal prednosť v bráne hostí Antonio Mirante.

Z poslednej priečky sa odlepili futbalisti Sassuola, ktorí otočili dôležitý zápas "o prežitie" s tabuľkovým susedom z Catanie. Tromi gólmi v druhom polčase strhli víťazstvo na svoju stranu a prenechali svojmu súperovi miesto na chvoste pelotónu.

Futbalisti Atalanty Bergamo zdolali v úvodnom stretnutí 28. kola na domácom trávniku Sampdoriu Janov hladko 3:0 a tešili sa tak z tretieho víťazstva v rade.

Séria A - 28. kolo

AC Miláno - Parma 2:4 (0:1)

Góly: 57. Rami, 76. Balotelli (z pok. kopu) - 9. a 51. Cassano (prvý z pok. kopu), 78. Amauri, 90.+ Biabiani, ČK: 5. Abbiati (AC Miláno)

Brankár Pavol Bajza sedel na lavičke náhradníkov, Lukáš Haraslín (obaja Parma) nefiguroval v zápise o stretnutí.

Milan 2-4 Parma ourmatche.net by ourmatch

Atalanta Bergamo - Sampdoria Janov 3:0 (2:0)

Góly: 36. Carmona, 42. Bonaventura, 55. Denis

FC Janov - Juventus Turín 0:1 (0:0)

Gól: 89. Pirlo

Juraj Kucka nefiguroval v zápise o stretnutí.

Fiorentina - Chievo 3:1 (2:0)

Góly: 11. Cuadrado, 39. Matri, 89. M. Gómez - 62. Paloschi

Cagliari - Lazio 0:2 (0:1)

Góly: 19. Lulič, 69. B. Keita, ČK: 78. Conti (Cagliari)

Livorno - Bologna 2:1 (0:0)

Góly: 46. Benassi, 53. Paulinho - 86. Christodolopulos (z pok. kopu), ČK: 81. Ibrahima, 85. Emeghara (obaja Livorno) obaja po druhej ŽK

Marek Čech (Bologna) sedel na lavičke náhradníkov.

Sassuolo - Catania 3:1 (0:1)

Góly: 56. Zaza, 61. Missiroli, 89. Sansone - 30. Bergessio

Norbert Gyömbér (Catania) sedel na lavičke náhradníkov.