Mladý Duda strelil v poľskej lige prvý gól

Ondrej Duda (Slovensko) oslavuje svoj gól v zápase 3. skupiny kvalifikácie futbalových ME 2015 hráčov do 21 rokov Slovensko - Luxembursko (Autor: TASR/AP)
SITA|16. mar 2014 o 14:50

Legii Varšava s Ondrejom Dudom nestačilo ani vedenie 2:0, napokon iba remizovali s Wislou Krakov.

VARŠAVA. Slovenský futbalový reprezentant do 21 rokov Ondrej Duda si v poľskej Legii Varšava už krátko po príchode z corgoňligových Košíc otvoril strelecký účet.

Devätnásťročný ofenzívny stredopoliar sa presadil v nedeľňajšom šlágri proti Wisle Krakov v rámci 26. kola Ekstraklasy, keď v 36. min zvýšil vedenie domácich na nádejných 2:0. Hoci Legia už v tom čase hrala presilovku o jedného muža, dvojgólový náskok neudržala a Dudov gól nezískal prívlastok víťazný.

Wisla napriek oslabeniu dvoma presnými zásahmi po zmene strán vybojovala cenný bod. Mladému Sninčanovi pri striedaní v 83. minúte nik z hľadiska netlieskal, v Pepsi Arene sa hralo bez divákov na tribúnach. V drese domácich odchytal celé stretnutie brankár Dušan Kuciak.

Duda absolvoval súťažný debut v drese úradujúceho šampióna najvyššej poľskej súťaže v predchádzajúcom kole, v ktorom Legia remizovala na ihrisku Slasku Vroclav 1:1. Slovák vtedy pobudol na trávniku necelú hodinu.

Poľská liga - nedeľa:

Legia Varšava - Wisla Krakov 2:2

Dušan Kuciak odchytal celé stretnutie, Ondrej Duda (obaja Legia) hral do 83. min a v 36. min strelil gól

Ruch Chorzów - Piast Gliwice 0:2 /za hostí Cs. Horváth odohral celý zápas, M. Ižvolt prišiel na ihrisko v 71. min/, Zaglebie Lubin - Slask Vroclav 2:2 /Ľ. Guldan celý zápas, v 27. min videl ŽK - M. Kelemen celý duel, R. Pich do 86. minúty/