Liverpool vyhral s United po troch penaltách 3:0

Slovák Martin Škrtel nastúpil v základnej zostave Liverpoolu.
Slovák Martin Škrtel nastúpil v základnej zostave Liverpoolu. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|16. mar 2014 o 15:06

Premier League pokračuje dvoma zápasmi. Jedným z nich je tradične sledovaný zápas Manchester United - Liverpool.

BRATISLAVA. Futbalisti Liverpoolu zvíťazili v nedeľňajšom šlágri 30. kola anglickej Premier League na pôde Manchestru United presvedčivo 3:0.

O dva presné zásahy hostí sa postaral Steven Gerrard z dvoch pokutových kopov, pri treťom však trafil len žrď a penaltový hetrik nedokončil.

Škrtel hral celý zápas

Dramatický duel tak zakončil kanonier Luis Suarez. Slovenský stopér Martin Škrtel videl pri celozápasovom pobyte na trávniku v 54. minúte žltú kartu.

Prvá Gerrardova chvíľa prišla v 34. minúte, keď po ruke Rafaela v pokutovom území nedal Davidovi de Geaovi v bráne United strelou do pravého horného rohu žiadnu šancu.

Rovnako presne, no tentoraz doprava dole mieril z jedenástky skúsený stredopoliar aj na začiatku druhého polčasu a poslal svoj tím do vedenia 2:0.

Tretiu penaltu nepremenil

Do tretice mal možnosť skórovať z bieleho bodu aj v 78. minúte, keď sa po druhej žltej karte porúčal z ihriska stopér domácich Nemanja Vidič, Gerrad však trafil len ľavú žrď. Výsledok stanovil šesť minút pred koncom uruguajský kanonier hostí Luis Suarez.

Liverpool preskočil po víťazstve v tabuľke na druhej priečke Manchester City. Na prvú Chelseu stráca síce štyri body, ale má jeden zápas k dobru. Zverenci trénera Davida Moyesa zostávajú v ligovom pelotóne na 7. priečke.

Londýnske derby medzi Tottenhamom a Arsenalom vyhrali hostia. O ich triumfe rozhodol už v 2. minúte duelu český reprezentant Tomáš Rosický.

Po rýchlej narážačke s Oxladeom-Chamberlainom nedal presne umiestnenou strelou zvnútra šestnástky brankárovi domácich žiadnu šancu. Arsenal poskočil v tabuľke na tretiu priečku so štvorbodovou stratou na ďalšieho londýnskeho rivala zo Stamford Bridge.