Hlohovec prehral v Chambery 21:27 a stratil šancu na postup

Sporta Hlohovec stále nemá ani bod a definitívne stratila šancu na postup do štvrťfinále Pohára EHF.

František Zaťko patrí medzi opory Hlohovca.(Zdroj: SITA)

CHAMBERY. Hádzanári HC Sporta Hlohovec prehrali v nedeľňajšom dueli D-skupiny Pohára EHF na palubovke francúzskeho Chambery Savoie Handball 21:27.

Slovenský vicemajster tak nemá po štyroch zápasoch na konte stále ani bod a definitívne stratil aj teoretickú šancu na postup do štvrťfinále súťaže.

Najbližšie sa Sporta predstaví v sobotu 22. marca doma v súboji proti rumunskému tímu HCM Konstanca.

Pohár EHF - D-skupina

Chambery Savoie - HC Sporta Hlohovec 27:21 (16:8)

Najviac gólov Chambery: Bičanič 7, Paturel a Nyokas po 5. Zostava a góly Sporty: Žernovič, Olejár, Kašťák - Baláž 1, Zaťko 6/4, Petrov 2, Dudáš 1, Ďuriš 1, Holdoš 4, Laho, Mažár, Mazur 2, Miženko 4, Ivanov, Janíček, Majbík. Rozhodovali: Wyss a Zowa (obaja Švajč.), vylúčenia: 3:4, 7m hody: 4/3 - 4/4, 3500 divákov.

Povedali po zápase

Martin Lipták (tréner Sporty Hlohovec): "Prvý polčas sme odohrali zle, v kabíne sme si riadne zakričali. Som rád, že po prestávke sme súpera pritlačili, donútili ho hrať naplno. Škoda, že sme v závere neudržali lepší rezultát, prehra o dva-tri góly by bola krajšia, ale aj tak som spokojný s výsledkom."

Ľubomír Ďuriš (stredná spojka Sporty Hlohovec): "Prvý polčas bol z našej strany hrozný, pôsobili sme pomalým a unaveným dojmom. Počas prestávky sme si povedali, že toto nie je hlohovecká hádzaná. Tréner Lipták aj zvýšil hlas a vybehli sme s cieľom urobiť niečo s výsledkom, ale najmä hrou. A to sa aj podarilo, dokonca sme stiahli náskok Chambéry na jeden gól, škoda však toho záveru."

Hlohovec držal na palubovke aktuálne šiesteho tímu francúzskej ligy vyrovnaný krok so súperom iba do 6. minúty - 2:2. Do ofenzívy potom zavelil tromi gólmi za sebou Chorvát Bičanič a po jeho presnom zásahu na začiatku 9. minúty domáci odskočili na 4:2.

Chambery viackrát podržal aj gólman Dumoulin a za stavu 6:3 pre favorita si kouč hostí Lipták zobral oddychový čas. Ani to ale Sportu z letargie neprebralo a po štvrťhodine hry už prehrávala 3:9. Domáci napokon išli do kabín s výrazným osemgólovým náskokom.

Hlohovec po zmene strán v modernej aréne Le Phare zapol na vyššie obrátky. V drese hostí hýril aktivitou po zranení sa do zostavy vracajúci Holdoš a po jeho presnom zásahu v 41. minúte znížila Sporta na 13:18 zo svojho pohľadu.

Trinásť minút pred koncom po premenenej sedmičke Zaťka bol rozdiel už iba o tri góly 18:21. Francúzske mužstvo ale prípadnú drámu nepripustilo a v závere si víťazstvo ustrážilo.