KHL: Graňák vypadol, Slováci s Doneckom postúpili v Bratislave

V KHL sa hrá o Gagarinov pohár i o Pohár nádeje.
V KHL sa hrá o Gagarinov pohár i o Pohár nádeje. (Autor: ILUSTRAČNÉ SME - TOMÁŠ BENEDIKOVIČ)
SITA|17. mar 2014 o 18:49

Play-off KHL pokračovala ďalšími zápasmi. Dinamo Moskva tretíkrát v rade Gagarinov pohár nezíska, vypadol s Lokomotivom Jaroslavľ 3:4 na zápasy.

MOSKVA. Hokejisti Dinama Moskva vypadli vo štvrťfinále Západnej konferencie play-off KHL. Obhajca Gararinovho pohára a víťaz posledných dvoch ročníkov Kontinentálnej hokejovej ligy prehral v rozhodujúcom siedmom zápase s Lokomotivom Jaroslavľ 1:5 a v celej sérii 3:4.

Lokomotiv položil základ úspechu v prvej tretine, keď v priebehu 85 sekúnd skórovali Černikov a Platt a dostali hostí do vedenia 2:0.

Gól Komarova nepomohol

Nádej domácim ešte dal kontaktným gólom Komarov, ale hostia v tretej časti pridali ďalšie tri góly a vybojovali senzačný postup. Dinamo so slovenským obrancom Dominikom Graňákom viedlo v sérii 3:2, ale posledné dva zápasy vôbec nezvládlo, keď prehralo 0:6 a 1:5.

Hokejisti Dinama Minsk postúpili do semifinále Západnej konferencie Pohára nádeje, keď vyradili 3:0 na zápasy Atlant Mytišči. O pondelňajšie víťazstvo zverencov trénera Ľubomíra Pokoviča 2:1 pp sa výrazne zaslúžili slovenskí hokejisti. Na 1:1 vyrovnal v 59. minúte útočník Tomáš Surový po asistencii obrancu Richarda Lintnera. V predĺžení potom rozhodol Zacharov.

V druhom zápase Západnej konferencie Pohára nádeje znížili hokejisti Viťazu Podolsk sériu so Severstaľom Čerepovec na 1:2, keď vyhrali na súperovom ľade 3:2 po predĺžení. V drese hostí strelil gól Martin Cibák a potom aj zaznamenal asistenciu pri víťaznom góle v predĺžení.

Doneck vyhral v Bratislave

Hokejisti Donbassu Doneck zvíťazili v siedmom a rozhodujúcom zápase štvrťfinálovej série Západnej konferencie play off KHL nad Dinamom Riga 3:1, celú sériu 4:3 na zápasy a postúpili do semifinále.

Z postupu sa tak tešili aj slovenskí legionári v drese Donbassu obranca Peter Podhradský a brankár Ján Laco. Naopak, pre útočníkov Marcela Hossu a Marcela Haščáka sa klubová sezóna už skončila.

Pondelňajší duel sa hral v domovskom stánku Slovana Bratislava v Slovnaft aréne pre nepriaznivú politickú situáciu a prevládajúce nepokoje na Ukrajine.

"Nikdy som ani nesníval, že siedmy zápas, ktorý máme hrať doma, budem hrať naozaj doma," povedal po zápase rodený Bratislavčan Podhradský. "Prišla aj slušná návšteva, skoro 4000 ľudí, takže sa tešíme z postupu. Ľudia aj fanúšikovia v Donecku by si zaslúžili, aby sa zápas hral tam, ale bohužiaľ, sú veci, ktoré sa nedajú ovplyvniť. Prišlo nariadenie z KHL, že siedmy zápas musíme hrať na alternatívnom štadióne. Mne vyhovovalo, že je to v Bratislave," dodal.

Spolu s ním sa tešil z postupu aj brankár Ján Laco, ktorý mal veľký podiel na rozhodujúcom víťazstve. "Musíme sa sústrediť na hokej, či hráme doma, vonku, alebo kdekoľvek inde. Potrebujeme vyhrať a sme radi, že sa nám to podarilo tu v Bratislave. Potešil som sa, že som doma, bolo to zaujímavé," uviedol.

Nie je vylúčené, že na rovnakom mieste privíta aj českého zástupcu Lev Praha v bojoch o konferenčné finále. "Osobne sa mi v Bratislave veľmi páčilo. Ak sa nezmení situácia a nebudeme môcť hrať v Donecku, potom by sme asi zvolili Bratislavu ako alternatívu. Rozhodnú o tom iní, toto je môj názor," odpovedal po víťaznom stretnutí proti Rige na otázku agentúry SITA tréner Donecka Andrej Nazarov.

Play off KHL

Západná konferencia - štvrťfinále

Dinamo Moskva - Lokomotiv Jaroslavľ 1:5 (0:2, 1:0, 0:3)

Góly: 35. Komarov - 12. Černikov, 13. Platt, 41. a 56. Konkov, 60. Averin.

/3:4 na zápasy, postúpil Jarosľavľ/

Donbass Doneck - Dinamo Riga 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)

Góly: 4. Dadonov (Fedotenko, Jakuceňa), 7. Laine (Wilson), 47. Dadonov (Jakuceňa, Fedotenko) - 17. Meija (Bičevskis). Rozhodcovia: Zacharov, Olenin - Aľošin, Ivanov, vylúčení: 6:7, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3751 divákov.

Donbass Doneck: Laco - Piganovič, Kolář, Wilson, Podhradský, Razin, Bartulis, Siľnickij - Kiiskinen, Wirtanen, Laine - Jakuceňa, Fedotenko, Dadonov - Kašpar, Robitaille, Kagarlickij - Zacharov, Varlamov, Torianik

Dinamo Riga: Sedláček - J. Redlihs, Ozolinš, Robinson, Pujacs, Sotnieks, K. Redlihs, Porejs - Bukarts, Szczechura, Darzinš - Niživijs, Džerinš, Hossa - Meija, Bičevskis, Cipulis - Haščák, Begovs, Sarkanis

/konečný stav série: 4:3, postúpil Doneck/

Štvrťfinále Pohára nádeje KHL (hrá sa na 3 víťazstvá)

Severstaľ Čerepovec - Viťaz Podoľsk 2:3 pp (0:2, 1:0, 1:0 - 0:1)

- stav série 2:1

Góly: 36. Kazakovcev, 57. Nikoncev - 3. Mamin, 10. CIBÁK, 62. Koroľjuk (CIBÁK)

Atlant Mytišči - Dinamo Minsk 1:2 pp (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)

- konečný výsledok série 0:3