AKTUALIZOVANÉ 9:38

Gáborík dal gól, Chára a Meszároš asistovali

Pri troch zo štyroch gólov Bostonu v pondelkovom súboji NHL proti Minnesote bol podpis slovenského hokejistu.

Gól Mariána Gáboríka (nevidno ho). V strede je jeho spoluhráč Jeff Carter z Los Angeles Kings, vľavo obranca Phoenixu Coyotes Derek Morris a brankár Mike Smith.(Zdroj: SITA/AP)
Neapol vs. Inter v talianskej Serii A naživo >>

NEW YORK. Boston zvíťazil v NHL na domácom ľade 4:1 a natiahol sériu víťazných zápasov na deväť. Kapitán Bruins Zdeno Chára asistoval pri góloch Reillyho Smitha a Jaroma Iginlu a ďalší slovenský obranca Andrej Meszároš si pripísal druhú prihrávku pri prvom z dvoch Iginlových zásahov.

Pre Cháru to bola už pätnásta a šestnásta asistencia v sezóne, v 65 zápasoch nazbieral 32 bodov. Meszároša len pred 10 dňami vymenili z Philadelphie do Bostonu a jeho produktivita v sezóne je o niečo skromnejšia ako Chárova - 6 gólov a 13 asistencií. Doteraz odohral 42 zápasov.

"Čaká nás náročný trojzápasový trip po klziskách súperov. Som rád, že naň vycestujeme víťazne naladení. Dôležité bude, aby sme dobrú formu z posledných duelov potvrdili aj vonku," povedal tréner Bostonu Claude Julien.

Gáborík odohral za LA šiesty zápas

Gól útočníka Mariána Gáboríka nepomohol Los Angeles k víťazstvu nad Phoenixom. Gáborík necelé dve minúty pred koncom druhej tretiny presilovkovým gólom poslal Kings do vedenia 3:2, ale v tretej tretine presne zamierili iba hostia z Phoenixu.

Na 3:3 vyrovnal v 50. minúte Keith Yandle a rozhodnutie padlo z hokejky Jeffa Halperna tri minúty pred naplnením riadneho hracieho času.

Tridsaťdvaročný rýchlik na korčuliach Gáborík odohral za Los Angeles iba šiesty zápas po výmene z Columbusu a pripísal si druhý gól. Celkovo má v sezóne, v ktorej bol viac zranený ako hral, na konte osem gólov a deväť asistencií v 28 zápasoch.

Pánik sedel na tribúne

Tretie víťazstvo v rade a celkovo ôsme z posledných 12 duelov dosiahla Tampa Bay. Domáci viedli na Vancouverom po dvoch tretinách 3:0. Kosatky však zabojovali, Alexandre Burrows svojím druhým gólom v zápase znížil na 3:4, ale Bolts napokon tesné víťazstvo dokázali udržať.

"Musíme sa vyvarovať chýb a nedôslednej hry v záverečných častiach hry. Nestalo sa nám to po prvý raz. Súper hral štvrtý zápas za šesť dní, mali sme to viac využiť a nedopustiť, aby sa z duelu napokon stala dráma," povedal tréner Tampy Jon Cooper, ktorý opäť nenašiel miesto v zostave pre Richarda Pánika.

NHL - sumáre - pondelok:

Boston - Minnesota 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Góly: 24. Iginla (Bartkowski, MESZÁROŠ), 32. L. Eriksson (Söderberg), 48. R. Smith (P. Bergeron, CHÁRA), 59. Iginla (CHÁRA) - 39. Pominville (Suter, Mikael Granlund)

Zdeno Chára odohral 24:25 min, 2 asistencie, 2 strely na bránku, 2 plusové body, Andrej Mezsároš (obaja Boston) odohral 16:55 min, 1 asistencia, 1 strela, 1 plusový bod, 2 trestné minúty

Tampa Bay - Vancouver 4:3 (1:0, 2:0, 1:3)

Góly: 8. Stamkos (Palát, Callahan), 27. Palát (Carle), 40. V. Filppula (Stamkos), 49. Pyatt (J. T. Brown, Hedman) - 46. Burrows (Bieksa, Edler), 52. Burrows (Jensen, H. Sedin), 56. Hansen (Burrows)

St. Louis - Winnipeg 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Góly: 22. Morrow (Roy, Bouwmeester), 54. Backes (I. Cole, Bouwmeester), 59. Backes (Pietrangelo) - 42. O´Dell (E. Kane, Bogosian)

Los Angeles - Phoenix 3:4 (1:2, 2:0, 0:2)

Góly: 18. Pearson (Stoll, Toffoli), 27. Martínze (J. Carter), 39. GÁBORÍK (Kopitar, Vojnov) - 7. Klinkhammer (R. Vrbata, Hanzal), 8. Boedker (Ekman-Larsson, Yandle), 50. Yandle, 57. Halpern (Doan, Chipchura)

96. Andrej Sekera (Carolina) 66 11 30 41

Najlepší strelci: 1. Alexander Ovečkin (Washington) 45 gólov, 2. Corey Perry (Anaheim) 36, 3. Phil Kessel (Toronto) a Joe Pavelski (San Jose) po 34, 5. Chris Kunitz a Sidney Crosby (obaja Pittsburgh) po 31, 7. Tyler Seguin (Dallas), Alexander Steen (St. Louis) a Max Pacioretty (Montreal) po 30, ... 22. Marián Hossa (Chicago) a ďalší traja hráči po 25