Hrbatý prehral v prvom kole s Holanďanom Sluiterom

TASR|25. jún 2001 o 18:17

Wimbledon (TASR) - Jediný slovenský zástupca v dvojhre mužov tretieho grandslamového turnaja roka vo Wimbledone Dominik Hrbatý prehral v 1. kole s nenasadeným ...

Wimbledon (TASR) - Jediný slovenský zástupca v dvojhre mužov tretieho grandslamového turnaja roka vo Wimbledone Dominik Hrbatý prehral v 1. kole s nenasadeným Holanďanom Raemonom Sluiterom v štyroch setoch 2:6, 7:5, 4:6, 2:6.

V úvodnom sete nezachytil 23-ročný slovenský tenista nástup súpera a pomerne rýchlo ho prehral 2:6. V druhom dejstve 22. nasadený Hrbatý spresnil hru a vrátil sa do zápasu po víťazstve 7:5. Záverečné dva sety však už boli plne v réžii 98. hráča rebríčku ATP, ktorý dovolil uhrať Slovákovi v záverečnom sete iba dve hry. Slovenský tenista potvrdil, že na londýnskej tráve sa mu príliš nedarí, keď najďalej sa v kariére dostal v minulom roku do 2. kola. V predchádzajúcich rokoch skončil vždy v prvom kole.