Tottenham prehrával 0:2, otočil na 3:2

(Autor: SITA/AP)
TASR|23. mar 2014 o 16:47

V úvodnom nedeľňajšom zápase 31. kola anglickej futbalovej Premier League zvíťazil Tottenham Hotspur nad Southamptonom 3:2.

BRATISLAVA. Hostia už po necelej polhodine hry viedli 2:0, keď sa najskôr v 19. minúte po ďalekom výkope brankára Artura Boruca presadil Jay Rodriguez a v 28. minúte po slabom dôraze obrany "kohútov" zvýšil Adam Lallana na 2:0.

Domáci ešte v prvom polčase znížili, keď sa v 31. minúte po chybe jedného z hosťujúcich zadákov presadil Christian Eriksen a ten istý hráč hneď po zmene strán po skvelej prihrávke Roberta Soldada prakticky do prázdnej brány vyrovnal. Dokonalý obrat zavŕšil v druhej minúte nadstaveného času Gylfi Sigurdsson.

V druhom nedeľňajšom zápase prehrala Aston Villa so Stoke City 1:4. Domáci sa ujali vedenia už v 5. minúte zásluhou Christiana Bentekeho, ktorý strelou z asi 10 m zužitkoval prienik Fabiana Delpha.

Hostia však ešte v prvom polčase otočili výsledok zápasu, keď v 22. minúte vyrovnal Peter Odemwingie a o štyri minúty neskôr ich poslal do vedenia Peter Crouch. V 43. minúte poistil vedenie Stoke City po chybe domácej obrany Steven N´Zonzi a definitívnu podobu výsledku dal v závere zápasu Geoff Cameron.

Tottenham Hotspur - Southampton 3:2 (1:2)

Góly: 31., 46. Eriksen, 90.+2 Sigurdsson - 19. Rodriguez, 28. Lallana

Aston Villa - Stoke City 1:4 (1:3)

Góly: 5. Benteke - 22. Odemwingie, 26. Crouch, 42. N´Zonzi, 90. Cameron.

Domov»Futbal»Anglicko»Tottenham prehrával 0:2, otočil na 3:2