Tatar gólom a asistenciou zariadil bod pre Detroit

Tomáš Tatar výrazne Detroitu pomohol k remíze.
Tomáš Tatar výrazne Detroitu pomohol k remíze. (Autor: SITA/AP)
SITA|23. mar 2014 o 20:59

Ľubomír Višňovský v zápase New York Islanders proti Columbusu pre zranenie nenastúpil.

NEW YORK. Hokejisti Detroitu prehrali v zámorskej NHL s Minnesotou 3:4 po predĺžení. Aspoň bod pre domácich zariadil slovenský útočník Tomáš Tatar, ktorý v 52. minúte svojim 16. gólom v sezóne poslal duel do nadstavenia.

Slováci v akcii:
  • Michal Handzuš (Chicago) 9:51 0 0 0 0 0 0
  • Tomáš Tatar (Detroit) 15:43 1 1 2 +2 1 0

• Marián Hossa (Chicago) 21:46 0 0 0 -1 3 0

Okrem toho si v prvej tretine pripísal aj asistenciu a v prebiehajúcej sezóne tak má na konte spolu už 30 bodov.

Chicago nedalo ani gól

Chicago nestrelilo na svojom ľade v súboji s Nashville ani gól a prehralo 0:2. "Chicago má veľmi kvalitný tím, ale našli sme správny recept na jeho hru," povedal Pekka Rinne.

Hráči New Yorku Islanders zdolali Columbus 2:0, v domácom drese chýbal pre zranenie v hornej časti tela slovenský obranca Ľubomír Višňovský.

Lídri Západnej konferencie zo St. Louis uspeli na ľade druhého tímu Východu Pittsburghu tesne 1:0, keď sa o jediný gól duelu postaral v 52. minúte Backes.

Hokejisti New York Islanders zvíťazili nad hráčmi Columbusu 2:0. Skóre duelu otvoril v 14. min Cal Clutterbuck, v poslednej minúte druhej tretiny sa presadil Travis Hamonic.

Višňovský chýbal

V drese New Yorku chýbal slovenský obranca Ľubomír Višňovský, ktorý má problémy so zranením v hornej časti tela.

Výhru 1:0 z Pittsburghu si odnieslo St. Louis, jediným úspešným strelcom bol David Backes. Dvadsaťdeväťročný center prekonal brankára Penguins Marca-Andrého Fleuryho v 52. min.

Výsledky NHL - nedeľa

Detroit - Minnesota 3:4 pp (2:0, 0:1, 1:2 - 0:1)

Góly: 14. Nyquist (N. Kronwall, Alfredsson), 19. Nyquist (TATAR), 52. TATAR (B. Smith) - 32. Pominville (R. Suter, M. Koivu), 45. Coyle (Moulson, M. Koivu), 47. Parise (Mikael Granlund, Spurgeon), 63. Moulson (Brodin, Coyle)

Tomáš Tatar (Detroit) odohral 15:43 min, mal 2 kanadské body za 1 gól a 1 asistenciu, 1 strelu.

New York Islanders - Columbus 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Góly: 14. Clutterbuck (Nielsen, Sundström), 40. Hamonic (De Haan)

Pittsburgh - St. Louis 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Gól: 52. Backes (Steen, Pietrangelo)

Chicago - Nashville 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Góly: 19. Fisher (Ellis, Ekholm), 38. G. Bourque (Jarnkrok)

Michal Handzuš odohral 9:51 min, Marián Hossa (obaja Chicago) odohral 21:46 min a mal 3 strely

New Jersey - Toronto 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Góly: 15. Brunner (Henrique, Židlický), 22. Eliáš (Merrill), 22. Merrill (Clowe, Harrold) - 26. Bozak (Rielly, Gardiner), 59. Kessel (Phaneuf)

Anaheim - Florida 6:2 (1:0, 4:2, 1:0)

Góly: 12. Maroon (Getzlaf, Perry), 21. Selänne (Perry, Getzlaf), 25. Silfverberg, 31. Palmieri (Perreault, Maroon), 32. Perry (Vatanen, Allen), 47. Getzlaf (Selänne, Robidas) - 28. Hayes (Barch, Kulikov), 30. Fleischmann (Trocheck)

Vancouver - Buffalo 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)

Góly: 11. Richardson (Kassian, Matthias), 13. Matthias (Kassian, Richardson), 22. Y. Weber (Kassian, Matthias), 43. Booth (Kassian) - 2. Ennis (Foligno, Ehrhoff), 4. J. McBain (Flynn, D´Agostini)