Cyklistika
Víťazom úvodnej etapy pretekov Okolo Katalánska sa stal Slovinec Luka Mezgec. V utorok čaká pelotón 168 km dlhá druhá etapa z Matara do Girony.
výsledky 1. etapy (Calella - Calella, 169,7 km):
1. Luka Mezgec (Slovin./Giant-Shimano) 4:09:14 h, 2. Leigh Howard (Aus./Orica), 3. Julian Alaphilippe (Fr./Omega Pharma - Quick-Step), 4. Paul Martens (Nem./Belkin), 5. Tosh Van der Sande (Belg./Lotto), 6. Daniele Ratto (Tal./Cannondale), 7. Markus Burghardt (Nem./BMC), 8. Roberto Ferrari (Tal./Lampre), 9. Samuel Dumoulin (Fr./AG2R), 10. Gianluca Brambilla (Tal./Omega Pharma - Quick-Step) všetci rovnaký čas
Futbal
Výsledok jediného pondelňajšieho stretnutia 21. kola najvyššej českej futbalovej súťaže Gambrinus ligy:
FK Teplice - FK Mladá Boleslav 0:1 (0:0)
Gól: 77. Ščuk
Maroš Klimpl odohral celý zápas a v 80. min dostal žltú kartu. Patrik Lukáč (obaja Teplice) nefiguruje v zápise o stretnutí
Tabuľka:
1. Sparta Praha 21 17 4 0 50:13 55
2. Plzeň 21 14 5 2 44:17 47
3. Mladá Boleslav 21 10 7 4 39:22 37
4. Teplice 21 10 5 6 42:24 35
5. Liberec 21 10 5 6 25:24 35
6. Dukla Praha 21 8 7 6 24:21 31
7. Slovácko 21 8 5 8 32:29 29
8. Jablonec 21 8 4 9 33:37 28
9. Jihlava 21 6 5 10 29:36 23
10. Znojmo 21 5 7 9 25:28 22
11. Slavia Praha 21 6 4 11 18:38 22
12. Olomouc 21 5 6 10 34:40 21
13. Příbram 21 5 5 11 21:37 20
14. Brno 21 5 4 12 20:36 19
15. Bohemians 1905 21 4 6 11 16:31 18
16. Ostrava 21 3 9 9 17:36 18
Argentínska liga - 9. kolo - časť Torneo Final
Godoy Cruz - Arsenal 2:1, Gimnasia LP - San Lorenzo 2:1, River Plate - Lanus 2:0, Quilmes - Boca Juniors 0:0
Slovenské futbalové reprezentantky do 19 rokov prehrali v ich treťom stretnutí na turnaji Kuban Spring v Soči s rovesníčkami z Ukrajiny 0:1. Zverenkyne trénera Branislava Petroviča v A-skupine zaznamenali bilanciu 1 výhra a dve prehry, keď na úvod podľahli Estónsku 1:2 a v druhom stretnutí zdolali Irán 4:0.
Kuban Spring - turnaj hráčok do 19 rokov
Ukrajina - Slovensko 1:0 (0:0)
základná zostava SR 19: Chládeková - Kulová, Deszátová, Moťovská, Hviščová - Miháliková, Líšková, Vojteková, Čopíková, Koflanovičová - Nižňanská
tabuľka A-skupina:
1. Ukrajina 3 3 0 0 5:0 9
2. Estónsko 3 2 0 1 5:5 6
3. SLOVENSKO 3 1 0 2 5:3 3
4. Irán 3 0 0 3 1:8 0
Hádzaná
Výsledky prvých stretnutí osemfinále Ligy majstrov v hádzanej mužov (odvety 29. - 31. 3. 2014)
GK Motor Záporožie (Ukr.) - THW Kiel (Nem.) 28:31 (14:16)
Slovenský brankár Richard Štochl nastúpil za Motor Záporožie.
Aalborg Handball (Dán.) - FC Barcelona (Šp.) 22:29 (13:15)
Slovenský krídelník Martin Straňovský neskóroval.
SPR Orlen Wisla Plock S.A. (Poľ.) - MKB-MVM Veszprém KC (Maď.) 34:33 (16:16)
Otto Kancel (Veszprém), slovenská ľavá spojka, nefiguroval v zápise o stretnutí.
RK Vardar Skopje (Maced.) - HSV Hamburg (Nem.) 28:28 (14:16)
RK Gorenje Velenje (Slovin.) - PSG Handball (Fr.) 30:28 (16:13)
KS Vive Targi Kielce (Poľ.) - Rhein-Neckar Löwen (Nem.) 32:28 (17:13)
Celje Pivovarna Laško (Slovin.) - SG Flensburg-Handewitt (Nem.) 26:25 (13:12)
RK Metalurg Skopje (Maced.) - KIF Kolding Kodaň (Dán.) 23:17 (14:9)
Curling
Reprezentantky Švajčiarska získali zlaté medaily na MS v curlingu po finálovom triumfe 9:5 nad domácou Kanadou.
Bronz putuje do Ruska, ktoré v súboji o tretie miesto zdolalo Kórejskú republiku 7:6 po extra-ende.
MS žien v curlingu
Kanada - Švajčiarsko 5:9
o 3. miesto
Rusko - Kórejská republika 7:6
Stolný tenis
Odveta semifinále stolnotenisovej Ligy majstrov mužov
Fakel Gazproma Orenburg (Rus.) - UMMC Verchňaja Pyšma (Rus.) hrá sa 11. 4., prvý zápas 2:3
AS Pontoise Cergy TT (Fr.) - Vaillante Sports Angers TT (Fr.) 3:0 - prvý zápas 3:0, do finále postúpilo Cergy
Wang Jian Jun - Gionis 3:1, K. Karlsson - Lundqvist 3:2, Freitas - Martinez 3:1
Ovety semifinále Pohára ETTU v stolnom tenise mužov a žien
MUŽI
1. FC Saarbrücken TT (Nem.) - Stella Sport La Romagne (Fr.) 3:0 - prvý zápas 1:3, do finále postúpil Saarbrücken
TTF Liebherr Ochsenhausen (Nem.) - SPG Walter Wels (Rak.) 3:1 - prvý zápas 3:0, postúpil Ochsenhausen
ŽENY
Club Pongiste Lyssois Lille Métropole (Fr.) - SKST Mart Hodonín (ČR) 3:1 - prvý zápas 3:1, do finále postúpil CP Lyssois
SVS Ströck (Rak.) - LZ Linz Forschberg (Rak.) hrá sa 24. 3. o 19.00 h - prvý zápas 3:0
Streľba
5. ročník medzinárodných pretekov "Grand Prix Wroclawia i Dolnego Slaska" v poľskom Vroclave
vzduchová pištoľ 60
muži: 1. Wojciech Knapik (Poľ.) 203,2 b. (v kvalifikácii 570), 2. Juraj Tužinský (SR) 203,0 (577)
ľubovoľná pištoľ 60
muži: 1. Tomasz Palamarz (Poľ.) 188,7 (544), ... 5. Juraj Tužinský (SR) 130,4 (546)
vzduchová puška 60
muži: 1. Zoltán Baláž 205,8 (620,1), ... 19. Zdeněk Čadek (obaja SR) 598,2
ľubovoľná malokalibrovka 3x40
muži: 1. Tomasz Bartnik (Poľ.) 456,7 (1165), ... 3. Zoltán Baláž 443,3 (1164), 10. Zdeněk Čadek (obaja SR) 1140
ľubovoľná malokalibrovka 60
muži: 1. Bartosz Jasiecki (Poľ.) 207,2 (622,9), ... 11. Zoltán Baláž 620,0, 12. Zdeněk Čadek 619,4, 14. Miroslav Varga (všetci SR) 618,2
Snoubording
Európsky pohár v snoubordingu v disciplíne slopestyle v Štrbskom Plese - nedeľa
Ženy: 1. Klára Janíková (ČR), 2. Katarzyna Rusinová (Poľ.), 3. Maria Delfina Maioccová (Tal.), ... 5. Martina Molnárová, 9. Zuzana Medlová (obe SR)
Muži: 1. Toms Petruševičš (Lot.), 2. Emiliano Lauzi (Tal.), 3. Julian Maschl (Rak.), 4. Boris Karolčík, ... 9. Matej Matys, 11. Dávid Kordiak, 20. Dušan Bízik, 24. Lukáš Droppa, 25. Matej Dolník, 31. Daniel Štecko (všetci SR)
Plávanie
Výsledky v hlavných kategóriách na plaveckých pretekoch Jarná cena Žiliny v dlhom bazéne v Žiline.
MUŽI
100 m v. sp.: 1. Gergö Kis (Maď.) 51,88 - rekord mítingu, 200 m prsia: 1. Pavol Fázik (Orca Bratislava) 2:23,01, 200 m znak: 1. Alexander Světlík (SPK Bratislava) 2:11,14, 100 m motýlik: 1. Gergö Kis (Maď.) 56,35
50 m v. sp.: 1. Tomáš Púchly (STU Trnava) 24,04, 200 m motýlik: 1. Gergö Kis (Maď.) 1:58,40 - rekord mítingu, 200 m pol. pret.: 1. Gergö Kis (Maď.) 2:06,83 - rekord mítingu
200 m v. sp.: 1. Gergö Kis (Maď.) 1:51,54 - rekord mítingu, 100 m prsia: 1. Daniel Vácval (Dukla Banská Bystrica) 1:04,82, 100 m znak: 1. Alexander Světlík (SPK Bratislava) 1:00,40
400 m v. sp.: 1. Gergö Kis (Maď.) 3:53,77 - rekord mítingu, 1500 m v. sp.: 1. Gergö Kis (Maď.) 15:14,11 - rekord mítingu, 50 m znak: 1. Karl Johann Luht (Est.) 27,38
50 m prsia: 1. Marek Botík (VŠK UK Bratislava) 29,09 - rekord mítingu, 50 m motýlik: 1. Michal Navara (VŠK UK Bratislava) 25,55, 400 m pol. pret.: 1. Gergö Kis (Maď.) 4:24,04 - rekord mítingu
ŽENY
100 m prsia: 1. Petra Chocová (ČR) 1:10,49, 100 m znak: 1. Karolína Hájková (Orca Bratislava) 1:04,36, 50 m v. sp.: 1. Miroslava Syllabová (Dukla B. Bystrica) 26,42
200 m motýlik: 1. Carmen Mikušová (ŠKP Košice) 2:27,25, 200 m pol. pret.: 1. Maria Romaňuková (Est.) 2:25,49, 100 m v. sp.: 1. Miroslava Syllabová (Dukla B. Bystrica) 57,34
200 m prsia: 1. Maria Romaňuková (Est.) 2:38,82, 200 m znak: 1. Tatiana Perstnevová (Mold.) 2:18,20, 100 m motýlik: 1. Barbora Mišendová (Dukla B. Bystrica) 1:02,18
200 m v. sp.: 1. Věra Kopřivová (ČR) 2:07,15, 400 m v. sp.: 1. Tatiana Perstnevová (Mold.) 4:28,34, 800 m v. sp.: 1. Maryna Kyryková (Ukr.) 9:17,38, 50 m znak: 1. Karolína Hájková (Orca Bratislava) 30,34
50 m prsia: 1. Petra Chocová (ČR) 31,69, 50 m motýlik: 1. Barbora Mišendová (Dukla B. Bystrica) 27,94, 400 m pol. pret.: 1. Tereza Závadová (ČR) 5:05,57
Atletika
Výsledky zo sveta atletiky.
KINGSTON - Míting - muži, 100 m: Weir 10,31, 200 m: Y. Blake (obaja Jam.) 20,49, D. Bailey (Antigua) 20,77, 400 m: Fothergill 45,94, guľa: R. Brown 20,17, disk: Dacres (všetci Jam.) 62,05, ženy - 400 m: Traceyová (Jam.) 52,52.
EL PASO - Míting - muži, 100 m: Skeen (Jam.) 10,18, 200 m (+2,2): Roland (Sv. Krištof) 20,45, výška: Hanany (Fr.) 234 - svetový výkon roka.
SACRAMENTO - Míting - muži, 100 m: K. Brown (Jam.) 10,29, 110 m prek.: Craddock (USA) 13,59.
LOS ANGELES - Míting - muži, 110 m prek.: A. Harris (USA) 13,55.
TUSCALOOSA - Míting - muži, 100 m: Smith (USA) 10,25, ženy - 100 m: A. Baileyová (Jam.) 11,29.
TEMPE - Míting - muži, disk: Gowda (India) 62,75.
CHARLOTTE - Míting - muži, 200 m (+2,1): M. Mitchell (USA) 20,40.
MILÁNO - Polmaratón - muži: Lokomwa 1:01:39, ženy: Wambuiová-Murigiová (obaja Keňa) 1:10:52.
Lukostreľba
Celkové poradie Slovenského pohára v halovej lukostreľbe 2013/14
olympijský luk: muži: 1. Matúš Hanzlík (LK Suchá nad Parnou) 54, 2. Pavol Nagy (AC Jasov) 50, 3. Daniel Kraváček (Blue Arrows Viničné) 46
ženy: 1. Zuzana Lučaničová, 60, 2. Alexandra Londová 54, 3. Lenka Harčáriková (všetky Blue Arrows Viničné) 44
kladkový luk: muži: 1. Marcel Pavlík (Slávia UVLF Košice) 57, 2. Matúš Durný54, 3. Matúš Durný jun.(obaja Blue Arrows Viničné) 43
ženy: 1. Katarína Durná (Blue Arrows Viničné) 60, 2. Klaudia Dudžáková (MŠK Kežmarok) 51, 3. Tatiana Machová (Blue Arrows Viničné) 42
holý luk: muži: 1. František Kundracík (LK Bratislava) 60, 2. Dušan Binder (Robin Zvolen) 47, 3. Juraj Sestrienka (LK Bratislava) 40
ženy: 1. Lenka Pavlíková (MŠK Kežmarok) 57, 2. Tatiana Binderová (Robin Zvolen) 50, 3. Iveta Kundracíková (LK Bratislava) 47.