Športové výsledky (24. 3. 2014)

Aktualizovaný výsledkový servis zo všetkých športov.

(Zdroj: ILUSTRAČNÉ FOTOLIA)

Tenis

Miami

dvojhra - 3. kolo:

David Ferrer (4-Šp.) - Andreas Seppi (31-Tal.) 6:3, 6:2, Kei Nišikori (20-Jap.) - Grigor Dimitrov (15-Bul.) 7:6 (1), 7:5, Miloš Raonič (12-Kan.) - Guillermo Garcia-Lopez (Šp.) 6:1, 6:2, Benjamin Becker (Nem.) - Aljaž Bedene (Slovin.) 6:3, 7:5, Alexandr Dolgopolov (22-Ukr.) - Dušan Lajovič (Srb.) 3:6, 6:0, 7:6 (5)

ženy - dvojhra - osemfinále:

Angelique Kerberová (5-Nem.) - Jekaterina Makarovová (23-Rus.) 6:4, 1:6, 6:3, Maria Šarapovová (4-Rus.) - Kirsten Flipkensová (19-Belg.) 3:6, 6:4, 6:1, Serena Williamsová (1-USA) - Coco Vandewegheová (USA) 6:3, 6:1, Petra Kvitová (8-ČR) - Ana Ivanovičová (12-Srb.) 3:6, 6:0, 6:0

Článok pokračuje pod video reklamou

Cyklistika

Víťazom úvodnej etapy pretekov Okolo Katalánska sa stal Slovinec Luka Mezgec. V utorok čaká pelotón 168 km dlhá druhá etapa z Matara do Girony.

výsledky 1. etapy (Calella - Calella, 169,7 km):

1. Luka Mezgec (Slovin./Giant-Shimano) 4:09:14 h, 2. Leigh Howard (Aus./Orica), 3. Julian Alaphilippe (Fr./Omega Pharma - Quick-Step), 4. Paul Martens (Nem./Belkin), 5. Tosh Van der Sande (Belg./Lotto), 6. Daniele Ratto (Tal./Cannondale), 7. Markus Burghardt (Nem./BMC), 8. Roberto Ferrari (Tal./Lampre), 9. Samuel Dumoulin (Fr./AG2R), 10. Gianluca Brambilla (Tal./Omega Pharma - Quick-Step) všetci rovnaký čas

Futbal

Výsledok jediného pondelňajšieho stretnutia 21. kola najvyššej českej futbalovej súťaže Gambrinus ligy:

FK Teplice - FK Mladá Boleslav 0:1 (0:0)

Gól: 77. Ščuk

Maroš Klimpl odohral celý zápas a v 80. min dostal žltú kartu. Patrik Lukáč (obaja Teplice) nefiguruje v zápise o stretnutí

Tabuľka:

1. Sparta Praha 21 17 4 0 50:13 55

2. Plzeň 21 14 5 2 44:17 47

3. Mladá Boleslav 21 10 7 4 39:22 37

4. Teplice 21 10 5 6 42:24 35

5. Liberec 21 10 5 6 25:24 35

6. Dukla Praha 21 8 7 6 24:21 31

7. Slovácko 21 8 5 8 32:29 29

8. Jablonec 21 8 4 9 33:37 28

9. Jihlava 21 6 5 10 29:36 23

10. Znojmo 21 5 7 9 25:28 22

11. Slavia Praha 21 6 4 11 18:38 22

12. Olomouc 21 5 6 10 34:40 21

13. Příbram 21 5 5 11 21:37 20

14. Brno 21 5 4 12 20:36 19

15. Bohemians 1905 21 4 6 11 16:31 18

16. Ostrava 21 3 9 9 17:36 18

Argentínska liga - 9. kolo - časť Torneo Final

Godoy Cruz - Arsenal 2:1, Gimnasia LP - San Lorenzo 2:1, River Plate - Lanus 2:0, Quilmes - Boca Juniors 0:0

Slovenské futbalové reprezentantky do 19 rokov prehrali v ich treťom stretnutí na turnaji Kuban Spring v Soči s rovesníčkami z Ukrajiny 0:1. Zverenkyne trénera Branislava Petroviča v A-skupine zaznamenali bilanciu 1 výhra a dve prehry, keď na úvod podľahli Estónsku 1:2 a v druhom stretnutí zdolali Irán 4:0.

Kuban Spring - turnaj hráčok do 19 rokov

Ukrajina - Slovensko 1:0 (0:0)

základná zostava SR 19: Chládeková - Kulová, Deszátová, Moťovská, Hviščová - Miháliková, Líšková, Vojteková, Čopíková, Koflanovičová - Nižňanská

tabuľka A-skupina:

1. Ukrajina 3 3 0 0 5:0 9

2. Estónsko 3 2 0 1 5:5 6

3. SLOVENSKO 3 1 0 2 5:3 3

4. Irán 3 0 0 3 1:8 0

Hádzaná

Výsledky prvých stretnutí osemfinále Ligy majstrov v hádzanej mužov (odvety 29. - 31. 3. 2014)

GK Motor Záporožie (Ukr.) - THW Kiel (Nem.) 28:31 (14:16)

Slovenský brankár Richard Štochl nastúpil za Motor Záporožie.

Aalborg Handball (Dán.) - FC Barcelona (Šp.) 22:29 (13:15)

Slovenský krídelník Martin Straňovský neskóroval.

SPR Orlen Wisla Plock S.A. (Poľ.) - MKB-MVM Veszprém KC (Maď.) 34:33 (16:16)

Otto Kancel (Veszprém), slovenská ľavá spojka, nefiguroval v zápise o stretnutí.

RK Vardar Skopje (Maced.) - HSV Hamburg (Nem.) 28:28 (14:16)

RK Gorenje Velenje (Slovin.) - PSG Handball (Fr.) 30:28 (16:13)

KS Vive Targi Kielce (Poľ.) - Rhein-Neckar Löwen (Nem.) 32:28 (17:13)

Celje Pivovarna Laško (Slovin.) - SG Flensburg-Handewitt (Nem.) 26:25 (13:12)

RK Metalurg Skopje (Maced.) - KIF Kolding Kodaň (Dán.) 23:17 (14:9)

Curling

Reprezentantky Švajčiarska získali zlaté medaily na MS v curlingu po finálovom triumfe 9:5 nad domácou Kanadou.

Bronz putuje do Ruska, ktoré v súboji o tretie miesto zdolalo Kórejskú republiku 7:6 po extra-ende.

MS žien v curlingu

Kanada - Švajčiarsko 5:9

o 3. miesto

Rusko - Kórejská republika 7:6

Stolný tenis

Odveta semifinále stolnotenisovej Ligy majstrov mužov

Fakel Gazproma Orenburg (Rus.) - UMMC Verchňaja Pyšma (Rus.) hrá sa 11. 4., prvý zápas 2:3

AS Pontoise Cergy TT (Fr.) - Vaillante Sports Angers TT (Fr.) 3:0 - prvý zápas 3:0, do finále postúpilo Cergy

Wang Jian Jun - Gionis 3:1, K. Karlsson - Lundqvist 3:2, Freitas - Martinez 3:1

Ovety semifinále Pohára ETTU v stolnom tenise mužov a žien

MUŽI

1. FC Saarbrücken TT (Nem.) - Stella Sport La Romagne (Fr.) 3:0 - prvý zápas 1:3, do finále postúpil Saarbrücken

TTF Liebherr Ochsenhausen (Nem.) - SPG Walter Wels (Rak.) 3:1 - prvý zápas 3:0, postúpil Ochsenhausen

ŽENY

Club Pongiste Lyssois Lille Métropole (Fr.) - SKST Mart Hodonín (ČR) 3:1 - prvý zápas 3:1, do finále postúpil CP Lyssois

SVS Ströck (Rak.) - LZ Linz Forschberg (Rak.) hrá sa 24. 3. o 19.00 h - prvý zápas 3:0

Streľba

5. ročník medzinárodných pretekov "Grand Prix Wroclawia i Dolnego Slaska" v poľskom Vroclave

vzduchová pištoľ 60

muži: 1. Wojciech Knapik (Poľ.) 203,2 b. (v kvalifikácii 570), 2. Juraj Tužinský (SR) 203,0 (577)

ľubovoľná pištoľ 60

muži: 1. Tomasz Palamarz (Poľ.) 188,7 (544), ... 5. Juraj Tužinský (SR) 130,4 (546)

vzduchová puška 60

muži: 1. Zoltán Baláž 205,8 (620,1), ... 19. Zdeněk Čadek (obaja SR) 598,2

ľubovoľná malokalibrovka 3x40

muži: 1. Tomasz Bartnik (Poľ.) 456,7 (1165), ... 3. Zoltán Baláž 443,3 (1164), 10. Zdeněk Čadek (obaja SR) 1140

ľubovoľná malokalibrovka 60

muži: 1. Bartosz Jasiecki (Poľ.) 207,2 (622,9), ... 11. Zoltán Baláž 620,0, 12. Zdeněk Čadek 619,4, 14. Miroslav Varga (všetci SR) 618,2

Snoubording

Európsky pohár v snoubordingu v disciplíne slopestyle v Štrbskom Plese - nedeľa

Ženy: 1. Klára Janíková (ČR), 2. Katarzyna Rusinová (Poľ.), 3. Maria Delfina Maioccová (Tal.), ... 5. Martina Molnárová, 9. Zuzana Medlová (obe SR)

Muži: 1. Toms Petruševičš (Lot.), 2. Emiliano Lauzi (Tal.), 3. Julian Maschl (Rak.), 4. Boris Karolčík, ... 9. Matej Matys, 11. Dávid Kordiak, 20. Dušan Bízik, 24. Lukáš Droppa, 25. Matej Dolník, 31. Daniel Štecko (všetci SR)

Plávanie

Výsledky v hlavných kategóriách na plaveckých pretekoch Jarná cena Žiliny v dlhom bazéne v Žiline.

MUŽI

100 m v. sp.: 1. Gergö Kis (Maď.) 51,88 - rekord mítingu, 200 m prsia: 1. Pavol Fázik (Orca Bratislava) 2:23,01, 200 m znak: 1. Alexander Světlík (SPK Bratislava) 2:11,14, 100 m motýlik: 1. Gergö Kis (Maď.) 56,35

50 m v. sp.: 1. Tomáš Púchly (STU Trnava) 24,04, 200 m motýlik: 1. Gergö Kis (Maď.) 1:58,40 - rekord mítingu, 200 m pol. pret.: 1. Gergö Kis (Maď.) 2:06,83 - rekord mítingu

200 m v. sp.: 1. Gergö Kis (Maď.) 1:51,54 - rekord mítingu, 100 m prsia: 1. Daniel Vácval (Dukla Banská Bystrica) 1:04,82, 100 m znak: 1. Alexander Světlík (SPK Bratislava) 1:00,40

400 m v. sp.: 1. Gergö Kis (Maď.) 3:53,77 - rekord mítingu, 1500 m v. sp.: 1. Gergö Kis (Maď.) 15:14,11 - rekord mítingu, 50 m znak: 1. Karl Johann Luht (Est.) 27,38

50 m prsia: 1. Marek Botík (VŠK UK Bratislava) 29,09 - rekord mítingu, 50 m motýlik: 1. Michal Navara (VŠK UK Bratislava) 25,55, 400 m pol. pret.: 1. Gergö Kis (Maď.) 4:24,04 - rekord mítingu

ŽENY

100 m prsia: 1. Petra Chocová (ČR) 1:10,49, 100 m znak: 1. Karolína Hájková (Orca Bratislava) 1:04,36, 50 m v. sp.: 1. Miroslava Syllabová (Dukla B. Bystrica) 26,42

200 m motýlik: 1. Carmen Mikušová (ŠKP Košice) 2:27,25, 200 m pol. pret.: 1. Maria Romaňuková (Est.) 2:25,49, 100 m v. sp.: 1. Miroslava Syllabová (Dukla B. Bystrica) 57,34

200 m prsia: 1. Maria Romaňuková (Est.) 2:38,82, 200 m znak: 1. Tatiana Perstnevová (Mold.) 2:18,20, 100 m motýlik: 1. Barbora Mišendová (Dukla B. Bystrica) 1:02,18

200 m v. sp.: 1. Věra Kopřivová (ČR) 2:07,15, 400 m v. sp.: 1. Tatiana Perstnevová (Mold.) 4:28,34, 800 m v. sp.: 1. Maryna Kyryková (Ukr.) 9:17,38, 50 m znak: 1. Karolína Hájková (Orca Bratislava) 30,34

50 m prsia: 1. Petra Chocová (ČR) 31,69, 50 m motýlik: 1. Barbora Mišendová (Dukla B. Bystrica) 27,94, 400 m pol. pret.: 1. Tereza Závadová (ČR) 5:05,57

Atletika

Výsledky zo sveta atletiky.

KINGSTON - Míting - muži, 100 m: Weir 10,31, 200 m: Y. Blake (obaja Jam.) 20,49, D. Bailey (Antigua) 20,77, 400 m: Fothergill 45,94, guľa: R. Brown 20,17, disk: Dacres (všetci Jam.) 62,05, ženy - 400 m: Traceyová (Jam.) 52,52.

EL PASO - Míting - muži, 100 m: Skeen (Jam.) 10,18, 200 m (+2,2): Roland (Sv. Krištof) 20,45, výška: Hanany (Fr.) 234 - svetový výkon roka.

SACRAMENTO - Míting - muži, 100 m: K. Brown (Jam.) 10,29, 110 m prek.: Craddock (USA) 13,59.

LOS ANGELES - Míting - muži, 110 m prek.: A. Harris (USA) 13,55.

TUSCALOOSA - Míting - muži, 100 m: Smith (USA) 10,25, ženy - 100 m: A. Baileyová (Jam.) 11,29.

TEMPE - Míting - muži, disk: Gowda (India) 62,75.

CHARLOTTE - Míting - muži, 200 m (+2,1): M. Mitchell (USA) 20,40.

MILÁNO - Polmaratón - muži: Lokomwa 1:01:39, ženy: Wambuiová-Murigiová (obaja Keňa) 1:10:52.

Lukostreľba

Celkové poradie Slovenského pohára v halovej lukostreľbe 2013/14

olympijský luk: muži: 1. Matúš Hanzlík (LK Suchá nad Parnou) 54, 2. Pavol Nagy (AC Jasov) 50, 3. Daniel Kraváček (Blue Arrows Viničné) 46

ženy: 1. Zuzana Lučaničová, 60, 2. Alexandra Londová 54, 3. Lenka Harčáriková (všetky Blue Arrows Viničné) 44

kladkový luk: muži: 1. Marcel Pavlík (Slávia UVLF Košice) 57, 2. Matúš Durný54, 3. Matúš Durný jun.(obaja Blue Arrows Viničné) 43

ženy: 1. Katarína Durná (Blue Arrows Viničné) 60, 2. Klaudia Dudžáková (MŠK Kežmarok) 51, 3. Tatiana Machová (Blue Arrows Viničné) 42

holý luk: muži: 1. František Kundracík (LK Bratislava) 60, 2. Dušan Binder (Robin Zvolen) 47, 3. Juraj Sestrienka (LK Bratislava) 40

ženy: 1. Lenka Pavlíková (MŠK Kežmarok) 57, 2. Tatiana Binderová (Robin Zvolen) 50, 3. Iveta Kundracíková (LK Bratislava) 47.

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

  1. Najkrajšie americké národné parky
  2. Letná ponuka: Predplatné SME.sk len za 9,90 €
  3. Keď Slováci krotia morský vietor
  4. Už aj čerpacia stanica OMV Spišská Nová Ves je v novom šate
  5. Robila som domáci džem z ovocia z Kauflandu. Ako to dopadlo?
  6. Zákazníkov sme odmenili darčekmi v hodnote 250 000 €
  7. 10 tipov z histórie: ako zbohatnúť podľa úspešných velikánov
  8. Porovnanie najobľúbenejších last minute destinácií
  9. Vizuálny smog je problém
  10. Reportáž: Na Záhorí vyrábajú svetové omietky
  1. Najkrajšie americké národné parky
  2. Podceňovať skúšobné jazdy sa pri výbere vozidla neoplatí
  3. Slováci nakupujú viac slovenskej zeleniny a ovocia ako vlani
  4. Plánovaním financií vás ani prísnejšie podmienky nezaskočia
  5. Letná ponuka: Predplatné SME.sk len za 9,90 €
  6. HB Reavis rozširuje svoje portfólio v Londýne už o piaty projekt
  7. Keď Slováci krotia morský vietor
  8. Ochrana pred tropickou horúčavou
  9. Pivovar Šariš investoval do kultúry
  10. Už aj čerpacia stanica OMV Spišská Nová Ves je v novom šate
  1. Porovnanie najobľúbenejších last minute destinácií 14 665
  2. 10 tipov z histórie: ako zbohatnúť podľa úspešných velikánov 8 288
  3. Najkrajšie americké národné parky 6 585
  4. Vizuálny smog je problém 3 465
  5. Najvýhodnejšia dovolenka v Tatrách a Liptove 2 992
  6. Letná ponuka: Predplatné SME.sk len za 9,90 € 2 841
  7. Volkswagen Arteon spája limuzínu s rodinou 2 399
  8. Už aj čerpacia stanica OMV Spišská Nová Ves je v novom šate 2 223
  9. Keď Slováci krotia morský vietor 1 922
  10. Objavte najvzácnejšiu hubu na svete. Rastie na Liptove 1 890

Téma: Futbal


Článok je zaradený aj do ďalších tém Futbal v Trenčíne

Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Bugár nechápe, čo mu Danko vytýka. Od roztržky sa ešte nestretli

SNS sa často púšťa do nominantov Mosta.

KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

Béla Neluhár

V SNS súdia partnera podľa seba

Neprehliadnite tiež

Bratislavské športové legendy

Z chaosu vedel urobiť poriadok, písali Taliani o slávnom Slovákovi

Taliani o Slovákovi napísali: Robil na ihrisku z chaosu poriadok

Bratislavské športové legendy

Slávne slovenské dvojčatá mrzí iba jedna vec. V reprezentácii nehrali spolu

Patria k najznámejším futbalovým súrodencom.