Košice zdolali Piešťany 4:1, dali krásny druhý gól

Košičania sa v semifinále extraligy ujali vedenia 1:0 na zápasy. Druhý duel je na programe v utorok 25. marca opäť v Košiciach.

Piešťanský brankár Martin Šúrek (v strede dole), Michal Peško z Piešťan (vľavo) a Gabriel Špilár z Košíc (v strede hore) v prvom zápase semifinále.(Zdroj: SITA)
NEAPOL vs. AC MILAN v talianskej Serii A naživo >>

KOŠICE. Hokejisti HC Košice zvíťazili v pondelkovom prvom zápase semifinále Slovnaft play-off Tipsport extraligy doma nad hráčmi ŠHK 37 Piešťany 4:1.

Košičania sa ujali vedenia 1:0 na zápasy v sérii hranej na štyri víťazstvá. Druhý duel je na programe v utorok 25. marca opäť v Košiciach.

HC Košice - ŠHK 37 Piešťany 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)

- stav série 1:0

Góly a asistencie: 22. Deyl (Češík), 24. Spilar (R. Jenčík, P. Bartoš), 31. P. Bartoš (Spilar, R. Jenčík), 53. Hrnka (M. Bartánus, Kolba) - 36. Stupka (Holovič, Cuník)

Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Müllner - Korba, Rovenský, 3089 divákov

Zostavy:

Košice: Staňa - Kolba, Klouček, E. Černák, Štrbák, Deyl, Cebák - Bicek, Hrnka, M. Bartánus - Spilar, P. Bartoš, R. Jenčík - Skalický, Češík, Jokeľ - Hinďoš, Matúš Chovan, Boltun

Piešťany: Šúrek - Drgoň, R. Filip, Rais, Brňák, Škadra, Bučka, Biro, Cuník - S. Saliji, Peško, Lušňák - T. Melichárek, Mišura, V. Nemec - Románek, Hamrák, Haring - Stupka, Holovič, Chylo.

Hlasy trénerov:

Anton Tomko, tréner HC Košice: "Po dlhej prestávke to bol z našej strany veľmi dobrý zápas. Mali sme doň dobrý vstup, vytvorili sme si viacero šancí. Brankár Šúrek v prvej tretine podržal svoje mužstvo. O všetkom sme rozhodli v druhej časti, v ktorej sme trikrát skórovali. Škoda, že sme nevyužili presilovú hru piatich proti trom. Po štvrtom góle sme už výsledok kontrolovali do konca zápasu."

Milan Klement, tréner ŠHK 37 Piešťany: "Na začiatku zápasu boli domáci lepší, nás vtedy podržal brankár. Do druhej tretiny sme si povedali, že musíme lepšie korčuľovať, aby sme sa vyrovnali domácim. Do jedenástej minúty druhej dvadsaťminútovky sme však trikrát inkasovali. Potom sme ešte mali snahu niečo urobiť s výsledkom. Gól na 4:1 však definitívne rozhodol o osude stretnutia."

Aj keď v prvej tretine úvodného súboja semifinálovej série diváci gól nevideli, brankári na oboch stranách sa nenudili.

Nástup do druhej dvadsaťminútovky vyšiel lepšie oceliarom, otvárací gól série strelil od modrej čiary Deyl. V 24. minúte bol na konci peknej akcie Spilar, ktorý zakončil elegantne pomedzi betóny hosťujúceho brankára - 2:0 (v 1:15 min na videu).

Aj o tretí gól Košíc sa postaral druhý útok. Spilar vrátil puk Bartošovi a ten prekonal Šúreka. Domáci Staňa zneškodnil v 32. min Chylov nepríjemný pokus.

Košická defenzíva nechala v 36. min priveľa priestoru Stupkovi a ten bekhendom znížil na rozdiel dvoch gólov. Bicek chcel vzápätí prinavrátiť trojgólové vedenie na stranu domácich, no jeho ranu zastavila žŕdka.

V 52. minúte mal Bartoš na hokejke štvrtý gól, netrafil však bránku. O minútu neskôr v presilovke z bodu na vhadzovanie napriahol Hrnka a Šúrek kapituloval po štvrtý raz.