Bardejov zdolal Žilinu 4:3 po predĺžení v treťom zápase baráže

Hokejisti MHK Dubnica nad Váhom vyhrali v treťom zápase baráže o I. ligu nad HC Topoľčany 4:2.

Zľava: Emil Bagin a Radim Ostrčil zo Žiliny, Garip Saliji z Bardejova, brankár Marek Peksa zo Žiliny, Tomáš Hričina z Bardejova, René Jarolín zo Žiliny a Ladislav Ščurko z Bardejova v prvom barážovom zápase o účasť v Tipsport extralige 2014/15.(Zdroj: SITA)
Víkendový zájazd na FC Barcelona za skvelých 350€ >

BARDEJOV. Hokejisti HC 46 Bardejov zvíťazili v treťom stretnutí baráže o extraligu na domácom ľade nad MsHK DOXXbet Žilina 4:3 po predĺžení a znížili stav série na 1:2 na zápasy.

HC 46 Bardejov - MsHK Žilina 4:3 pp (1:1, 2:1, 0:1 - 1:0)

Góly: 13. Ščurko (Kramár), 27. Matis (Hajnik, Dancsák), 35. Hričina (Vaško, Ščurko), 68: Gmitter (Kramár, Valentín) - 4. Jarolín (Drevenák, Varga), 25. Slovák (Ostrčil), 51. Tomas (Klouda, Škovira). Rozhodovali: Jura, T. Orolin - Gavalier, Tornay, vylúčení: 3:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2000 divákov

/na zápasy: 1:2/

Zostavy:

Bardejov: Riečický Valentín, Krčula, Kramár, Mojdis, Slimák, M. Gajdoš, Takáč, Hopkovič - Gmitter, Baláž, Belušár Vaško, Ščurko, Hričina - Saliji, Dancsák, Matis - Hajnik, Ľ. Chovan, Česelka

Žilina: Peksa Dlouhý, M. Chovan, Bajaník, Leško, Ďurák, Ostrčil, Bagin, Ščerbák - Drevenák, Jarolín, Varga - Škovira, Klouda, Tomas - Kalla, Valášek, Slovák - Lipovský, Linet, Čavrk

Ján Vodila, tréner Bardejova: "Nadviazali sme na dobrý druhý zápas v Žiline a dnes sme podali kvalitný výkon so srdcom pre Bardejov. Aj keď sme na začiatku inkasovali, nepoložili sme sa. Nechceli sme prepadnúť v útočnom pásme. No na začiatku sme urobili chyby, čo súper využil. Bolo to aj o brankároch a ich výkonoch."

Martin Groma, tréner Žiliny: "Začali sme dobre, dvakrát sme išli do vedenia, lenže súper vyrovnával, dokonca odskočil na 3:2. Stálo nás veľa síl vyrovnať. V predĺžení rozhodlo smolné vylúčenie a troška nešťastný gól. Verím, že sa pripravíme ešte s väčšou zodpovednosťou a štvrtý duel vyhráme. Každé stretnutie je aj o brankároch, dnes rozhodla šťastena na domácich hokejkách."

Výborné hokejové divadlo vyvrcholilo v záverečnej tretine, kedy sa vyznamenali obaja brankári. Domáci hráči boli rýchlejší, možno sa zbavili aj nervozity a rešpektu, ale proti skúsenému súperovi sa im odskočiť o dva góly nepodarilo. Naopak, v 51. minúte domáca obrana nestihla brejk Kloudu, ten našiel výborne korčuľujúceho Tomasa, ktorý vyrovnal na tri a poslal zápas do predĺženia.

V predĺžení pri hre 4:4 nechýbala snaha o rozhodujúci gól na oboch stranách. Keď narazenie Ščurka na mantinel zostalo nepotrestané aktéri už mysleli na nájazdy, no prišlo vylúčenie Tomasa za podrazenie a hostia si zobrali oddychový čas. Presilovku 4:3 domáci využili. Kramárova delovka vypadla Peksovi z rukavice a v 68. minúte Gmitter dorazil na víťazný gól a upravil stav série zápasov na 1:2.

Hokejisti MHK Dubnica nad Váhom vyhrali v treťom zápase baráže o I. ligu nad HC Topoľčany 4:2 a v sérii hranej na štyri víťazstvá vedú 3:0.

Štvrtý zápas je na programe v utorok opäť na dubnickom ľade.

MHK Dubnica nad Váhom - HC Topoľčany 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Góly: 19., 27. Lezo, 6. Burzala, 49. Tvrdoň - 9., 51. Káčer, Rozhodovali: M. Novák - Valo, Vido, vylúčení: 4:4, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 3185 divákov