AKTUALIZOVANÉ 19:52

Košice prehrali s Piešťanmi 3:5, Staňa to po štvrtom góle vzdal

Druhé semifinále hokejovej extraligy vyzeralo úplne inak ako prvé. Brankár Košíc Staňa po 4. góle opustil bránku, nahradil ho Hylák.

Piešťanský fanklub počas druhého semifinálového zápasu hokejovej Tipsport extraligy medzi HC Košice - ŠHK 37 Piešťany.(Zdroj: SITA)
Navštívte slávny autosalón v Ženeve >>

KOŠICE. Hokejisti Piešťan zvíťazili v utorkovom druhom zápase semifinále extraligy na ľade Košíc 5:3 a vyrovnali stav série na 1:1.

Zaskočili favorita štyrmi gólmi v prvej tretine, po ktorých Hylák vystriedal v bránke Staňu.

Séria sa sťahuje do Piešťan, tretí a štvrtý duel sú na programe v piatok 28. a sobotu 29. marca.

Košice - Piešťany 3:5 (1:4, 1:1, 1:0)

- na zápasy 1:1

Góly a asistencie: 16. Hrnka (M. Bartánus, Bicek), 33. Spilar (Bartoš, Jenčík), 42. Bartoš (Jenčík, Spilar) - 5. Hamrák (Bučka), 12. Holovič (Chylo, Stupka), 15. Chylo (Stupka, Holovič), 19. Lušňák (Peško, Drgoň), 34. Škadra (Hamrák)

Vylúčení: 4:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Orolin - Bednár, Snášel, 3311 divákov

Košice: Staňa (19. Hylák) - Kolba, Klouček, E. Černák, Štrbák, Cebák, Deyl, od 28. min Šeda, od 41. min Macejko - Bicek, Hrnka, M. Bartánus - Spilar, P. Bartoš, R. Jenčík - Skalický, Češík, Jokeľ - Hinďoš, Matúš Chovan, Boltun

Piešťany: Šúrek - Drgoň, R. Filip, Rais, Brňák, Škadra, Bučka, A. Hruška, Cuník - S. Saliji, Peško, Lušňák - T. Melichárek, Mišura, V. Nemec - Haring, Hamrák, Románek - Stupka, Holovič, Chylo

Anton Tomko, tréner Košíc: "Dnes sme prepadli v prvej tretine, prehrali sme ju slabým pohybom. Hráčom Piešťan sme dali veľa priestoru, ktorý dokázali využiť. Prvá tretina prakticky rozhodla o celom zápase. Ešte aj za stavu 2:4 sme verili v obrat v náš prospech, no neskôr sme už museli niečo robiť aj so psychikou hráčov. V závere zápasu sme ešte skúsili hru bez brankára, chceli sme dať kontaktný gól. Žiaľ, odchádzame porazení. Z tohto zápasu si musíme urobiť analýzu a pripraviť sa na nasledujúce stretnutia v Piešťanoch."

Roman Sýkora, asistent trénera Piešťan: "Na dnešný zápas sme sa dobre pripravili. Verili sme si a už v prvej tretine sme si vypracovali trojgólový náskok, čo napokon rozhodlo o celom zápase. V druhej tretine domáci znížili, no dokázali sme na to odpovedať. V tretej časti Košičania vyvinuli enormný tlak a po našej chybe aj dosiahli tretí gól. Veľkou bojovnosťou a obetavosťou sme však svoje vedenie ustrážili a zaslúžene vyhrali. Domov sa vraciame so splneným cieľom, ktorým bolo vyhrať v Košiciach aspoň jeden zápas."

Nerozchytaného Staňu prekonal v 5. minúte Hamrák, ktorý dokončil akciu obrancu Bučku. O sedem minút neskôr trafil domáci Bartánus iba do žŕdky Šúrekovej bránky a v následnej akcii hostí nachytal Staňu strelou z ostrého uhla Holovič - 0:2.

V 15. minúte najskôr Stupka neskóroval po samostatnom úniku, no o pár sekúnd sa presnou strelou presadil Chylo a Piešťany viedli rozdielom triedy.

Košičania znížili prakticky okamžite po oddychovom čase. Prihrávku Bartánusa spoza bránky zužitkoval dôrazný Hrnka a upravil na 1:3. Domáci výrazne ožili, no v 19. minúte ich schladil Lušňák, ktorý využil prvú presilovku hostí v zápase.

Po štvrtom góle hostí nahradil Staňu v domácej bránke Hylák. Hostia pozorne bránili už stredné pásmo a viackrát nebezpečne pohrozili. V nájazde z pravej strany sa presadil Spilar - 2:4.

Košičania vycítili šancu a ožili aj diváci. Od Spilarovho gólu však uplynulo iba 72 sekúnd, keď chybu Košičanov v obrannom pásme potrestal presnou strelou Škadra.

Domáci sa vrátili do zápasu v úvode tretej tretiny. V útočnom pásme prebral Bartoš puk od Jenčíka a zblízka prekonal Šúreka - 3:5.

V 55. minúte mohli hostia definitívne rozhodnúť o svojom víťazstve, no počas minútovej presilovky o dvoch hráčov si výraznú šancu nevypracovali.

Košičania v závere zápasu skúsili hru bez brankára. Štrbákovu strelu zastavila horná žŕdka Šúrekovej bránky.