Košice prehrali s Piešťanmi 3:5, Staňa to po štvrtom góle vzdal

Piešťanský fanklub počas druhého semifinálového zápasu hokejovej Tipsport extraligy medzi HC Košice - ŠHK 37 Piešťany. (Autor: SITA)
Sportnet|25. mar 2014 o 17:35

Druhé semifinále hokejovej extraligy vyzeralo úplne inak ako prvé. Brankár Košíc Staňa po 4. góle opustil bránku, nahradil ho Hylák.

KOŠICE. Hokejisti Piešťan zvíťazili v utorkovom druhom zápase semifinále extraligy na ľade Košíc 5:3 a vyrovnali stav série na 1:1.

Zaskočili favorita štyrmi gólmi v prvej tretine, po ktorých Hylák vystriedal v bránke Staňu.

Séria sa sťahuje do Piešťan, tretí a štvrtý duel sú na programe v piatok 28. a sobotu 29. marca.

Košice - Piešťany 3:5 (1:4, 1:1, 1:0)

- na zápasy 1:1

Góly a asistencie: 16. Hrnka (M. Bartánus, Bicek), 33. Spilar (Bartoš, Jenčík), 42. Bartoš (Jenčík, Spilar) - 5. Hamrák (Bučka), 12. Holovič (Chylo, Stupka), 15. Chylo (Stupka, Holovič), 19. Lušňák (Peško, Drgoň), 34. Škadra (Hamrák)

Vylúčení: 4:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Orolin - Bednár, Snášel, 3311 divákov

Košice: Staňa (19. Hylák) - Kolba, Klouček, E. Černák, Štrbák, Cebák, Deyl, od 28. min Šeda, od 41. min Macejko - Bicek, Hrnka, M. Bartánus - Spilar, P. Bartoš, R. Jenčík - Skalický, Češík, Jokeľ - Hinďoš, Matúš Chovan, Boltun

Piešťany: Šúrek - Drgoň, R. Filip, Rais, Brňák, Škadra, Bučka, A. Hruška, Cuník - S. Saliji, Peško, Lušňák - T. Melichárek, Mišura, V. Nemec - Haring, Hamrák, Románek - Stupka, Holovič, Chylo

Anton Tomko, tréner Košíc: "Dnes sme prepadli v prvej tretine, prehrali sme ju slabým pohybom. Hráčom Piešťan sme dali veľa priestoru, ktorý dokázali využiť. Prvá tretina prakticky rozhodla o celom zápase. Ešte aj za stavu 2:4 sme verili v obrat v náš prospech, no neskôr sme už museli niečo robiť aj so psychikou hráčov. V závere zápasu sme ešte skúsili hru bez brankára, chceli sme dať kontaktný gól. Žiaľ, odchádzame porazení. Z tohto zápasu si musíme urobiť analýzu a pripraviť sa na nasledujúce stretnutia v Piešťanoch."

Roman Sýkora, asistent trénera Piešťan: "Na dnešný zápas sme sa dobre pripravili. Verili sme si a už v prvej tretine sme si vypracovali trojgólový náskok, čo napokon rozhodlo o celom zápase. V druhej tretine domáci znížili, no dokázali sme na to odpovedať. V tretej časti Košičania vyvinuli enormný tlak a po našej chybe aj dosiahli tretí gól. Veľkou bojovnosťou a obetavosťou sme však svoje vedenie ustrážili a zaslúžene vyhrali. Domov sa vraciame so splneným cieľom, ktorým bolo vyhrať v Košiciach aspoň jeden zápas."

Nerozchytaného Staňu prekonal v 5. minúte Hamrák, ktorý dokončil akciu obrancu Bučku. O sedem minút neskôr trafil domáci Bartánus iba do žŕdky Šúrekovej bránky a v následnej akcii hostí nachytal Staňu strelou z ostrého uhla Holovič - 0:2.

V 15. minúte najskôr Stupka neskóroval po samostatnom úniku, no o pár sekúnd sa presnou strelou presadil Chylo a Piešťany viedli rozdielom triedy.

Košičania znížili prakticky okamžite po oddychovom čase. Prihrávku Bartánusa spoza bránky zužitkoval dôrazný Hrnka a upravil na 1:3. Domáci výrazne ožili, no v 19. minúte ich schladil Lušňák, ktorý využil prvú presilovku hostí v zápase.

Po štvrtom góle hostí nahradil Staňu v domácej bránke Hylák. Hostia pozorne bránili už stredné pásmo a viackrát nebezpečne pohrozili. V nájazde z pravej strany sa presadil Spilar - 2:4.

Košičania vycítili šancu a ožili aj diváci. Od Spilarovho gólu však uplynulo iba 72 sekúnd, keď chybu Košičanov v obrannom pásme potrestal presnou strelou Škadra.

Domáci sa vrátili do zápasu v úvode tretej tretiny. V útočnom pásme prebral Bartoš puk od Jenčíka a zblízka prekonal Šúreka - 3:5.

V 55. minúte mohli hostia definitívne rozhodnúť o svojom víťazstve, no počas minútovej presilovky o dvoch hráčov si výraznú šancu nevypracovali.

Košičania v závere zápasu skúsili hru bez brankára. Štrbákovu strelu zastavila horná žŕdka Šúrekovej bránky.

Domov»Hokej»Slovensko»Košice prehrali s Piešťanmi 3:5, Staňa to po štvrtom góle vzdal