Berešová skončila na MS v polmaratóne na 53. mieste

Slovenská maratónkyňa Katarína Berešová (vpravo) v maratóne na OH 2012 v Londýne. (Autor: archív TASR)
SITA|29. mar 2014 o 15:21

Majstrom sveta v polmaratóne v Kodaní sa stal Keňan Geoffrey Kamworor vo svetovom výkone roka 59:07 minúty.

KODAŇ. Majstrom sveta v polmaratóne v Kodaní sa stal Keňan Geoffrey Kamworor vo svetovom výkone roka 59:07 min. Druhý skončil Samuel Tsegay z Eritrey (59:20), bronz si vybojoval Etiópčan Guye Adola (59:20). Bez medaily zostal päťnásobný svetový šampión Zersenay Tadese z Eritrey, ktorý dobehol štvrtý so stratou 17 sekúnd na medailovú pozíciu.

Slovenský reprezentant Juraj Vitko (JM Demolex Bardejov) obsadil vo svojej premiére na polmaratónskych MS 88. miesto časom 1:06:47 h, keď za svojím osobným rekordom z polovice februára vo Verone zaostal len o 14 sekúnd. V tímovej súťaži triumfovala Eritrea pred Keňou a Etiópiou. Štartovalo 113 mužov.

Titul v súťaži žien si vybojovala Keňanka Gladys Cheronová 1:07:28 h pred svojimi krajankami Mary Ngugiovou (1:07:43) a Sally Kaptichovou (1:07:51).

Slovenská vytrvalkyňa Katarína Berešová obsadila 53. miesto časom 1:15:02 h. Za svojím osobným maximom zo septembra minulého roka v Karlsruhe zaostala presne o 1:30 min. V tímovej súťaži žien získali zlato Keňanky, striebro Etiópčanky a bronz Japonky. Na trati bolo 88 žien.

Domov»Ďalšie športy»Atletika»Berešová skončila na MS v polmaratóne na 53. mieste