Serena prekonala Agassiho, v Miami vyhrala siedmykrát

Serena a Li Na.
Serena a Li Na. (Autor: SITA/AP)
TASR|29. mar 2014 o 20:40

Vzájomnú bilanciu zápasov proti Číňanke Na Li zároveň upravila na 11:1 vo svoj prospech.

MIAMI. Američanka Serena Williamsová dosiahla na prestížnom tenisovom turnaji WTA Tour v Miami rekordný siedmy triumf.

Vo finálovom súboji dvoch najvyššie nasadených hráčok zdolala domáca jednotka Číňanku Na Li za 121 minút v dvoch setoch 7:5 a 6:1.

Tridsaťdvaročná víťazka úvodného grandslamu roka v Melbourne Na Li, ktorá v semifinále vyradila Slovenku Dominiku Cibulkovú, viedla po deviatom geme prvého setu 5:4.

Svetová jednotka ho však dokázala ziskom troch hier v rade vyhrať a v tom druhom už jasne dominovala.

Za 47 minút v ňom triumfovala 6:1, na kurtoch v Miami tak dosiahla rekordné siedme víťazstvo, čím prekonala i najúspešnejšieho hráča mužskej dvojhry Andreho Agassiho.

Celkovo si zaknihovala 59. titul na hlavnom profesionálnom okruhu. Vzájomnú bilanciu zápasov proti Číňanke zároveň upravila na 11:1 vo svoj prospech.

"Stav 2:5 v prvom sete mi paradoxne pomohol. V tej chvíli som cítila, čo vlastne nemám čo stratiť a tak som začala hrať uvoľnene. A keď sa dostanem do pohody, darí sa mi," povedala Serena.

finále - dvojhra:

Serena Williamsová (1-USA) - Na Li (2-Čína) 7:5, 6:1

Finále štvorhry mužov:

Bob Bryan, Mike Bryan (USA-1) - Juan Sebastián Cabal, Robert Farah (Kol.) 7:6 (8), 6:4