Športové výsledky (30. 3. 2014). Slovan vyrovnal finále s Trenčínom

Aktualizovaný výsledkový servis zo všetkých športov.

Tenis

Slovenské tenistky Jana Čepelová a Janette Husárová prehrali v nedeľňajšom zápase semifinále štvorhry na turnaji ITF v americkom Osprey na Floride (dotácia 50 000 USD, antuka vonku) s japonsko-taiwanským párom Rika Fudžiwarová, Chsieh Šu-jing 6:2, 1:6, 6:10 (zápasový tajbrejk).

Hokej

Hokejisti Slovana Bratislava vyrovnali stav finálovej série extraligy juniorov na 1:1, keď v nedeľňajšom druhom stretnutí zdolali Trenčín na jeho ľade 4:3 po predĺžení. Pred 912 divákmi rozhodol o výsledku v 64. min Patrick Brodek. Séria sa teraz sťahuje do Bratislavy, v poradí tretí duel sa hrá v stredu 2. apríla o 14.00 h.

Výsledky nedeľňajších zápasov hokejovej extraligy juniorov:

Finále - 2. zápas (hrá sa na 3 víťazstvá):

Dukla Trenčín - Slovan Bratislava 3:4 po predĺžení (1:1, 2:1, 0:1 - 0:1) - stav série: 1:1

Góly: 9. Koyš, 36. Pardavý ml., 39. Michal Hlinka - 7. M. Trenčan, 28. Mlynčár, 50. Danišovský, 64. Brodek

O 3. miesto - 2. zápas (hrá sa na 3 víťazstvá):

HC ´05 Banská Bystrica - HC Košice 4:1 (3:0, 1:0, 0:1) - stav série: 2:0

Ľuboš Bartečko pomohol gólom, na ktorý mu prihral krajan Jozef Balej, k víťazstvu jeho Chomutova nad Mladou Boleslavou. "Piráti" otočili nedeľňajší duel baráže o udržanie a vyhrali 3:2 po predĺžení, keď sa o víťazný presný zásah postaral v 62. minúte Lukáš Pulpán. V bránke hostí sa predstavil slovenský gólman Michal Valent.

baráž o udržanie:

Piráti Chomutov - BK Mladá Boleslav 3:2 pp (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)

Góly: 14. BARTEČKO (BALEJ), 60. Svoboda, 62. Pulpán - 4. Klimenta, 22. Broš

HC Olomouc - Rytíři Kladno 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)

Góly: 6. Cartelli, 16. Ostřížek, 47. Vodný, 60. Kucharczyk - 50. Hořava, 59. Patera

Vodné pólo

Víťazmi základnej časti vodnopólovej extraligy mužov sa stali hráči Slávie UK Bratislava, ktorí v desiatich dueloch nestratili ani bod. Druhí skončili pólisti ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto a na treťom mieste ČH Hornets Košice. Spolu s nimi sa do boja o medaily prebojovali aj Nováky. Sezóna sa nekončí ani pre piatu Žilinu a šieste Topoľčany, no s Komárnom, Vrútkami a Piešťanmi by mali bojovať o dve extraligové miestenky pre nasledujúcu sezónu.

Do boja o titul vstupujú Bratislavčania s tromi bonusovými bodmi, Modrí Draci majú dva a „sršni" jeden bod. Naplánované sú dva nadstavbové turnaje - v polovici apríla v Košiciach a začiatkom mája v Bratislave. Semifinále play-off sú na programe od 14. mája.

Džudo

Najlepší slovenský džudista Milan Randl zvládol perfektným spôsobom turnaj Európskeho pohára v Sarajeve. V hmotnosti do 90 kg zvíťazil a pred aprílovými ME vo francúzskom Montpellier ukázal sľubnú formu.

Futbal

Výsledky nedeľňajších stretnutí 30. kola najvyššej holandskej futbalovej súťaže - Eredivisie:

Góly: 19. Keresteš, 33. Skalák - 41. Marek

Miroslav Keresteš hral celý zápas a skóroval, Marek Kaščák a Jozef Dolný (všetci Brno) nehrali, Lukáš Štetina a Ľuboš Hanzel odohrali celý zápas, Róbert Kovaľ nastúpil v 70. min, Marek Hlinka a Tomáš Kučera (všetci Dukla Praha) nehrali, Štetina dostal žltú kartu.

Sparta Praha 1. SC Znojmo 3:0 (1:0)

Góly: 45. Lafata, 54. Kadeřábek, 75. Hušbauer

/P. Gál-Andrezly (Znojmo) od 58. min./

Atletika

Keňan Leonard Komon zvíťazil časom 59:14 min na polmaratóne v Berlíne. Dvadsaťšesťročný držiteľ najlepších svetových výkonov v behu na 10 a 15 km, tak vo svojom premiérovom polmaratóne zaostal za svetovým rekordom o 51 sekúnd. Medzi ženami triumfovala časom 1:10:05 h Etiópčanka Tadelech Bekeleová.

Curling

Obhajcovia majstrovského titulu Švédi prehrali vo svojom treťom vystúpení na svetovom šampionáte v Pekingu s Nemeckom 5:7.

Čína - Škótsko 11:8, Švajčiarsko - Česko 9:4, Švédsko - Nemecko 5:7, Japonsko - Kanada 9:6, Dánsko - Nórsko 3:8, USA - Rusko 6:5 - po extra-ende, Česko - Nórsko 5:9, Dánsko - Švajčiarsko 5:6 - po extra-ende, Japonsko - Škótsko 9:4, Čína - Japonsko 6:9