Callejon strieľa Juventusu gól.
Callejon strieľa Juventusu gól. (Autor: SITA/AP)
TASR|30. mar 2014 o 14:29

Rozhodca po piatich minútach zrušil penaltu, AS Rím vyhral 2:0.

RÍM. V šlágri 31. kola talianskej Serie A vyhral v nedeľu SSC Neapol doma nad majstrovským Juventusom Turín 2:0.

V drese víťazov hral do 79. minúty slovenský reprezentačný stredopoliar Marek Hamšík s kapitánskou páskou na rukáve.

V úvodnom nedeľňajšom zápase 31. kola talianskej futbalovej Serie A zvíťazil druhý tím tabuľky AS Rím na ihrisku Sassuola 2:0.

Úvodný gól zápasu zaznamenal v 16. minúte Mattia Destro a gólovú poistku dal v 6. minúte nadstaveného času Michel Bastos.

Hellas Verona - FC Janov 3:0 (1:0)

Góly: 35. Donadel, 88. a 90.+ Toni, ČK: Albertazzi (Verona)

Juraj Kucka (FC Janov) nehral

Lazio Rím - FC Parma 3:2 (1:1)

Góly: 15. Lulič, 67. Klose, 90.+ Candreva - 26. Biabiany, 81. Ciani (vl.)

Pavol Bajza nechytal za Parmu.

Sassuolo Calcio - AS Rím 0:2 (0:1)

Góly: 16. Destro, 90.+6 Bastos, 12 000 divákov

Rizzoli po piatich minútach zmenil rozhodnutie

O rozruch sa postaral hlavný rozhodca Nicola Rizzoli (na snímke TASR/AP). V 36. minúte za stavu 1:0 pre rímske mužstvo nariadil po zákroku Mehdia Benatia na domáceho Nicola Sansoneho v šestnástke pokutový kop.

Domáci si už postavili loptu na značku pokutového kopu, ale po asi piatich minútach protestov hráčov oboch mužstiev a konzultácií s asistentmi svoje rozhodnutie arbiter, ktorý bude rozhodovať aj na MS v Brazílii, zmenil.

AS Rím napokon zvíťazil nad o záchranu bojujúcim Sassuolom 2:0, keď druhý gól strelil v nadstavenom čase zápasu Brazílčan Michel Bastos.

Zostávajúci program 31. kola:

Pondelok 31. marca: Udinese Calcio - Catania Calcio (19.00), AS Livorno - Inter Miláno (21.00)

Domov»Futbal»Taliansko»Neapol vyhral nad Juventusom 2:0