Chára a Meszároš skórovali, Lecavalier dal už 401 gólov

Kimmo Timonen z Philadelphie (vpravo) a Chris Kelly z Bostonu.
Kimmo Timonen z Philadelphie (vpravo) a Chris Kelly z Bostonu. (Autor: SITA/AP)
SITA|30. mar 2014 o 21:23

Líder NHL Boston vyhral 4:3 po samostatných nájazdoch vo Philadelphii.

PHILADELPHIA. Slovenskí hokejisti Zdeno Chára a Andrej Meszároš z Bostonu sa strelecky presadili v nedeľňajšom stretnutí NHL vo Philadelphii, ktorý líder NHL vyhral 4:3 po samostatných nájazdoch. O víťazstve Bostonu rozhodol v piatej sérii Reilly Smith.

Chára strelil sedemnásty a Meszároš siedmy gól v tejto sezóne. Meszároš sa presadil proti svojmu bývalému klubu, ktorý ho v závere prestupového obdobia vymenil do Bostonu. V drese Bruins skóroval druhýkrát.

Z jubilejného štyristého presného zásahu kariéry sa tešil Vincent Lecavalier. Domáci útočník ním otváral v 6. min skóre duelu. V závere riadneho hracieho času potom Lecavalier vyrovnával na 3:3 a zabezpečil pre tím predĺženie a zisk bodu.

Center je 90. hráčom v histórii NHL so 400 presnými zásahmi. Z aktívnych hráčov túto métu pokorili Jaromír Jágr (704 gólov), Teemu Selänne (684), Jarome Iginla (560), Marián Hossa (461), Daniel Alfredsson (443), Patrick Marleau (435) a Alexander Ovečkin (435).

V 1098 stretnutiach kariéry dosiahol Lecavalier 907 bodov (401+506).

Detroit získal dôležité body do boja o play-off vďaka výhre 3:2 nad Tampou Bay. Red Wings potvrdili dobrú formu z posledného obdobia a z posledných deviatich zápasov vyhrali päť, vďaka čomu sa dostali na prvú pozíciu v boji o divokú kartu pre play-off na Východe. Domáci Tomáš Tatar (12:15 min na ľade), Tomáš Jurčo (11:40, 3 strely) i hosťujúci Richard Pánik (10:59, 1 strela) nebodovali.

Hokejisti Chicaga prehrali v Pittsburghu 1:4 a navyše prišli o kapitána Jonathana Toewsa, ktorý sa po zákroku Brooksa Orpika zranil v hornej časti tela. Marián Hossa (16:25, 2 strely) i Michal Handzuš (8:11) mali po jednom mínusovom bode. Brankár Jaroslav Halák pomohol Washingtonu získať bod v Nashville, domáci vyhrali 4:3 po samostatných nájazdoch. V lotérii o tom rozhodol Craig Smith.

Washington za priečkami zaručujúcimi play-off zaostáva o jeden bod. Zápas proti New Yorku Rangers nevyšiel hráčom Edmontonu a Oilers prehrali doma 0:5. Obranca Martin Marinčin odohral v domácom drese vyše 22 minút. Rangers dosiahli 24. sezónne víťazstvo vonku, čím vyrovnali klubový rekord. Brankár Cam Talbot vychytal tretí shutout v tejto sezóne.

Philadelphia - Boston 3:4 po sam. nájazdoch (2:1, 0:2, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 6. Lecavalier (A. Hall), 20. Timonen (Voráček), 60. Lecavalier (Voráček, Timonen) - 11. MESZÁROŠ (Marchand, Hamilton), 26. CHÁRA (Iginla, Krejčí), 32. P. Bergeron (R. Smith, Bartkowski)

Zdeno Chára odohral 24:55 min, strelil 1 gól, 2 minúty sedel na trestnej lavici, mal 4 strely, Andrej Meszároš (obaja Boston) odohral 20:21 min, strelil 1 gól, mal 3 strely

Detroit - Tampa Bay 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)

Góly: 12. Andersson (Helm, Alfredsson), 16. Nyquist (Legwand), 37. Legwand (Franzén, N. Kronwall) - 9. V. Filppula, 56. S. Salo (Kučerov)

Tomáš Tatar odohral 12:15 min, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) odohral 11:40 min a mal 3 strely, Richard Pánik (Tampa) odohral 10:59 min, mal 1 mínusový bod a 1 strelu

Ottawa - Calgary 6:3 (2:1, 1:2, 3:0)

Góly: 11. M. Michálek (E. Karlsson, Hemský), 20. M. Michálek (Spezza, Hemský), 37. Turris (MacArthur), 42. Cowen (Zibanejad), 53. MacArthur (Turris), 59. Turris - 14.Stajan (Hudler, Glencross), 24. Byron (Bäcklund, Cammalleri), 28. Monahan (Hudler, Colborne)

Pittsburgh - Chicago 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

Góly: 10. Neal (J. Jokinen, Bortuzzo), 11. Stempniak (Niskanen, Kunitz), 56. Crosby (Kunitz), 59. Crosby (Määttä, Bennett) - 32. Brookbank (Sharp, Leddy)

Michal Handzuš (Chicago) odohral 8:11 min, mal 1 mínusový bod, Marián Hossa (obaja Chicago) odohral 16:25 min, mal 2 strely, 1 mínusový bod, 2 trestné minúty.

Edmonton - New York Rangers 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)

Góly: 17. Zuccarello (Stralman, Pouliot), 25. Brassard (Diaz, Zuccarello), 30. Rick Nash (Stepan), 34. Rick Nash (Stepan), 44. Zuccarello (Stepan, M. Staal)

Martin Marinčin (Edmonton) odohral 22:24 min, mal 1 strelu

Nashville - Washington 4:3 po sam. nájazdoch (2:1, 0:1, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 6. Hörnqvist (S. Weber, Fisher), 19. Hörnqvist, 49. S. Weber (Fisher, Cullen), rozhodujúci sam. nájazd C. Smith - 5. Brouwer (M. Green, Nicklas Bäckström), 35. Brouwer (Johansson, Nicklas Bäckström), 53. Nicklas Bäckström (Carlson)