Play-off: Nitra je vo finále, Bystricu zdolala v predĺžení

V Nitre sa oslavoval postup do finále.
V Nitre sa oslavoval postup do finále. (Autor: TASR)
SITA|2. apr 2014 o 16:50

Prvým finalistom hokejového play-off sa stala Nitra. Na domácom ľade vyhrala s Banskou Bystricou 4:3 po predĺžení.

Slovnaft play-off Tipsport extraligy

HK Nitra - HC'05 B. Bystrica 4:3 pp (1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)

- konečný výsledok série 4:1, Nitra postúpila do finále

Góly: 3. Lelkeš (D. Milo, J. Ručkay), 31. L. Novák (Stümpel, R. Tománek), 46. Martin Segľa (Bajtek), 68. Lelkeš - 32. Handlovský (Macháček, Veilleux), 33. White (Kafka, Handlovský), 54. Handlovský (Macháček)

Vylúčení: 1:4 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš, Baluška - M. Korba, Rovenský, 3600 divákov

Nitra: Lakosil - D. Milo, Nádašdi, P. König, Ordzovenský, M. Novák, F. Kuzma, M. Bača, Ďurkech - Lelkeš, Miroslav Kováčik, J. Ručkay - L. Novák, Stümpel, Tománek - Hrazdíra, T. Chrenko, Martin Segľa - Piačka, Bajtek, R. Mráz

Banská Bystrica: Kalemba - Lepine, Saracino, Macháček, Kania, Rosandič, Bambúch, Predajniansky - Kafka, White, Rapáč - Veilleux, Heizer, Handlovský - Lamper, Zigo, Lunter - R. Konečný, R. Gašpar, Kadura

Nitra si zahrá prvé finále

Hokejisti HK Nitra zvíťazili v piatom semifinále play off hokejovej extraligy nad Banskou Bystricou 4:3 po predĺžení, celú sériu vyhrali 4:1 na zápasy a vybojovali si historicky prvú účasť vo finále slovenskej najvyššej súťaže.

Domáci v prvej tretine dominovali a už v tretej minúte sa počas presilovky ujali vedenia. V prvom dejstve si vypracovali viacero šancí na ďalšie góly, no skóre zvýšili až v 31. minúte pri ďalšej početnej výhode.

Bystrica však v druhej časti vyrovnala hru a dvoma gólmi v 32. a 36. minúte dokázala vyrovnať. V 46. minúte tretíkrát udreli domáci, keď sa presadil Segľa, no o osem minút sa druhýkrát trafil Handlovský a zápas posunul do predĺženia.

O triumfe Nitry nakoniec rozhodol v predĺžení Richard Lelkeš a rozhodol o historickom postupe do finále. V ňom sa stretnú s lepším z dvojice Košice - Piešťany.

Povedali po zápase

Karol Kolečáni (asistent trénera Nitry): "Bol to krásny záver tejto série, obe mužstvá išli na doraz. Banská Bystrica hrala veľmi dobre a mali sme s ňou veľké problémy. Za stavu 2:0 sme síce mali hru v rukách, ale po chybách sme vrátili súpera do zápasu. V tretej tretine sme dali gól a boli blízko k postupu, ale súper opäť vyrovnal a museli sme ďalej bojovať. V predĺžení sme boli aktívnejší a naša snaha vyústila do víťazného gólu. Sme radi, že sme postúpili do finále, veď o tom sme celú sezónu snívali."

Richard Lelkeš, strelec postupového gólu Nitry: "Maximálna vďaka patrí divákom. Ani sa nedá povedať, ako veľmi to ženie hráčov vpred. Myslím si, že niečo takéto je raritou v celej Európe."

Miroslav Kováčik, útočník Nitry: "Asi rozhodla istá spravodlivosť. Je to nádherné postúpiť do finále pred takýmito divákmi. Zaslúžili si to. Veľmi sme chceli vyhrať a sme nesmierne šťastní."

Lukáš Bambúch, obranca Bystrice: "Všetky zápasy s Nitrou mali náboj a bolo vidieť, že je to play off. Myslím si, že sme mali na viac, preto nás mrzí, že sme skončili už po piatich zápasoch. Každý si myslel, že sa tu v dnešnom zápase odovzdáme, no potvrdili sme, že sme dobré mužstvo. Bojovali sme až do konca, no dostali sme gól v predĺžení. Žiaľ, je koniec."

Lukáš Handlovský, útočník a strelec dvoch gólov Bystrice: "Nitra je skúsený tím a má výborných hráčov. Vedeli využiť naše chyby, na ktoré si dokázali počkať. V predĺžení sme mali nejaké šance, aj ja sám som mohol dať gól, no nepodarilo sa. Nitra nás zdolala najmä v presilových hrách."

Vladimír Országh (tréner Banskej Bystrice): "Gratulujem Nitre k postupu a želám jej veľa šťastia vo finále. Bol to dobrý zápas vo výbornej diváckej kulise. Nebyť faulov mohla táto séria dopadnúť inak. Chýbali nám aj niektorí hráči, škoda. Sme smutní. V závere zápasu sme mali tri obrovské šance, ale nepremenili sme ich. Chalani však odovzdali všetko a ja im ďakujem."

Online prenos

67. min. O zápase i výhre v sérii a postupe Nitry do finále hokejového play-off rozhodol v predĺžení Richard Lelkeš.

63. min. Prvé dve nebezpečné strely na bránku Bystrice vystrelil Martin Bača, Kalemba si drží viac ako 92 percentnú úspešnosť.

Skončila sa tretia tretina - Bystrica v Nitre remizuje po riadnom hracom čase 3:3.

60. min. Výborný zápas vo výbornej atmosfére sa skončil v riadnom hracom čase remízou 3:3 a bude sa tak hrať predĺženie.

pucik_15.jpg 54. min. Hráči Banskej Bystrice opäť dotiahli a v Nitre opäť remizujú 3:3. Druhým gólom to zabezpečil Handlovský. To je hokej, ktorý sa musí páčiť, hovorí komentátor RTVS Ivan Ninaj.

50. min. Desať minút pred koncom je v Nitre vo výbornej atmosfére stále 3:2 pre domácich. Na zápas sa prišlo pozrieť 3600 divákov.

pucik_15.jpg 46. min. Až po telefonáte uznali rozhodcovia tretí gól domáceho mužstva. Nitru bližšie ku finále poslal Segľa.

Druhá tretina sa skončila - Nitra s Banskou Byystricou remizuje 2:2.

pucik_15.jpg 36. min. Z vedenia 2:0 už Nitra nemá nič. Po góle Handlovského na 2:1 už na 2:2 vyrovnal Patrick White v drese Banskej Bystrice. Bystrica momentálne vedie aj na strely 11:8.

pucik_15.jpg 32. min. Len o pár sekúnd sa podarilo Bystričanom znížiť. Späť do zápasu ich vrátil svojim gólom Lukáš Handlovský.

pucik_15.jpg 31. min. Nitrania vyhrávajú už 2:0. Vo výbornej pozícii pred brankárom Jozef Stümpel ešte našiel lepšie postaveného Lukáša Nováka a ten zvýšil na 2:0.

22. min. Vyrovnaný hokej s množstvom šancí vo výbornej atmosfére pokračuje aj v druhej tretine.

Prvá tretina sa skončila - Domáci vyhrávajú 1:0, Bystrica je však stále v zápase.

19. min. Kým v rohu klziska ležal Nitran Dušan Milo veľkú šancu zahodil Bystričan Zigo. Lakosil opäť vytiahol skvelý zákrok.

12. min. Bystričania sú napriek rýchlo inkasovanému gólu v Nitre nebeznpeční a Lakosil v domácej práce má veľmi veľa práce. Veľkú šancu však pri presilovke nevyužili zase domáci.

pucik_15.jpg 3. min. V skvelej atmosfére išli do vedenia 1:0 už v tretej minúte domáci Nitrania. Do Bystrickej bránky sa trafil Lelkeš.

Nitrania vedú v sérii s Banskou Bystricou na zápasy 3:1 a v domácom prostredí majú príležitosť rozhodnúť o svojom historickom postupe do finále play-off hokejovej extraligy.

Predchádzajúci štvrtý semifinálový zápas zvládli na banskobystrickom ľade lepšie hostia a vyhrali 5:2. Zaskvel sa v ňom útočník Nitry Lukáš Novák, ktorý dosiahol hetrik.

Slovnaft play-off Tipsport extraligy - semifinále - 4. zápas - pondelok

HC ´05 Banská Bystrica - HK Nitra 2:5 (2:1, 0:1, 0:3), stav série: 1:3

Góly: 14. Kafka (Macháček), 18. Heizer (Rapáč, Kafka) - 17. Tománek (Stümpel), 21. L. Novák (Ordzovenský), 50. L. Novák (Stümpel, Ordzovenský), 56. L. Novák, 60. Lelkeš (Ordzovenský)

Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Jonák - Holienka, Valach, 2280 divákov

Banská Bystrica: Kalemba - Lepine, Saracino, Kania, Macháček, Rosandič, Bambúch - Lamper, White, Lunter - Kafka, Heizer, Rapáč - Veilleux, Zigo, Handlovský - Kadura, Matoušek, R. Konečný

Nitra: Lakosil - P. König, Ordzovenský, M. Novák, F. Kuzma, D. Milo, Nádašdi, M. Bača - L. Novák, Stümpel, Tománek - Martin Segľa, T. Chrenko, Hrazdíra - J. Ručkay, Miroslav Kováčik, Lelkeš - Piačka, Bajtek, R. Mráz

Domov»Hokej»Slovensko»Play-off: Nitra je vo finále, Bystricu zdolala v predĺžení