PSG vyhral s Chelsea 3:1, tretí gól Realu strelil Borussii Ronaldo

Paríž St. Germain doma zdolal Chelsea 3:1. Real Madrid strelil tri góly Dortmundu a vyhral 3:0.

Gól v drese Realu Madrid oslavuje Isco. Real zdolal Borussiu 3:0.(Zdroj: SITA/AP)
Dvojzápas našich na futbalových ME “21” v Poľsku >>
  • Paríž St. Germain si doma s Chelsea vybojoval výhru 3:1.
  • Tretí gól PSG dal v nastavenom čase Pastore, jediný gól Chelsea dal zase Hazard z penalty
  • Real vďaka gólom Balea, Isca a Ronalda nemal veľký problém s Borussiou a vyhral 3:0
  • Až v odvete bude môcť hrať v drese Dortmundu aj kanonier Lewandowski

Liga majstrov - štvrťfinále

Paríž St. Germain - FC Chelsea 3:1 (1:1)

Góly: 4. Lavezzi, 61. David Luiz (vlastný), 90.+ Pastore - 27. E. Hazard (z pok. kopu)

Paríž: Sirigu - Jallet, Alex, Thiago Silva, Maxwell - Verratti (75. Cabaye), Thiago Motta, Matuidi - É. Cavani, Ibrahimovič (69. Lucas Moura), Lavezzi (85. Pastore)

Chelsea: P. Čech - B. Ivanovič, G. Cahill, Terry, Azpilicueta - Ramires, David Luiz - Willian, Oscar (74. Lampard), E. Hazard - Schürrle (59. F. Torres)

Úvodný gól zápasu strelil Lavezzi.

Na 1:1 za Chelsea vyrovnal Hazard z penalty.

Na 2:1 dával vlastným gólom Luiz.

Tretí gól PSG strelil Pastore

Real Madrid - Borussia Dortmund 3:0 (2:0)

Góly: 3. Bale, 27. Isco, 57. Ronaldo. Rozhodca: Clattenburg (Angl.), ŽK: Reus, Kehl, Grosskreutz

Real: Casillas - Carvajal, Pepe, Ramos, Coentrao - Modrič, Xabi Alonso, Isco (72. Illaramendi) - Bale, Benzema (75. Morata), Ronaldo (80. Casemiro)

Borussia: Weidenfeller - Piszczek (67. Schieber), Hummels, Papastathopoulos, Durm - Grosskreutz, Kehl (74. Jojič), Mchitarjan (64. Hofmann), Sahin, Reus - Aubameyang

Prvý gól Realu Madrid strelil Gareth Bale.

Druhý gól Realu pridal Isco.

Tretí gól Realu strelil Ronaldo.

Odvety stredajších štvrťfinále sú na programe 8. apríla.

V dvoch zápasoch strelili sedem gólov

Futbalisti Realu Madrid sa výrazne priblížili k postupu medzi posledné štyri tímy v Lige majstrov, keď v úvodnom zápase štvrťfinále zdolali Borussiu Dortmund 3:0.

V drese Realu dal svoj 14. gól v tomto ročníku súťaže Cristiano Ronaldo. V druhom stredajšom zápase zvíťazil Paríž St. Germain nad FC Chelsea 3:1.

Na San Bernabeu si domáci vytvorili trvalý tlak od úvodných minút, ktorý ešte v prvom polčase vyjadrili dvomi gólmi. Domáci tretí pridali v 57. minúte po rýchlom brejku, keď Modrič našiel Ronalda a ten bez problémov dal svoj 14. gól v ôsmom zápase Ligy majstrov - 3:0.

Madridský klub si tak pred odvetou v Dormunde, v ktorej už bude hrať v drese domácich aj kanonier Lewandowski, už udržal sľubný náskok.

Dva góly do brány Chelsea v druhom polčase

Aj v Parku Princov sa ujali domáci rýchlo vedenia. V 27. minúte Silva zastavil v šestnástke nedovolene prenikajúceho Hazarda a sám belgický legionár z bieleho bodu vyrovnal - 1:1. Domáci sa dočkali v 57. minúte.

Po zbytočnom faule Luiza pri postrannej čiare zakrútil strieľaný priamy kop do vápna Lavezzi a práve Luiz si zrazil loptu do vlastnej siete - 2:1.

Lavezziho strela v 84. minte mala gólové parametre, ale v sieti sa skončil až individuálny prienik striedajúceho Pastoreho v tretej minúte nadstaveného času, ktorý z uhla prestrelil po zemi Čecha - 3:1.

Online prenos

90. min. RM - DOR - Real Madrid dohral zápas prvého kola štvrťfinále s Borussiou Dortmund už pokojne. Jasne vyhral 3:0.

90. min. PSG - CHE - V nadstavenom čase, len pár sekúnd pred koncom zápasu pridal Pastore tretí gól PSG a výrazne tak priblížil postup práve do Paríža. Zápas sa skončil, PSG - Chelsea 3:1.

90. min. PSG - CHE - Približne 200 priaznivcov klubov Paríž St. Germain a FC Chelsea sa v stredu pobilo v centre francúzskej metropoly pred večerným prvým stretnutím štvrťfinále Ligy majstrov, píše agentúra SITA. Potýčka trvala približne tri minúty, ukončil ju príchod polície. Bezpečnostné zložky zatiaľ neinformovali o počte zranených či zatknutých osôb.

80. min. RM - DOR - Real už má dnes večer nahrané a necháva loptu aj Dortmundu. V úvode zápasu jasných 70 percent prevahy v držaní lopty sa postupne scvrklo len na 59.

futbal_15.jpg 61. min. PSG - CHE - Šiesty gól dnešného večera v Lige majstrov si strelil do vlastnej bránky David Luiz, obranca Chelsea. Center z priameho kopu si nešťastne zrazil až do siete. PSG doma vedie 2:1.

futbal_15.jpg 56. min. RM - DOR - O postupujúcom z tejto dvojice bude zrejme rozhodnuté už po prvom zápase. Cristiano Ronaldo obišiel aj brankára Weidenfellera a pridal už tretí gól Realu a urobil dopredu o víťazovi minimálne dnešného zápasu jasno.

46. min. PSG - CHE, RM - DOR - Na oboch štadiónoch sa začali druhé polčasy. Zápas večera v Paríži zatiaľ lepšie zvláda Chelsea.

45. min. RM - DOR - Góly Garetha Balea a Isca zabezpečili Realu pohodlný dvojgólový náskok v zápase s Borussiou Dortmund už v prvom polčase. Hostia však aspoň znížili výraznú prehru v štatistike držania lopty, Real vedie 61:39.

45. min. PSG - CHE - Po góloch Lavezziho a penalte Hazarda je v Paríži po polčase zápasu medzi PSG a Chelsea remíza 1:1. Vyrovnané je aj držanie lopty, Chelsea vedie len tesne 51:49.

futbal_15.jpg 27. min. RM - DOR - Real Madrid chce urobiť s Borussiou Dortmund zrejme krátky proces. V 27. minúte po góle Isca vedie už 2:0.

futbal_15.jpg 26. min. PSG - CHE - Chelsea v Paríži vyrovnala na 1:1, postaral sa o to z penalty Hazard.

20. min. PSG - CHE, RM - DOR - Hráči Realu Madrid jasným spôsobom vyhrávajú aj v pomere držania lopty 70:30. Celkom iný je zápas v Paríži, kde vedú v držaní lopty po prvej dvadsaťminútovke domáci len o pár percent 52:48. V úvodných minútach dokonca viedla hosťujúca Chelsea.

futbal_15.jpg 4. min. PSG - CHE - Lavezzi si loptu skvele spracoval a od brvna poslal loptu do bránky Petra Čecha. PSG doma vedie 1:0.

futbal_15.jpg 3. min. RM - DOR - Real strelil Borussii rýchly gól. Už v tretej minúte sa presadil v šestnástke Borussie Bale.

Vlaňajší finalista Borussia Dortmund sa v stredu v prvom zápase štvrťfinále futbalovej Ligy majstrov 2013/2014 predstaví na ihrisku deväťnásobného európskeho šampióna Realu Madrid. V druhom súboji Paríž St. Germain privíta Chelsea Londýn.

Real túži po pomste. V minulej sezóne vypadol v semifinále LM práve na Dortmunde, keď sa pod postup "žlto-čiernych" do finále podpísal výrazne Robert Lewandowski. Ten v prvom súboji štyrmi gólmi zariadil triumf Borussie 4:1 a ani prehra 0:2 v odvete už nezabránila nemeckému tímu k ceste do vytúženého finále, v ktorom ale podľahol rivalovi Bayernu Mníchov.

Tréner futbalistov Chelsea Londýn Jose Mourinho verí, že jeho tím predvedie proti Parížu St. Germain dobrý výkon a napraví si chuť po víkendovej ligovej prehre.

PSG ťahá víťaznú šnúru deviatich zápasov vo všetkých súťažiach a v domácej lige ide jednoznačne za titulom.