Oslabený Bayern s Manchestri remizoval 1:1, Neymar vyrovnal na 1:1

Vo štvrťfinále LM si lepšiu pozíciu vypracovali Bayern a Atletico. Odvety sa hrajú 9. apríla.

Z vyrovnávajúceho gólu Barcelony na 1:1 sa tešil domáci Neymar.(Zdroj: TASR/AP)
  • Barcelona doma prehrávala s Atleticom po parádnej strele Diega. Na konečných 1:1 vyrovnal Neymar
  • V zápase sa zranil Atleticu strelec Diego Costa, Barcelone obranca Gerard Pique

Liga majstrov - štvrťfinále

Manchester United - Bayern Mníchov 1:1 (0:0)

Góly: 58. Vidič - 67. Schweinsteiger. Rozhodca: Velasco Carballo (Šp.), ŽK: Valencia - Schweinsteiger, Mandžukič, Martinez, ČK: 90. Schweinsteiger po druhej ŽK.

United: De Gea - Jones, Ferdinand, Vidič, Büttner (74. Young) - Fellaini, Carrick, Giggs (46. Kagawa) - Valencia, Rooney, Welbeck (85. Javier Hernandez)

Bayern: Neuer - Rafinha, Martinez, Boateng, Alaba - Schweinsteiger - Robben, Lahm, Kroos (74. Götze), Ribery - Müller (63. Mandžukič)

Vidičov prvý gól do siete Bayernu

Na 1:1 vyrovnal Schweinsteiger

FC Barcelona - Atletico Madrid 1:1 (0:0)

Góly: 71. Neymar - 56. Diego. Rozhodca: Brych (Nem.), ŽK: Iniesta, Alba - Koke, Gabi, Turan, Juanfran, Diego, Sosa

Barcelona: Pinto - Alves, Pique (12. Bartra), Mascherano, Alba - Xavi, Busquets, Fabregas (68. Sanchez) - Neymar, Messi, Iniesta

Atletico: Courtois - Juanfran, Godin, Miranda, Filipe Luis - Gabi, Tiago - Turan (77. Rodriguez), Villa (70. Sosa), Koke - Costa (29. Diego)

Krásna strela striedajúceho Diega do siete Barcelony

Na 1:1 vyrovnal Neymar.

Oba zápasy skončili remízou 1:1

Obhajca trofeje Bayern Mníchov remizoval v utorňajšom prvom štvrťfinálovom súboji futbalovej Ligy majstrov s Manchestrom United 1:1. Už istý nemecký šampión má pred odvetou, ktorá je na programe v stredu 9. apríla v Allianz Arene, lepšie vyhliadky na postup ako jeho súper.

Solídny výsledok z anglickej pôdy mu priniesol vyrovnávajúci zásah Bastiana Schweinsteigera zo 67. minúty, Bayern dovtedy po góle Nemanju Vidiča deväť minút prehrával.

V druhom utorňajšom čisto španielskom súboji FC Barcelona remizovala na Nou Campe s lídrom domácej ligovej súťaže Atleticom Madrid rovnako 1:1.

Katalánsky gigant odohral už 500. zápas v európskom pohári, čo sa doposiaľ žiadnemu klubu nepodarilo, oslavy jubilea si však predstavoval inak.

Atletico od 56. minúty viedlo po góle striedajúceho Diega, aspoň remízu pre zverencov Gerarda Martina zachránil Neymar.

Giggs je zápas od rekordu

United nastúpili proti Bayernu v repríze pamätného finále LM z roku 1999 v pozícii outsidera aj vzhľadom na to, že obaja aktéri v tejto sezóne dosahujú diametrálne odlišné výsledky.

Anglickému majstrovi navyše chýbali suspendovaný obranca Patrice Evra a najmä zranený kanonier Robin van Persie, ktorý ManU vystrieľal štvrťfinálový postup cez Olympiakos Pireus

V domácom tíme si už 141. štart v Lige majstrov pripísal Ryan Giggs, waleského veterána tak delí od rekordéra v tejto štatistike Raula Gonzaleza už len jediný zápis.

Welback nepremenil na konci prvého polčasu veľkú šancu.

V prebiehajúcej sezóne sa Barcelona a Atletico stretli už trikrát a zakaždým sa zrodil nerozhodný výsledok. Rovnaký výsledok hostia z horúcej barcelonskej pôdy brali aj teraz.

V 56. minúte Nou Camp stíchol. Hostia zahrali priamy kop v strede poľa, striedajúci Diego napriahol z väčšej vzdialenosti a jeho strela zamierila presne do pravého horného rohu bránky.

V 71. minúte Iniesta skvelým pasom pomedzi štyroch hráčov vysunul rozbehnutého Neymara, ktorý využil otvorený priestor a prekonal brankára Courtoisa - 1:1. Barcelona síce odvrátila prehru, no v madridskej odvete ju čaká náročná úloha, aby zopakovala vlaňajšiu semifinálovú účasť.

Online prenos

MU - BAY - Zápas sa skončil remízou 1:1 po góloch Vidiča a Schweinsteigera. BAR - AM - Rovnako zápas v Barcelone sa skončil remízou 1:1 a výhodu gólu streleného na ihrisku súpera tak má Atlético.

90. min. MU - BAY - Červenú kartu po druhej žltej dostal Schweinsteiger, Bayern tak dohrá oslabený a bez strelca svojho jediného góly. Guardiolovi nepomohli ani protesty.

75. min. BAR - AM - Vyrovnané 1:1 je aj v Barcelone, postaral sa o to Brazílčan Neymar. Prihrávku mu poslal Iniesta.

70. min. MU - BAY - Bayern v Manchesteri po krásnej akcii vyrovnal vďaka Schweinsteigerovi na 1:1. V držaní lopty stále nemecké mužstvo vedie 28:72.

60. min. MU - BAY, BAR - AM - V priebehu pár minút padli góly v oboch zápasoch. Manchester United poslal do vedenia po rohu hlavičkou obranca Vidič. Parádnou strelou v Bracelone zase otvoril skóre Diego.

46. BAR - AM - Druhý polčas sa začal už aj v Barcelone. Domáci vedú S Atleticom po prvom polčase v držaní lopty 62:38, na strely 9:4, na strely na bránu 5:2.

46. min. MU - BAY - Začal sa druhý polčas zápasu United - Bayern. V Barcelone v prvom polčase nastavoval rozhodca až štyri minúty, tam sa stále nehrá.

45. min. MU - BAY - Videli sme skvelý futbal, hoci stav je stále 0:0, komentuje odchod hráčov z ihriska po prvom polčase komentátor britskej televízie. Bayern vyhral prvý polčas percentuálne držanie lopty v pomere 74:26.

40. min. MU - BAY - Danny Welbeck si nabehol do voľného priestoru a sám išiel na bránku Bayernu. Jeho pokus o lob však brankár Neuer chytil.

35. min. BAR - AM - Barcelone sa v zápase zranil aj stopér Pique a už v 12. minúte ho musel nahradiť Bártra. Pri zranenom brankárovi má momentálne obrana Barcelony problematické zloženie.

30. min. MU - BAY - Skvelú strelu na bránu domáceho Manchesteru vypálil Robben, de Gea parádne zachránil jednou rukou. Bayern už vystrelil šesť striel, tri z toho na bránu.

20. min. MU - BAY, BAR - AM - Bayern má po úvodných dvadsiatich minútach zápasu v Manchesteri vyššie držanie lopty ako Barcelona doma s Atléticom. Bayern je momentálne na čísle 73 percent, Barcelona zase 67.

15. min MU - BAY - Bayern Mníchov začal v Manchesteri veľmi aktívne a po úvodných minútach je držanie lopty jasne na strane nemeckého mužstva v pomere 70 ku 30 percent. Bayern už si pripísal aj dve strely, jednu na bránku, domáci sú zatiaľ bez strely.

10. min BAR - AM - V bránke Barcelony stojí po zranení Victora Valdesa Pinto a hneď v prvých minútach ponúkol zlým odkopom šancu Villovi. Bývalý útočník Barcelony trafil však vedľa.

Pred zápasmi - Štvrťfinále futbalovej Ligy majstrov má jedno z najsilnejších zložení v 22-ročnej histórii prestížnej súťaže, predstaví sa v ňom šesť bývalých víťazov, traja aktuálni lídri národných líg a väčšina najlepších hráčov na svete.

V utorok sa v prvých štvrťfinále stretne obhajca titulu Bayern Mníchov na Old Trafford s Manchestrom United, resp. FC Barcelona hostí španielskeho rivala Atletico Madrid.

V stredu sa budú hrať súboje rekordného 9-násobného európskeho šampióna Realu Madrid s minuloročným zdolaným finalistom Borussiou Dortmund.

Rovnako klubov štedro dotovaných z ázijsko-ruského kapitálu Parížu St. Germain s Chelsea Londýn.

Program streda 2. apríla, začiatok o 20:45

Real Madrid (Šp.) - Borussia Dortmund (Nem.), rozhoduje: Clattenburg (Angl.)

Paríž Saint-Germain (Fr.) - FC Chelsea (Angl.), rozhoduje: Mažič (Srb.)