TOKIO. Česi sú na prahu postupu do semifinále Davisovho pohára 2014. Vo štvrťfinále svetovej skupiny vedú v Tokiu po piatkových dvojhrách nad Japoncami 2:0.
Najprv Radek Štěpánek prekonal Tacumu Ita za 3:53 h 6:7 (5), 7:6 (5), 6:1, 7:5 a následne Lukáš Rosol prekonal Tara Daniela za 3:12 h 6:4, 6:4, 3:6, 4:6, 6:2.
Hosťom chýba na tvrdom povrchu Decoturf v hale Ariake Coliseum v japonskej metropole člen Top 10 Tomáš Berdych, ktorý tentoraz dal prednosť individuálnemu programu. Domáci sú bez Kei Nišikoriho a Go Soedu pre problémy so slabinami, resp. virózu.
Postupujúci si 12. - 14. septembra v semifinále MS tímov zmeria sily s úspešným zo súbežného duelu Francúzsko - Nemecko. Česi by bez ohľadu na meno súpera znova hrali vonku.
JAPONSKO - ČESKO 0:2 po piatkových dvojhrách
(Tokio, Ariake Coliseum, tvrdý povrch Decoturf v hale)
Tacuma Ito - Radek Štěpánek 7:6 (5), 6:7 (5), 1:6, 5:7
Taro Daniel - Lukáš Rosol 4:6, 4:6, 6:3, 6:4, 2:6
Zostávajúci program:
Sobota (6.00 h SELČ): Tacuma Ito, Jasutaka Učijama - Radek Štěpánek, Jiří Veselý
Nedeľa (6.00 h SELČ): Tacuma Ito - Lukáš Rosol, Taro Daniel - Radek Štěpánek
TALIANSKO - VEĽKÁ BRITÁNIA 1:0 po piatkovej I. dvojhre
(Neapol, Tennis Club Napoli, antuka vonku)
Fabio Fognini - James Ward 6:4, 2:6, 6:4, 6:1
Zostávajúci program:
Sobota (10.30 h SELČ): Andreas Seppi - Andy Murray / bude sa dohrávať od stavu 4:6, 5:5 - v piatok prerušené pre tmu
Sobota (14.00 h SELČ): Simone Bolelli, Paolo Lorenzi - Colin Fleming, Ross Hutchins
Nedeľa (11.30 h SELČ): Fabio Fognini - Andy Murray, Andreas Seppi - James Ward
FRANCÚZSKO - NEMECKO 0:2 po piatkovej I. dvojhre
(Nancy, Palais des Sports Jean Weille, tvrdý povrch Greenset Grand Prix v hale)
Julien Benneteau - Tobias Kamke 6:7 (8), 3:6, 2:6
Jo-Wilfried Tsonga - Peter Gojowczyk 7:5, 6:7 (3), 6:3, 6:7 (8), 6:8 - Tsonga nevyužil dva mečbaly
Zostávajúci program:
Sobota (14.00 h SELČ): Michael Llodra, Gael Monfils - André Begemann, Tobias Kamke
Nedeľa (13.30 h SELČ): Jo-Wilfried Tsonga - Tobias Kamke, Julien Benneteau - Peter Gojowczyk
ŠVAJČIARSKO - KAZACHSTAN 1:1 po piatkových dvojhrách
(Ženeva, Palexpo, tvrdý povrch Rebound Ace v hale)
Stanislas Wawrinka - Andrej Golubev 6:7 (5), 2:6, 6:3, 6:7 (5)
Roger Federer - Michail Kukuškin 6:4, 6:4, 6:2
Zostávajúci program:
Sobota (13.30 h SELČ): Roger Federer, Stanislas Wawrinka - Jevgenij Koroľov, Oleksandr Nedoviesov
Nedeľa (13.30 h SELČ): Stanislas Wawrinka - Michail Kukuškin, Roger Federer - Andrej Golubev