City zdolalo Southampton 4:1, na Liverpool stráca bod

Prvým zápasom dnešného programu britskej Premier League bol súboj Manchester City - FC Southampton 4:1.

Manchester City sa v lige tešil z ďalšieho víťazstva.(Zdroj: TASR)
Zažite dvojzápas Premier League už za 650€ >>

LONDÝN. V úvodnom sobotňajšom zápase 33. kola anglickej futbalovej Premier League zvíťazil Manchester City nad Southamptonom 4:1.

Domáci sa ujali vedenia už v 3. minúte, keď pokutový kop premenil Yaya Toure. Hostia vyrovnali v 37. minúte tiež po strele z bieleho bodu, keď úspešným exekútorom jedenástky bol Rickie Lambert.

City excelentne vyšiel záver prvého polčasu, keď v prvej minúte nadstaveného času ich poslal opäť do vedenia Samir Nasri a vo štvrtej minúte "nadstavby" na rozdiel dvoch gólov upravil Edin Džeko.

Konečný gólový účet zápasu vystavil v 81. minúte po krátkom štvorminútovom pobyte na ihrisku striedajúci Stevan Jovetič.

Stále má zápas k dobru

City sa vďaka tomuto víťazstvu dostali v priebežnej tabuľke Premier League na 2. miesto so stratou jedného bodu na FC Liverpool, pričom majú jeden zápas k dobru.

Už istým novým účastníkom budúceho ročníka anglickej futbalovej Premier League sa stal Leicester City. Ten v tabuľke 2. anglickej ligy už nemôže skončiť horšie ako na 2. mieste, ktoré tiež znamená priamy postup do Premier League.

K úspechu Leicesteru pomohli prehry konkurentov Queen´s Park Rangers s Bournemouthom 1:2 a Derby County s Middlesbroughom 0:1 v sobotňajších zápasoch 2. anglickej ligy.

Po remíze vo štvrťfinále Ligy majstrov proti Bayernu Mníchov 1:1 zvíťazil Manchester United nad trápiacim sa Newcastlom 4:0, keď dva góly United strelil Juan Mata.

Na dne už nie je Fulham

Dôležité tri body v súbojoch o záchranu získal Crystal Palace, ktorý po minulotýždňovej výhre nad FC Chelsea, triumfoval aj na pôde zachraňujúceho sa "konkurenta" Cardiff City 3:0. V ďalšom záchranárskom súboji prehral Norwich City s West Bromwich Albion 0:1, keď jediný gól zápasu strelil v 16. min Morgan Amalfitano.

Z dna tabuľky sa po výhre 2:1, keď víťazný gól proti Aston Ville zaznamenal 5 minút pred koncom zápasu Hugo Rodallega, dostal Fulham. Jeho miesto zaujal Sunderland, ktorý má však o tri odohrané zápasy menej.

Chelsea vyhrala 3:0

V záverečnom sobotňajšom zápase zvíťazila londýnska Chelsea nad Stoke City 3:0. Skóre zápasu otvoril v 32. min Mohamed Salah.

V 61. min najskôr nepremenil pokutový kop Frank Lampard, ktorého strelu do ľavého horného rohu vyrazil brankár Asmir Begovič, ale neúspešný exekútor pokutového kopu dokázal odrazenú loptu vrátiť do siete.

Skóre zápasu uzavrel v 72. min po prihrávke Salaha Willian. Chelsea sa vďaka tomuto triumfu opäť vrátila na čelo priebežnej tabuľky o jeden bod pred FC Liverpool, ktorý však svoj duel proti West Ham United odohrá v nedeľu.

Premier League

Manchester City - FC Southampton 4:1 (3:1)

Góly: 3. (z pok. kopu) Y. Toure, 45.+1 Nasri, 45.+4 Džeko, 81. Jovetič - 37. (z pok. kopu) Lambert

Norwich City - West Bromwich Albion 0:1 (0:1)

Gól: 16. Amalfitano. 26.859 divákov.

Newcastle United - Manchester United 0:4 (0:1)

Góly: 39., 50. Mata, 64. Hernandez, 90.+3 Januzaj. 50.000 divákov.

FC Chelsea - Stoke City 3:0 (1:0)

Góly: 32. Salah, 61. Lampard, 72. Willian. V 61. min nepremenil Lampard (Chelsea) pokutový kop). 41.168 divákov.