Gáborík asistoval, Boston vyhral Východnú konferenciu NHL

Hráči Bostonu Bruins si v úvodnom sobotňajšom zápase zámorskej hokejovej NHL na vlastnom ľade poradili s Philadelphiou Flyers 5:2.

V drese Bostonu si opäť zahral aj Andrej Meszároš.(Zdroj: TASR)

NEW YORK. Hokejisti Bostonu Bruins triumfovali v stretnutí zámorskej NHL nad Philadelphiou 5:2. Víťazstvo pre zverencov trénera Claudea Juliena znamená, že s určitosťou ukončia základnú časť ako najlepší tím vo Východnej konferencii.

Rozhodli o zisku dvoch bodov v záverečnej tretine, ktorú vyhrali po góloch Johnnyho Boychuka, Milana Lucica a Chrisa Kellyho 3:0. Philadelphia držala krok s domácim tímom iba v úvodných dvoch častiach hry a napokon ťahala za kratší koniec aj v treťom vzájomnom súboji v tejto sezóne.

Slováci opäť v Bostone hrali

Slovenský kapitán Bostonu Zdeno Chára sa asistenciou podieľal na presnom zásahu Kellyho pri hre hostí bez brankára v 60. minúte. Chárov krajan Andrej Meszároš strávil na ľade 17 minút.

Los Angeles Kings si v noci na nedeľu pripísali v zámorskej NHL druhú prehru v rade, keď podľahli Vancouveru tesne 1:2. Pri jedinom góle "kráľov" asistoval slovenský útočník Marián Gáborík.

LA sa ujalo vedenia v 40. minúte stretnutia, Canucks však v záverečnej tretine dvoma presnými zásahmi otočili výsledok a mohli sa tak po proch predchádzajúcich prehrách opäť tešiť z výhry.

"Podali sme tímový výkon, zásluhou ktorého sme zvíťazili,“ povedal po súboji kapitán Vancouveru Henrik Sedin, ktorý sa do zostavy tímu vrátil po štvorzápasovej pauze zavinenej zranením v hornej časti tela.

"Musíme si dávať väčší pozor, veď v sobotu sme hrali tri oslabenia za sebou a jedno z nich súper využil. Smerujeme do play-off a také veci by sa nám nemali stávať," myslí si Marián Gáborík z tímu Kings.

Detroit prehral

Detroit v zostave s Tomášom Tatarom a Tomášom Jurčom podľahol Montrealu 3:5 a prerušil štvorzápasovú víťaznú sériu. Ani jeden zo slovenských útočníkov sa bodovo nepresadil.

Tatar odohral 13:15 minút, počas ktorých si pripísal tri strelecké pokusy a jednu mínusku. Jurčo strávil na ľade 14:29 min a odsedel si dve trestné minúty. V bránke Canadiens dostal pred Petrom Budajom prednosť Carey Price.

Sekera opäť nehral

Slovák Andrej Sekera z Caroliny vynechal pre zranenie v dolnej časti tela napokon aj sobotňajší duel s New Jersey Devils. Opora zadných radov Hurricanes sa nezotavila z nešpecifikovaných problémov, ktoré mala už pred štvrtkovým súbojom s Dallasom. Sekera to vtedy skúšal na rozkorčuľovaní, ale napokon chýbal v zostave. Podľa trénera Kirka Mullera sa zotavuje pomalšie, ako sa očakávalo.

V Caroline dúfajú, že Sekera bude k dispozícii v utorok proti New York Rangers. Ak by nehral, pravdepodobne slovenského obrancu zaradia na listinu zranených. Dvadsaťsedemročný Prievidžan vynechal v sobotu štvrtý duel ročníka. Slovák patrí medzi najvyťažovanejších hráčov Caroliny, na ľade trávi v priemere 23:41 min. V 74 stretnutiach strelil jedenásť gólov a pridal 33 asistencií.

S napätím bude sledovať vývoj zdravotného stavu obrancu najmä tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Vladimír Vůjtek. Sekera mu už dávnejšie prisľúbil, že ak nepostúpi s Carolinou do play-off, potom príde pomôcť národnému tímu na majstrovstvá sveta do Bieloruska. Informácie zverejnil Raleigh News and Observer.

NHL - sobota

Boston - Philadelphia 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)

Góly: 16. Krejčí (Eriksson, Lucic), 35. Lucic (Krejčí, Eriksson), 54. Boychuk (Bergeron), 55. Lucic (Krug, Eriksson), 60. Kelly (Eriksson, CHÁRA) - 35. Simmonds (Streit, Giroux), 37. Rosehill (Raffl, MacDonald). Brankári: Rask - Emery, strely na bránku: 41:26.

St. Louis - Colorado 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)

Góly: 22. P. Stastny (MacKinnon, Talbot), 27. MacKinnon (J. McGinn, Guenin), 31. Holden (P. Stastny), 56. R. O´Reilly (P. Stastny, Landeskog)

Vancouver - Los Angeles 2:1

Góly: 42. Edler (D. Sedin, H. Sedin), 59. Richardson (Kassian, Edler) - 40. Vojnov (J. Carter, GÁBORÍK)

Marián Gáborík (LA) odohral 16:16 min, mal 5 striel a 1 asistenciu

NY Islanders - Washington 3:4 pp a sn

Góly: 13. Clutterbuck (Cizikas, Grabner), 25. Persson (Hamonic, Dehaan), 30. Nielsen (Bailey, Donovan) - 23. J. Kuznecov (Johansson, Brouwer), 33. Nicklas Bäckström (Ovečkin, Carlson), 36. J. Ward, rozhodujúci sam. nájazd J. Kuznecov

Toronto - Winnipeg 2:4

Góly: 3. Kessel (Bozak, Van Riemsdyk), 14. Kadri - 7. B. Little (Michael Frolík, Stuart), 20. Trouba (Michael Frolík, Ladd), 38. Enström (Ladd, Wheeler), 48. O. Jokinen (Wheeler, O´Dell)

Montreal - Detroit 5:3

Góly: 15. Bournival (R. White), 29. Pacioretty (Weaver, Tinordi), 34. B. Gionta (Eller, Tinordi), 54. B. Gionta (Eller, Jemelin), 56. Galchenyuk (Plekanec, Gallagher) - 46. Daciuk (N. Kronwall, Franzén), 46. Glendening (Abdelkader, D. Miller), 51. N. Kronwall (Franzén, Nyquist)

Tomáš Tatar odohral 13:15 min, mal 3 strely a 1 mínusový bod, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) odohral 14:29 min, 2 min sedel na trestnej lavici

Tampa Bay - Dallas 2:5

Góly: 22. Stamkos (Palát, Hedman), 27. Šustr (Malone, Thompson) - 1. Jamie Benn (Goligoski, Seguin), 6. Jamie Benn (Garbutt, Fiddler), 19. Seguin (Jordie Benn, Jamie Benn), 42. Fiddler, 48. Roussel (Garbutt, Eakin)

NY Rangers - Ottawa 2:3

Góly: 26. Zuccarello (Pouliot, Moore), 32. Zuccarello (M. Staal, Brassard) - 13. Stone (MacArthur, Phillips), 18. Zibanejad (Z. Smith), 29. Spezza (E. Karlsson)

Carolina - New Jersey 1:3

Góly: 25. Skinner (Harrison, Riley Nash) - 16. Zubrus (Ryder, Fayne), 27. Zajac (Židlický, T. Ruutu), 60. Zubrus (S. Gionta)

Minnesota - Pittsburgh 4:0

Góly: 2. Haula (Moulson, Pominville), 9. M. Koivu (Parise, Coyle), 15. Veilleux (McCormick), 27. McCormick (Parise, Coyle)

San Jose - Nashville 0:3

Góly: 24. Hörnqvist (Cullen, C. Wilson), 29. Hörnqvist (Spaling, Jarnkrok), 34. Josi (S. Weber, Hörnqvist)