Chicago vyhralo nad prvým, pomohli Hossa i Handzuš, Marinčin hral 24 minút

Hokejisti Chicaga zdolali vedúce St. Louis aj v oslabení.
Hokejisti Chicaga zdolali vedúce St. Louis aj v oslabení. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|6. apr 2014 o 20:59

Chicago Blackhawks zdolali najsilnejší tím Západnej konferencie St. Louis 4:2.

Hokejisti Chicaga uspeli nad vedúcim tímom Západnej konferencie zo St. Louis. Zdolali ho 4:2 aj napriek tomu, že im stále chýbajú útočné hviezdy Jonathan Toews s Patrickom Kaneom.

V drese Blackhawks podala veľmi dobrý výkon dvojica Marián Hossa, Michal Handzuš. Prvý menovaný hral takmer 19 minút, šesťkrát vystrelil a pripísal si mínusový bod.

Handzuš nesklamal

Handzuš zas hral po dvojzápasovej pauze, ktorú dostal od trénera Joela Quennevilla. Tiež nesklamal.

Korčuľoval skoro 14 minút, vyhral 58 % buly a v posledných sekundách získal dôležité puky pri hre Blues bez brankára.

Columbus vyhral 4:0 a je ôsmy

Edmonton si poradil s Anaheimom 4:2, obranca Marin Marinčin bol s viac ako 24 minútami na ľade najvyťaženejším hráčom olejárov a na konto mu pribudol jeden plusový bod.

Dôležitý triumf v boji o play off zaznamenali hokejisti Columbusu, ktorí doma zdolali NY Islanders hladko 4:0 a upevnili si ôsmu priečku v tabuľke Východnej konferencie.

Gólman Sergej Bobrovskij si pri čistom konte pripísal 31 úspešných zásahov.

NHL - nedeľa

Chicago - St. Louis 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)

Góly a asistencie: 29. Morin (Bickell), 40. P. Sharp (Morin, Shaw), 41. Krüger (Nordström), 60. Ben Smith - 2. Schwartz (Morrow, Pietrangelo), 58. Sobotka (Backes)

Marián Hossa sa stal druhou hviezdou zápasu, odohral 18:51 min a mal 6 striel, Michal Handzuš (obaja Chicago) odohral 14:11 min

Florida - Dallas 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)

Góly a asistencie: 29. Upshall (Gudbranson, Pirri), 40. Pirri (Hayes, Butler), 56. Bergenheim (Robak, Gomez) - 1. Jamie Benn (Seguin, Daley), 21. Seguin (Goligoski, Daley)

Columbus - New York Islanders 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

Góly a asistencie: 5. Jenner (Letestu, Johansen), 14. J. Johnson (Wisniewski, Dubinsky), 31. Letestu (Jenner, Frattin), 39. R. Murray (Atkinson, Dubinsky)

Philadelphia - Buffalo 5:2 (1:0, 3:0, 1:2)

Góly a asistencie: 14. Read (Streit), 28. Rinaldo (Read, Streit), 35. B. Schenn (Streit, Lecavalier), 38. Lecavalier (Voráček, S. Mason), 56. B. Schenn (Simmonds, Timonen) - 48. Hodgson (Ehrhoff, Ennis), 58. M. Weber (Hodgson, D´Agostini)

Colorado - Pittsburgh 2:3 sn (0:0, 0:2, 2:0 - 0:0, 0:1)

Góly a asistencie: 41. R. O´Reilly (J. McGinn, J. Mitchell), 57. Bordeleau (Barrie, Holden) - 24. B. Sutter (Glass, Niskanen), 28. B. Sutter (J. Jokinen, Neal), rozhodujúci sam. nájazd J. Jokinen

Edmonton - Anaheim 4:2 (0:1, 3:0, 1:1)

Góly a asistencie: 27. T. Hall (Nugent-Hopkins, J. Schultz), 30. Perron (Gagner, Larsen), 37. J. Schultz (Eberle, T. Hall), 60. Eberle (T. Hall) - 2. Silfverberg (Cogliano, Rakell), 41. Perry (Getzlaf, Lindholm)

Martin Marinčin (Edmonton) odohral 24:19 min

Domov»Hokej»NHL»Chicago vyhralo nad prvým, pomohli Hossa i Handzuš, Marinčin hral 24 minút