Mourinho má najbližšie k prvému vypadnutiu vo štvťfinále

Mourinho.
Mourinho. (Autor: SITA/AP)
Peter Fukatsch|7. apr 2014 o 21:09

Londýnčania prehrali minulú stredu v Paríži so St. Germain 1:3. Mourinho nie je nervózny.

BRATISLAVA. FC Chelsea môže v tejto sezóne získať veľa, ale aj nič. Stále je v boji o domáci titul (z pohára už vypadla) a dobehnutie dvojgólovej straty z parížskeho Parku princov je hraničná, nie však nemožná úloha.

Anglický tím v osemfinále futbalovej Ligy majstrov pred dvoma rokmi po rovnakej prehre v Neapoli vyhral nad talianskym súperom po predĺžení 4:1 a prvý a posledný raz vo svojej histórii získal trofej najvýznamnejšej kontinentálnej klubovej súťaže.

Vo finále zdolal na penalty Bayern.

Výborná obrana Chelsea

Porovnávať vtedajší Neapol so súčasným Parížom SG je ťažké. Za taliansky klub hrala vtedy súčasná útočná dvojica St. Germain Uruguajčan Cavani a Argentínčan Lavezzi.

„Vyhrať doma o dva góly nie je nemožné, gól z ihriska súpera je dôležitý. V minulosti sme už rovnakú situáciu zvládli,“ píše na svojom webe český brankár Chelsea Petr Čech.

Chelsea dostala v Premier League vôbec najmenej gólov, Čech v tejto ťažkej lige neinkasoval už 732 minút.

Chýba Ibrahimovič

Parížania neprehrali už 11 súťažných stretnutí za sebou, chcú si tento klubový rekord zlepšiť. Chýbať im však bude kľúčová hviezda Zlatan Ibrahimovič.

Švédsky reprezentant si v domácom stretnutí s Chelsea zranil stehno, hrať nebude vraj ešte mesiac. Mourinho hovorí pre web Londýnčanov svojsky, ale odhodlane. „Nie som nervózny. Bol by som po víťazstve v Paríži 1:0 či 2:0. Chcem si užiť zápas, boj i riziko. Mám rád výzvy. Čaká nás veľmi ťažká úloha, poďme do toho.“

Tréner PSG, obranná opora francúzskych majstrov sveta 1998 Laurent Blanc, považuje absenciu Ibrahimoviča za veľkú stratu. „Je to pre nás rana, ale na našej taktike to nič nemení. Máme povzbudzujúci náskok,“ povedal.

Real má veľký náskok

Real Madrid je jednou nohou v semifinále. Doma zdolal Borussiu Dortmund 3:0. V uplynulej sezóne práve s nemeckým súperom v semifinále vypadol. Vonku podľahol 1:4, doma vyhral 2:0. V súčasnosti je Real silnejší.

Špekulatívne, tentoraz by mu ani prehra 1:4 neublížila.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Mourinho má najbližšie k prvému vypadnutiu vo štvťfinále