Liga majstrov: Real v Dortmunde prehral 0:2, Ba dal postupový gól Chelsea

Marco Reus, dvojgólový strelec Dortmundu v prvom polčase, a Pepe z Realu, ktorý Reusovi na prvý gól doslova prihral. (Autor: SITA/AP)
SITA|8. apr 2014 o 20:42

Real v Nemecku so šťastím potvrdil postup. Chelsea vyhrala 2:0 a je v semifinále.

BRATISLAVA. Prvými účastníkmi semifinále futbalovej Ligy majstrov 2013/2014 sa stali Chelsea Londýn a Real Madrid.

Anglický klub zdolal v utorňajšej štvrťfinálovej odvete na domácom trávniku Paríž St. Germain 2:0 a po výsledku 1:3 z prvého duelu sa tešil z postupu do ďalšej fázy.

Do nej sa prepracoval aj Real, ktorý v Dortmunde musel bojovať o postup do posledných sekúnd. Prehral 0:2, no mohol aj viac. Vďaka trojgólovému náskoku z prvého duelu postúpil.

Chýbali Ronaldo aj Ibrahimovič

V základnej jedenástke Realu chýbal Cristiano Ronaldo, ktorý pre zranenie kolena netradične sledoval duel od úvodného výkopu len z lavičky náhradníkov.

Malý futbalový zázrak mohol v druhom polčase dokonať Henrich Mchitarjan, ktorý sa v rozpätí piatich minút trikrát chytil za hlavu po tom, aké veľké šance nedokázal premeniť na góly Dortmundu.

Bez svojej najväčšej hviezdy Zlatana Ibrahimoviča sa v odvete na Stamford Bridge proti domácej Chelsea museli zaobísť futbalisti Parížu St. Germain.

Chelsea rozhodla o postupe po dvoch brvnách v druhom polčase. Ošiaľ prepukol v 87. minúte. Do zakončenia sa cez nedôrazného Maxwella dostal striedajúci Demba Ba a zblízka strelil gól na 2:0.

Výsledky - odvety štvrťfinále - utorok

Chelsea - Paríž Saint-Germain 2:0 (1:0)

góly: 32. Schürrle, 87. Ba

Chelsea: Čech - Ivanovič, Cahill, Terry, Azpilicueta - David Luiz, Lampard (66. Ba) - Willian, Oscar (81. Torres), Hazard (18. Schürrle) - Eto'o

PSG: Sirigu - Jallet, Alex, Thiago Silva, Maxwell - Thiago Motta - Verratti (55. Cabaye), Matuidi - Lucas (84. Marquinhos), Lavezzi (73. Pastore) - Cavani

prvý zápas: 1:3, postúpila Chelsea, rozhodoval Proenca (Portug.)

Dortmund - Real Madrid 2:0 (2:0)

góly: 24. a 37. Reus

Dortmund: Weidenfeller - Piszczek (81. Aubameyang), Friedrich, Hummels, Durm - Jojič, Kirch - Grosskreutz, Mkhitaryan, Reus - Lewandowski

Real: Casillas - Carvajal, Pepe, Sergio Ramos, Coentrao - llarramendi (46. Isco), Xabi Alonso, Modrič - di Maria (73. Casemiro), Bale - Benzema (90.+2. Varane)

prvý zápas: 0:3, postúpil Real, rozhodoval Skomina (Slovin.)

ONLINE

Zápasy sa skončili. Postúpili Real a Chelsea.

Na jednej strane sa opäť snaží Reus, na druhej Bale a Isco, v Dortmunde je to tesne pred začiatkom nadstaveného času stále 2:0 pre domácich.

gooool_res_res.jpg V 87. minúte doráža v ťažkej pozícii atakovaný Ba a dáva postupový gól. Mourinho oslavuje so svojimi hráčmi až pri rohovej zástavke.

78. min: Cavani mohol opäť vyrovnať v Londýne, vystrelil vo výbornej šanci nad. O dve minúty Čech chytil strelu Lucasa.

76. min: Dortmund tlačí Real, strely celkovo sú 12:4, z toho na bránu 6:2. Podľa uefa.com vedie Dortmund na nebezpečné útoky 29:11. Reus nafilmoval pád a dostal za to žltú kartu.

72. min: Cavaniho skvelá strela tesne míňa brvno Čechovej brány, na ihrisko prichádza strelec skvelého tretieho gólu z prvého zápasu Pastore.

65. min: Mkhitaryan nedal vo veľkej šanci na 3:0 pre Dortmund, následne sa o gól snažili jeho spoluhráči Grosskreutz a Piszczek, ale neuspeli ani oni. V Londýne mal ďalšiu veľkú šancu v 68. minúte Schürrle.

58. min: Šance skórovať mali hráči PSG aj Realu, no skóre ostáva rovnaké. Neuspeli Lavezzi či Cavani, v drese Realu zasa Bale.

53. min: Willian nahrával do výbornej pozície Schürrlemu, ten triafa len brvno, mohlo to byť 2:0 pre Chelsea. Brvno trafil z priameho kopu aj Oscar.

48. min: Bale ani di Maria neuspeli so svojou snahou o gól na 2:1.

Skončili sa prvé polčasy. Oba zápasy sľubujú v druhých polčasoch drámy. V Londýne sú strely na bránu 6:1, v Dortmunde 3:1.

42. min: V Londýne videlo žltú kartu už kvarteto hráčov. Za domácich Lampard a Willian, za hostí Verratti a Cavani.

gooool_res_res.jpg V 37. minúte bol Reus opäť rýchlejší ako brankár Casillas a je to už sľubných 2:0 pre Dortmund. Loptu do brány doklepol po žŕdke z kopačky Lewandowskeho.

36. min: Veľkú šancu z podobnej pozície ako Schürrle tentokrát nedal Cahill.

gooool_res_res.jpg V 32. minúte striedajúci Schürrle posiela pohotovou strelou zblízka do vedenia aj domácu Chelsea - 1:0.

31. min: Žlté karty dostali hráči Realu Ramos i Xabi Alonso.

27. min: Lampard takmer otvoril skóre, jeho tečovanú strelu z priameho kopu z uhla vytlačil brankár PSG Sirigu.

19. min: Hazard (Chelsea) musel odstúpiť, na trávnik išiel Schürrle. V Dortmunde nepremenil šancu na 1:0 domáci Mkhitaryan.

Portugalský útočník Realu, najlepší strelec LM so 14 gólmi, Cristiano Ronaldo nenastúpil v základnej zostave Realu pre problémy s ľavým kolenom.

17. min: Strely na bránu zatiaľ spomedzi štyroch tímov vyslala len Chelsea, a to dve. V Londýne sa hrá živý futbal bez gólových šancí. V Dortmunde nepremenil jedenástku Di Maria z Realu po ruke Piszczeka v šestnástke. Brankár Weidenfeller sa natiahol, aký je dlhý, a kope sa roh, ktorý realizuje opäť Di Maria.

12. min: Chelsea postupne zatvára Paríž pred šestnástku, vyloženú šancu nemal žiadny tím. Podobne je na tom aj zápas v Dortmunde, kde sa začali diať aspoň aké-také veci v 9. minúte. Faulovali Xabi Alonso a Benzema.

Prvú šancu mohla mať v 6. minúte Chelsea, Lampard však priamy kop dobre nerozohral, center letel príliš nízko. V Dortmunde sa zatiaľ veľa vzruchu rovnako neudialo.

Stredajšie odvety - program:

Atlético Madrid - FC Barcelona, prvý zápas: 1:1, rozhoduje: Webb (Angl.)

Bayern Mníchov - Manchester United, prvý zápas: 1:1, rozhoduje: Eriksson (Švéd.)

Domov»Futbal»Liga majstrov»Liga majstrov: Real v Dortmunde prehral 0:2, Ba dal postupový gól Chelsea