Chelsea vyhrávala a Mourinho šprintoval dávať pokyny

Chelsea vo štvrťfinále Ligy majstrov vyradila francúzsky Paríž St-Germain. Víťazný šprint ukázal aj tréner Jose Mourinho.

Gól Chelsea s hráčmi oslavoval aj tréner Jose Mourinho. Tvrdí, že im šepkal inštrukcie.(Zdroj: TASR)
Súboj Škriniar vs. Hamšík v Janove za skvelých 129€ >>

BRATISLAVA. Prebiehala 87. minúta odvetného zápasu štvrťfinále Ligy majstrov. Útočník Demba Ba strelil práve rozhodujúci gól, ktorý zaručil Chelsea postup do semifinále Ligy majstrov.

Ihneď potom vypukla na štadióne Stamford Bridge obrovská eufória.

Tréner José Mourinho trielil po trávniku pozdĺž postrannej čiary, bol v tranze a zdalo sa, že od radosti bozkáva postupne všetkých svojich hráčov.

Len im šepkal pokyny

„Ja som neoslavoval gól, šiel som rozdať hráčom pokyny, čo majú robiť v závere. Šepkal som im do ucha inštrukcie,“ prekvapil Mourinho médiá po triumfe 2:0.

Portugalčan bol opäť hrdinom. Z Paríža si pritom jeho tím priniesol dvojgólový hendikep po prehre 1:3 a mnohí už Chelsea odpisovali.

Dva góly i dve brvná

Mourinhovi vyšli obe striedania. Prvý gól dal Nemec Schürrle, ktorý už v 18. minúte nahradil zraneného Hazarda.

Nemec podal skvelý výkon, bol mužom zápasu. Mohol i rozhodnúť, ale trafil brvno, podobne ako o chvíľu nato Oscar z priameho kopu.

„Úprimne, bolo to veľmi rýchle. Bol som na zemi a potom sa loptu ocitla v sieti. Iba skúšam strieľať góly,“ opísal Demba Ba najdôležitejší gól svojej kariéry. Prišiel na ihrisko až v 66. minúte, ale stihol rozhodnúť.

„Som zaňho šťastný. Je to dobrý človek a profesionál. Jeho nadšenie bolo fantastické. Dostal súpera do problémov - do ktorých sa v tejto súťaži nedostávajú,“ chválil Mourinho strelca druhého gólu.

Portugalcovi to opäť vyšlo – so svojim tímom dokázal zatiaľ vždy uspieť vo štvrťfinále Ligy majstrov.

Parížania mali pritom obrovskú motiváciu. Za postup do semifinále Ligy majstrov mal každý hráč sľúbenú odmenu 450 - tisíc eur.

„Chelsea bola oveľa lepšia a v druhom polčase bola odmenená. Prajem im veľa šťastia,“ vyhlásil tréner Paríža Laurent Blanc.