Atletico vyradilo v LM Barcelonu, vyhralo 1:0. Bayern zdolal United 3:1 a postúpil

FC Barcelona si v Madride vypracovala málo gólových šancí. Bayern otočil zápas.

Koke z Atletica (vľavo) a hráč FC Barcelona Xavi Hernandez.(Zdroj: SITA/AP)

BRATISLAVA. Strelecká hviezda Atletica Madrid Diego Costa sa nestihol zotaviť zo zranenia a nenastúpil na odvetu štvrťfinále futbalovej Ligy majstrov proti FC Barcelona.

To však Atletico nezastavilo, podalo skvelý výkon a po 40 rokoch postúpilo do semifinále Ligy majstrov. Okrem gólu mali domáci množstvo ďalších šancí a trikrát nastrelili buď brvno alebo tyč.

Hostia si v úvode druhej časti vypracovali niekoľko dobrých šancí, ale Neymar stroskotal na brankárovi Courtoisovi a Xavi v tutovke prestrelil. Nedarilo sa ani Messimu.

Bayern rovnako ako pred týždňom v Manchestri s United prehrával. Zápas však otočil a zaslúžene postúpil do semifinále.

Po krásnom góle Evru reagoval hneď z protiútoku Mandžukič, ktorého Evra neustrážil a Bayern záver zvládol s rutinou a pokojom.

Bayern bez trojice stredopoliarov Schweinsteigera, Martineza a Alcantaru aj v Allianz aréne, rovnako ako v prvom zápase, držal loptu a diktoval tempo hry.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:Liga majstrov: Real v Dortmunde prehral 0:2, Ba dal postupový gól Chelsea

Atlético Madrid - FC Barcelona 1:0 (1:0)

gól: 6. Koke

Rozhodoval: Webb (Angl.), ŽK: Koke - Busquets, Mascherano, Alves

Atletico: Courtois - Juanfran, Miranda, Godin, Filipe Luis - Koke, Tiago, Gabi, Raul Garcia - Villa (79. Rodriguez), Lopez (62. Diego)

Barcelona: Pinto - Alves, Bartra, Mascherano, Alba - Xavi, Busquets, Fabregas (61. Sanchez) - Neymar, Messi, Iniesta (73. Pedro)

/prvý zápas 1:1, postúpilo Atletico/

Bayern Mníchov - Manchester United 3:1 (0:0)

góly: 58. Mandžukič, 67. Müller, 76. Robben - 57. Evra

Rozhodoval: Eriksson (Švéd.), ŽK: Rafinha - Vidič, Evra

Bayern: Neuer - Lahm, Boateng, Dante, Alaba - Müller (84. Pizarro), Kroos, Götze (65. Rafinha) - Robben, Ribery - Mandzukič

United: De Gea - Jones, Smalling, Vidič, Evra - Fletcher (74. Hernandez), Carrick - Valencia, Kagawa, Welbeck (81. Januzaj) - Rooney

/prvý zápas 1:1, postúpil Bayern/

ONLINE:

Druhý polčas:

90. min: Pinto zachránil FCB od pohromy, v čistej šanci vychytal Cristiana Rodrigueza.

87. min: Atletico doteraz vymazalo Barcelonu, jeho fanúšikovia mohutne oslavujú náskok, burcuje ich aj tréner Simeone.

V koncovke sa dnes nedarí hráčom FCB Neymarovi ani Messimu.

V 76. minúte dáva dnes najaktívnejší hráč v drese Bayernu Robben zaslúžený gól.

70. min: Gabi v čistej šanci nedal Barcelone druhý gól, ani neprihral voľnému Villovi. Rozhodca Webb následne odpustil Barcelone jedenástku po faule Mascherana na Villu v šestnástke. Atletico mohlo opäť pridať druhý gól, ale následné šance nepremenilo.

67. min: Thomas Müller zblízka prvýkrát v dvojzápase prináša Bayernu vedenie, prihral mu Robben.

65. min: Atletico, ktoré mohlo vkľude viesť 4:0 po troch tyčiach v prvom polčase, stále kontroluje hru, vedie 1:0.

62. min: Rooney mohol dať druhý gól United, ale v koncovke zaváhal a ani netrafil bránu.

58. min: Hneď po rozohrávke vyrovnal domáci Mandžukič presnou hlavičkou.

57. min: Evra dal fantastický gól. United vedie v Mníchove nečakane 1:0.

55. min: Fanúšikovia Atletica ženú svoj tím za nečakaným postupom do semifinále. FC Barcelona dnes nemá svoj deň, domáci bránia skvele ich útočné snahy.

Aj v druhom polčase pokračuje Bayern v nudnom tlaku na bránu United, ktorý rovnako ako v prvom zápase účelne bráni.

Prvý polčas:

45. min: Robben pokračuje v neúspešných akciách na bránu Manchestru, Barcelona zatiaľ v Madride nemá šancu.

32. min: Bayern vedie na strely 10:1, z toho na bránu 4:1, stále však bez gólovej šance.

24. min: Po skvelej akcii Neymara minul bránu zblízka Messi.

19. min: David Villa trafil druhýkrát brvno, Atletico dalo spolu už tri tyče.

15. min: Zápas v Mníchove nie je ani zďaleka taký dramatický ako v Madride. Viac iniciatívy má Bayern, najviac Robben.

13. min: Tesne vedľa hlavičkoval Messi.

10. min: Favorizovaná Barcelona zatiaľ nemá šancu, Atletico ju doslova drví. David Villa triafa druhýkrát v zápase tyč.

5. min: Atletico rozobralo obranu FC a hneď po brvne Adriána Lópeza dalo otvárací gól zápasu, strelil ho Koke.