Gáborík mohol dať hetrik, nakoniec má dva góly a asistenciu

Marián Gáborík sa dostal v LA do formy.
Marián Gáborík sa dostal v LA do formy. (Autor: SITA/AP)
TASR|11. apr 2014 o 06:55

Slovák Marián Gáborík sa stal prvou hviezdou zápasu Los Angeles proti Edmontonu.

BRATISLAVA. Slovenský hokejový útočník Marián Gáborík zažiaril v drese Los Angeles Kings, keď v noci na piatok dvoma gólmi a asistenciou zariadil víťazstvo nad Edmontonom 3:0 a vyhlásili ho za najlepšieho hráča zápasu.

Z presného zásahu sa tešil aj Richard Pánik, ktorý pomohol Tampe Bay k triumfu nad Philadelphiou 4:2.

Mohol streliť hetrik

Tridsaťdvaročný Gáborík pritom mohol zaznamenať aj hetrik. V tretej tretine počas presilovky skončil puk po jeho strele opäť v sieti, ale rozhodca gól neuznal pretože Justin Williams zabránil zásahu brankára Viktora Fastha.

Gáborík tak v 40 dueloch prebiehajúcej sezóny nazbieral 29 bodov (11+18). Los Angeles obsadilo tretiu priečku v Pacifickej divízii a v prvom kole play off sa stretne s druhým San Jose.

Druhý Gáboríkov gól

Pánik poslal na začiatku tretej tretiny Tampu do vedenia 2:1 svojím tretím gólom v sezóne a prvým od 19. decembra. Prvú strelu mu síce zblokoval brankár Ray Emery, no dorážaka už skončila v sieti.

"Pánik bol dnes výborný, veľa strieľal. Hrá tak, ako sme ho videli predtým a my potrebujeme, aby takto hral," pochválil ho tréner Jon Cooper. Dvadsaťtriročný krídelník nazbieral v 48 dueloch 12 bodov (3+9).

Pánikov gól

Chára odpočíval

Tréner Bostonu Bruins nechal v noci na piatok odpočívať slovenského kapitána Zdena Cháru a jeho zverenci prehrali na ľade Winnipegu 1:2 po predĺžení a nájazdoch.

Nič sa nezmenilo v boji o poslednú postupovú priečku na Západe. Phoenix nevyužil šancu dotiahnuť sa na svojho priameho konkurenta Dallas, keď prehral na ľade Nashvillu 0:2.

Medzi oboma tímami je dva zápasy pred koncom len dvojbodový rozdiel, no ak Dallas vyhrá svoj najbližší duel nad St. Louis, zaistí si poslednú voľnu kartu. Ak nie, rozhodne sa v ich záverečnom vzájomnom stretnutí.

NHL - štvrtok

Edmonton - Los Angeles 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)

Góly: 1. Kopitar (Williams, GÁBORÍK), 9. GÁBORÍK (W. Mitchell, Kopitar), 34. GÁBORÍK (Vojnov, Williams)

Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 18:12 min, 2 góly, 1 asistencia, 5 striel, 3 plusové body, 1 zblokovaná strela, vyhlásený za prvú hviezdu

Tampa Bay - Philadelphia 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)

Góly: 2. T. Johnson (Stamkos, Kostka), 45. PÁNIK (Hedman, Kostka), 50. Brewer (T. Johnson, Palát), 55. Stamkos (Filppula, Hedman) - 39. Simmonds (Giroux, Voráček), 53. Couturier (Streit)

Richard Pánik (Tampa Bay) odohral 12 minút, 1 gól, 1 plusový bod, 3 strely na bránku, 1 zblokovaná strela

Winnipeg - Boston 2:1 psn (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 59. E. Kane (Wheeler, Enström) - 11. Marchand (R. Smith, Krejčí)

Andrej Meszároš (Boston) odohral 20:20 min, 1 strela, 2 zblokované strely

Minnesota - St. Louis 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)

Góly: 15. Niederreiter (Blum, Cooke), 33. Brodziak (Cooke, Prosser), 38. Moulson (Heatley, Haula), 41. Brodziak (Folin, Niederreiter) - 32. Shattenkirk (Sobotka, Steen), 37. Schwartz (Steen)

Nashville - Phoenix 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly: 31. C. Smith (R. Ellis, S. Jones), 50. Hörnqvist (Fisher, Cullen)

Florida - Toronto 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Góly: 7. Pirri (Howden, B. Campbell), 40. Boyes (Bjugstad, Bergenheim), 44. Bjugstad (Bergenheim, Boyes), 47. Bjugstad (Fleischmann, Robak) - 25. Bozak (Gardiner, Van Riemsdyk), 54. Ranger (Bozak, Gardiner)

Ottawa - New Jersey 2:1 psn (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 32. Hoffman (Zibanejad, Ceci), rozhodujúci nájazd Karlsson - 38. Ryder (Volčenkov, Sestito)

Montreal - NY Islanders 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)

Góly: 36. Strome (Donovan, Bailey), 40. Nelson (Hickey, Nabokov)

Carolina - Washington 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)

Góly: 38. Tlustý (J. Staal), 59. Dvořák (Faulk, Bowman) - 2. Ward (Fehr, Chimera), 31. Chimera (Fehr, Ward), 40. Brouwer (Johansson, Alzner), 43. Fehr (Chimera, Ward), 44. Brouwer (Johansson, Strachan)

NY Rangers - Buffalo 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Góly: 40. Pouliot (Zuccarello, Brassard), 59. Rick Nash (St. Louis, Stepan) - 30. Stafford (M. Weber, Ennis)

Vancouver - Colorado 2:4 (1:1, 0:0, 1:3)

Góly: 14. H. Sedin (Hamhuis, D. Sedin), 47. Booth (Hamhuis, Burrows) - 19. Paul Stastny, 46. Paul Stastny (E. Johnson, MacKinnon), 53. Barrie (J. McGinn), 60. J. Mitchell