Pánik dal v NHL gól po sedemnástich zápasoch

Richard Pánik (v strede).
Richard Pánik (v strede). (Autor: SITA/AP)
TASR|11. apr 2014 o 11:40

Pánik bol dnes skvelý. Bol aktívny, nebezpečný a strieľal. Hral omnoho lepšie ako predtým, takéhoto Richarda Pánika potrebujeme," chválil mladého Slováka tréner Cooper.

Na víťazstve Tampy Bay 4:2 nad Philadelphiou sa tretím gólom v sezóne podieľal Richard Pánik. Slovenský útočník v 45. minúte šikovným bekhendom prekonal Raya Emeryho a tešil sa z prvého gólu od 19. decembra.

Dvadsaťtriročný krídelník odohral v tejto sezóne len 48 zápasov, takmer polovicu základnej časti presedel na tribúne, alebo hral na farme. Výkonom proti Flyers si však vypýtal miesto v zostave a pred play-off ukázal trénerovi Johnovi Cooperovi, že s ním môže počítať.

"Pánik bol dnes skvelý. Bol aktívny, nebezpečný a strieľal. Hral omnoho lepšie ako predtým, takéhoto Richarda Pánika potrebujeme," chválil mladého Slováka tréner Cooper. Pánik odohral rovných 12 minút, strelil gól, mal plusový bod a trikrát ohrozil bránku súpera. Dvadsaťtriročný krídelník nazbieral v 48 dueloch sezóny dokopy 12 bodov (3+9).