Prešovčania prehrali s Brestom a budú hrať o 3. miesto SEHA ligy

Až po sedmičkovom rozstrele v semifinálovom zápase Final Four SEHA ligy Hádzanári Tatrana Prešov s Brestom.

Hádzanárov Prešova čaká v Novom Sade zápas o tretie miesto.(Zdroj: TASR)

NOVI SAD. Hádzanári Tatrana Prešov prehrali v semifinálovom zápase Final Four SEHA ligy v Novom Sade s bieloruským tímom BGK Meškov Brest až po sedmičkovom rozstrele. V nedeľu ich čaká zápas o 3. miesto s chorvátskym CO Záhreb. V piatkovom semifinále v riadnom hracom čase remizovali s Brestom 26:26, no v rozstrele zo značky pokutového hodu súperovi podľahli 4:5.

Brankár Prešovčanov Krupa kapituloval hneď v úvode zápasu po strele Babičeva, no ešte do konca prvej minúty stihli Tomáš Urban a Rábek skóre otočiť v prospech Prešova na 2:1. Až do 6. minúty bol Tatran vo vedení, no Brest sa dvomi gólmi v krátkom slede dostal do tesného náskoku 4:3.

V 9. min. viedol Brest dokonca 6:4, no zverenci Petra Hatalčíka v rozpätí od 11. do 13. minúty tromi gólmi upravili na 8:7. Tatranu sa nedarilo odskočiť od súpera na rozdiel viac ako jedného gólu až do 27. minúty, keď sa slovenský tím ujal vedenia 14:12. Rozdielom dvoch gólov v prospech Prešova sa napokon aj skončil prvý polčas - 16:14.

Úvod druhého dejstva patril Brestu. Jeho hráči dvomi gólmi nielenže vyrovnali na 16:16, ale následne sa aj dostali do vedenia, keď sa presadil Babičev. Po góloch Nikulenkaua a Vukiča prehrával Tatran v 45. minúte už o dva góly (20:22), no aj túto stratu dokázal zmazať.

Prešovčania si síce gólom Urbana vytvorili tesný náskok, no súper stratu v záverečnej desaťminútovke druhého polčasu dotiahol. Aj na dva Krištopansove zásahy dokázal súper odpovedať, keď sa presadil Špiler. Zápas mal vyrovnaný priebeh až do posledných minút.

Ani ďalší Krištopansov gól v poslednej minúte súpera nezlomil, keďže na 26:26 vyrovnal Babičev. Za nerozhodného stavu museli o víťazovi rozhodnúť strely zo siedmich metrov. V nich mali viac šťastia hráči bieloruského tímu.

Final Four 2014, druhý zápas semifinále:

Tatran Prešov - BGK Meškov Brest 26:26 (16:14), na strely zo značky 7 m hodu: 4:5

Zostava a góly Tatrana: Krupa, Verkič - Rábek 2/1, Hrstka, Krok 1/1, Krištopans 7, Sadovyi, Radčenko 1, Tumidalský 1, T. Urban 7/3, Čip, Guzy, Pejovič 4, Krzysztofik, Antl 5/4, Petro 2 - najviac gólov Meškova Brest: Stojkovič 6, Markotič 6, Špiler 4, Babičev 4, rozhodovali: Nikolič, Stojkovič, vylúčení: 7:5, 7 m hody (vrátane rozstrelu): 12/9 - 10/9.

Branko Benko, generálny manažér Tatrana Prešov: "Bola to klasická ´naťahovačka´. Vo vedení sa striedali obe mužstvá. Prvý polčas sme síce vyhrali o dva góly, no najmä v úvode druhého bol súper lepší. Napokon o víťazovi rozhodli sedemmetrové hody. V nich v druhej sérii neuspel jeden z našich najskúsenejších hráčov Tomáš Urban. Ťažko však povedať, či je táto prehra a boj o konečné tretie miesto sklamaním. Teraz musia hráči v prvom rade dobre zregenerovať a pripraviť sa na nedeľňajši zápas. V ňom by nemali mať problém s motiváciou, keďže odmeňovaní sú na základe výsledkov a aj víťazstvo v zápase o 3. miesto je pre nich zaujímavé."

Výsledok druhého zápasu:

RK Croatia Osiguranje Záhreb - RK Vardar Skopje 22:30 (10:12)

Ďalší program Final Four 2014:

nedeľa 13. apríla o 16.00 h: o 3. miesto: RK Croatia Osiguranje Záhreb - TATRAN PREŠOV

nedeľa 13. apríla o 18.30 h: finále: RK Vardar Skopje - BGK Meškov Brest