Chicago na Haláka vystrelilo 34 striel, chytil všetky

Všetkých 16 účastníkov play-off NHL je už známych. Posledným sa stal Dallas.

Jaroslav Halák piatykrát v sezóne gól v zápase NHL nedostal.(Zdroj: TASR/AP)

NEW YORK. Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák zažiaril v zápase zámorskej NHL medzi jeho Washingtonom a Chicagom.

Dvadsaťosemročný gólman vychytal víťazstvo Capitals 4:0, keď zlikvidoval 34 striel súpera. Pripísal si tak piate čisté konto v sezóne a 30. v kariére.

Chytil aj Hossove štyri strely

V drese hostí ho nedokázali prekonať ani krajania Marián Hossa a Michal Handzuš. Hossa počas necelých 21 minút vyslal na Haláka štyri strely, Handzuš odohral 16 minút s bilanciou jedna strela a jedna mínuska.

Druhú prehru v rade zaznamenal Detroit, ktorý v noci na sobotu nestačil na Carolinu (1:2). "Nie sme spokojní. Chceli sme zvíťaziť a pokúsiť sa o posun v tabuľke pred začiatkom play-off," povedal obranca domáceho mužstva Niklas Kronwall.

Pri jedinom góle Red Wings asistovali slovenskí útočníci Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo. Carolina sa opäť tešila z víťazstva po troch predchádzajúcich prehrách.

Brankár Cam Ward prispel k triumfu výborným výkonom a 28 zákrokmi, keď za svoj chrbát pustil jedinú strelu. "Je to pre nás veľké víťazstvo. Aj keď sa nám nepodarilo postúpiť do play off, bolo by veľmi zlé, keby sme záver sezóny vypustili. Takto pôjdeme na dovolenky aspoň trochu vysmiati," povedal Ward.

Pánik asistoval

Desiatu asistenciu v sezóne si pripísal Richard Pánik pri víťazstve Tampy Bay nad Columbusom 3:2. Slovenský útočník sa v 39. minúte podieľal na víťaznom góle svojho tímu. Na ľade strávil viac ako 14 minút, mal tri strelecké pokusy a odsedel si šesť trestných minút.

Hokejisti Dallasu triumfovali na domácom ľade nad St. Louis hladko 3:0 a zabezpečili si miestenku v play off, prvýkrát od roku 2008. Stars tak skompletizovali zoznam účastníkov vyraďovacej časti.

"Tvoríme spolu zábavnú skupinu. Naše mužstvo je zložené zo starších i mladších hráčov, skvele sa navzájom dopĺňame. Postupom do play off sa naša misia nekončí, chceme si predĺžiť sezónu čo možno najdlhšie," povedal obranca Dallasu Trevor Daley.

Jaroslav Halák (Washington) 60:00 0/34 100

LEGENDA: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov

NHL - piatok

Washington - Chicago 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

Góly: 3. Ovečkin (Carlson, Nicklas Backström), 10. Beagle (Orlov, Kuznecov), 22. Nicklas Backström (Ovečkin, Alzner), 37. Beagle (Chimera, J. Ward)

Jaroslav Halák (Washington) zneškodnil všetkých 30 striel súpera, Michal Handzuš absolvoval 17:13 min a k jednej mínuske pridal jednu strelu, Marián Hossa (obaja Chicago) odohral 20:57 min a na Haláka vyslal 4 strely

Detroit - Carolina 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)

Góly: 44. Sheahan (JURČO, TATAR) - 9. Lindholm (Loktionov, Harrison), 19. Tlustý (Eric Staal, Faulk)

Tomáš Jurčo absolvoval 12:18 min a okrem asistencie si pripísal dve strely, Tomáš Tatar (obaja Detroit) odohral 16:23 min a k asistencii pridal aj jednu strelu

Tampa Bay - Columbus 3:2 (0:0, 3:1, 0:1)

Góly: 24. Palát (Callahan, Killorn), 35. Brewer (Paquette), 39. Brewer (Kostka, PÁNIK) - 34. Jenner (Johnson, Johansen), 57. Savard (Jenner, Comeau)

Richard Pánik (Tampa Bay) odohral 14:05 min a k jednej asistencii pridal jednu plusku, šesť trestných minút a tri strely

New Jersey - New York Islanders 2:3 psn (2:1, 0:0, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 12. R. Carter (Bernier, Gionta), 20. Eliáš (Zajac, Jágr) - 11. Lee (Nielsen), 41. Strome (Nielsen, Lee), rozhodujúci sam. nájazd Bailey

Dallas - St. Louis 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Góly: 26. Daley (Jamie Benn), 32. Seguin (Jamie Benn, Daley), 45. Garbutt (Goligoski, Fiddler)

Calgary - Winnipeg 3:5 (0:2, 3:1, 0:2)

Góly: 22. Hudler (Stajan, Brodie), 32. Monahan (Hudler, Glencross), 33. Russell (P. Byron, Giordano) - 8. Frolík (Trouba, Stuart), 17. E. Kane (Little, Pardy), 29. Klingberg (Cornier, Redmond), 50. Postma (Cornier, Peluso), 60. Wheeler (O. Jokinen)

San Jose - Colorado 5:1 (2:0, 0:1, 3:0)

Góly: 4. Boyle (Thornton, Burns), 11. Marleau (Havlát, Couture), 46. Havlát (Couture, Marleau), 54. Havlát (Kearns, A. Desjardins), 56. Havlát (Couture) - 36. Bordeleau (Talbot, R. O'Reilly)