Šatan vyrovnal Golonku, nad Rusmi sme vyhrali 4:3

Miroslav Šatan strelil Rusom v druhom zápase štvrtý gól našich.
Miroslav Šatan strelil Rusom v druhom zápase štvrtý gól našich. (Autor: SITA)
Sportnet|13. apr 2014 o 17:09

Miroslav Šatan strelil 82. gól v reprezentačnom drese. Slováci vrátili Rusom prehru v príprave najmä vďaka výkonu prvého útoku.

Prípravný hokejový zápas

Slovensko - Rusko 4:3 (2:0, 2:2, 0:1)

Góly: 1. Mikúš (Nagy, Stehlík), 13. Skokan (Valach), 25. Nagy (Šatan), 29. Šatan (Mikúš, Sloboda) - 22. Širokov (tr. strieľanie), 26. Lisin (Galuzin), 41. Dadonov (Varnakov, Medvedev)

Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Baluška - J. Tvrdoň, Kacej, 6409 divákov

Slovensko: Laco - Sloboda, Stehlík, Štajnoch, Švarný, Brejčák, Čerešňák, Valach, Mihálik - Šatan, Mikúš, Nagy - Bartek, Špirko, Lapšanský - Haščák, Šťastný, Bakoš - Skokan, Lušňák, Lunter - Zuzin

Rusko: Jerjomenko - Kutuzov, Medvedev, Zajcev, Mirnov, Čudinov, Rukavišnikov, Grigorjev, Tokranov - Varnakov, Malychin, Kalinin - Prochorkin, Zubov, Širokov - Petrov, Šipačov, Dadonov - Lisin, Galuzin, Kugryšev

BRATISLAVA. Výborná efektivita, energický útok zdobili slovenských hokejistov v prvej tretine zápasu s Rusmi. Po góloch Juraja Mikúša s Davida Skokana vyhrávali 2:0. Na dva góly potrebovali len päť striel.

„Povzbudilo nás, že sme dali hneď z prvého striedania gól, k tomu sme pridali druhý a udržiavali sme si náskok,“ hodnotil tréner Vladimír Vůjtek.

„Tréner nám hovoril, aby sme hlavne korčuľovali o čo sme sa snažili. Teší ma, že som pomohol gólom,“ povedal Skokan, pre ktorého to bol prvý gól v národnom drese.

Z dvanástich striel štyri góly

V premieňaní šancí pokračovali Slováci aj v ďalšom čase, ale robili tiež chyby v obrane, ktoré súper trestal. Náš tím si však udržiaval minimálne vedenie po celý čas.

Najkrajšia akcia zápasu prišla v 29. minúte. Juraj Mikúš od modrej čiary našiel peknou prihrávkou Miroslava Šatana, ktorý prekonal brankára Jeriomenka.

Pre slovenského kapitána to bol 82. reprezentačný gól, vyrovnal tak rekordný zápis Jozefa Golonku.

„Hovorili mi to pred zápasom, vedel som o tom. Je to rovnaké číslo, ale iná doba. Vyjadruje to určite čas, ktorý strávil v reprezentácii pán Golonka aj ja. Som rád, že sa mi to podarilo, nie je to každodenná záležitosť,“ hovoril Šatan.

„Minule som nad tým rozmýšľal, že je Miro blízko takéhoto míľniku a bolo by super, keby som mu na gól nahral a podarilo sa,“ hovoril s úsmevom Mikúš.

Výborný prvý útok

Náš prvý útok hral výborný zápas. Šatan, Mikúš aj s chuťou hrajúci Ladislav Nagy dali po góle a každý pridal asistenciu.

„Prvý zápas sme sa zoznamovali, nebolo to ešte ono. Teraz to bolo lepšie, dali sme góly, ale stále je čo zlepšovať,“ dodal kapitán nášho tímu.

Slováci zdolali Rusov po štyroch rokoch a po ôsmich prehrách za sebou. Veľkú zásluhu mal na víťazstvo Ján Laco, ktorý podržal tím hlavne v tretej tretine. „Rusi nás dostali viackrát pod tlak, preto bolo dôležité, že sme tie situácie ustáli,“ povedal skúsený gólman.

Slovenskí hokejistov čaká najbližšie dvojzápas vo Francúzsku, kde budú hrať vo štvrtok 17. apríla a sobotu 19. apríla. V stretnutiach by mali už nastúpiť aj mladík Martin Reway a obranca Edmontonu Martin Marinčin. Naopak pre zranenie kolena skončil útočník Adam Lapšanský.

Druhý gól Slovenska strieľa Dávid Skokan.

Online prenos

Koniec zápasu: Slovensko - Rusko 4:3.

60. min. Rusi pred koncom zápasu aj odvolali brankára a snažia sa vyrovnať. Puk vyhodil z nášej obrannej tretiny Šatan.

54. min. Naši sa počas Valachovho vylúčenia ubránili a zápas pokračuje v počte piatich proti piatim.

51. min. Na trestnej lavici sedí obranca Slavie Praha Juraj Valach. Rusi budú mať možnosť zahrať si presilovku.

47. min. Dvaja Rusi išli na osamoteného Štajnocha, nášho obrancu sa však napokon Dadonovovi prestreliť nepodarilo.

41. min. Rusi hneď po úvode tretej tretiny znížili, za chrbát Laca sa trafil Dadonov. Rusi opäť znížili len na rozdiel jediného gólu.

Pre Miroslava Šatana je jeho dnešný gól 82. v reprezentačnom drese. Vyrovnal tak počet reprezentačných gólov, ktoré ešte v drese Československa strelil Jozef Golonka.

Skončila sa druhá tretina: Slovensko - Rusko 4:2. Šatan zatiaľ 2+1.

35. min. Zo zápasu zrejme odstupuje Adam Lapšanský, televízia ukázala ako kríva do kabíny.

pucik_15.jpg 29. min. Juraj Mikúš vrátil Miroslavovi Šatanovi gólovú prihrávku a slovenský kapitán z prvej poslal našich opäť do dvojgólového vedenia. Naši vedú 4:2.

pucik_15.jpg 25. min. O dvojgólové vedenie sme rýchlo prišli. Dadonov prihral Lisinovi a ten zasunul puk do prázdnej bránky. "Rusi zvyšujú obrátky a našim robia pri rozohrávke problémy," hovorí komentátor RTVS.

pucik_15.jpg 24. min. Po ďalšom vylúčení Rusi hrali dokonca len v trojici. Našim sa však výhodu 5:3 využiť nepodarilo. Ladislav Nagy však využil presilovku 5:4. Spoza bránky nakorčuľoval pred ruského brankára a puk poslal do siete.

23. min. Prvú presilovku sme nevyužili, naopak dostali sme gól. Rozhodcovia nám však dali príležitosť opäť a tak hrajú Rusi opäť len vo štvorici. Rusi sú však v oslabení veľmi nebezpeční.

pucik_15.jpg 22. min. Po faule Švárneho nariadené trestné strieľanie Širokov bez problémov premenil a znížil na 1:2.

21. min. Naši začali druhú tretinu presilovkovým náporom. Šatanom organizovaný prvý útok si vypracoval viaceré šance. Napokon však našim jeden z Rusov ušiel a Švárny ho fauloval.

Skončila sa prvá tretina: Slovensko - Rusko 2:0 na góly, 6:8 na strely.

20. min. Ruské mužstvo je síce aktívnejšie, ale Slováci stále vyhrávajú 2:0. Ubránili sme sa aj presilovke Ruska a naopak v početnej výhode si teraz zahrajú aj naši.

pucik_15.jpg 1. min. Naši vstúpili do zápasu výborne. Miroslav Šatan nahral Mikúšovi a rýchlo vedieme 1:0. Naši nastúpili v bránke s Jánom Lacom, prvý útok tvorili kapitán Miroslav Šatan, center Juraj Mikúš a Ladislav Nagy.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Šatan vyrovnal Golonku, nad Rusmi sme vyhrali 4:3