Tretie finále extraligy: Košice vyhrali v Nitre 4:3

Košice vedú v sérii 2:1. Stovky fanúšikov pozerali zápas aj na veľkoplošnej obrazovke na tréningovej ploche.

Košičania v Nitre vyhrali tretí zápas finálovej série.(Zdroj: SITA)
Zažite atmosféru MS v hokeji na vlastnej koži >>

HK Nitra - HC Košice 3:4 pp (1:1, 2:1, 0:1 - 0:1)

- stav série: 1:2

Góly: 10. Piačka (Lelkeš, Nádašdi), 31. M. Kováčik (D. Milo, J. Ručkay), 39. L. Novák (R. Tománek, Ordzovenský) - 13. Hrnka (M. Bartánus, Klouček), 33. M. Bartánus, 47. T. Marcinko (M. Bartánus), 67. R. Jenčík (P. Bartoš)

Vylúčení: 4:6, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Lokšík - Rovenský, Smrek, 3600 divákov

HK Nitra: Kristan - Nádašdi, Milo, Ordzovenský, König, Kuzma, M. Novák, Ďurkech, Bača - J. Ručkay, Kováčik, H. Ručkay - Tománek, Stümpel, L. Novák - Segľa, Chrenko, Bajtek - Mráz, Lelkeš, Piačka

HC Košice: Staňa - Cebák, Štrbák, Klouček, Deyl, Kolba, Šeda, Macejko, Skalický - Spilar, Bartoš, Jenčík - Hrnka, Marcinko, Bartánus - Bicek, Češík, Sojčík - Hinďoš, Chovan, Jokeľ

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Všetky tieto zápasy sú podobné a aj dnes to bolo tesné, vyrovnané. Rozhodlo to, že sme v závere pustili hostí do aktivity a napokon to vyústilo do ich víťazného gólu."

Anton Tomko, tréner Košíc: "V zápase sme veľa doťahovali, napokon to vyústilo až do predĺženia. V ňom sme si verili a zápas sme zvládli."

NITRA. Historicky prvé extraligové finále na preplnenom nitrianskom zimnom štadióne prinieslo vyrovnaný hokej, hraničné nasadenie hráčov a prehru domáceho tímu 3:4 v predĺžení.

Košice vedú vo finálovej sérii 2:1 na zápasy.

Sedelo sa aj na schodoch

Na staručkom štvortisícovom štadióne v Nitre bola hlava na hlave, sedelo sa aj na schodoch.

Ďalšie stovky fanúšikov pozerali zápas na veľkoplošnej obrazovke na vedľajšej tréningovej ploche.

Fanúšikovia po celý čas spievali a poháňali domácich do útoku. Hokejisti zo seba vydolovali všetky sily.

Oba tímy dobre bránili, a tak nedochádzalo k prečísleniam. K najväčšiemu vzruchu pred bránkami prišlo v presilovkách.

Góly padali v presilovkách

Košice takto vyrovnali v 13. min na 1:1, keď najprv nevyužili vyše minútovú výhodu piatich proti trom, ale Hrnka zblízka predsa len strelil gól pri hre piatich proti štyrom.

Predtým otvoril skóre Piačka, strelou švihom z ľavého kruhu prekvapil brankára Staňu. Nitra si trpezlivo počkala na svoje príležitosti a tie prišli v druhej tretine. Vylúčenie Cebáka najprv potrestal pohotový Kováčik.

No keď dôrazný Bartánus zakrátko vyrovnal, domáci fanúšikovia sa búrili a zasypali hraciu plochu papiermi, padli aj plastové fľaše a plechovky. Nehralo sa asi desať minút.

Pri vylúčení Kolbu potom zahrali Nitrania známy signál od Stümpela cez Nádašdiho na voľného Lukáša Nováka pred bránkou a po jeho góle sa štadión znova otriasal v základoch.

Po góle Jenčíka v 7. minúte predĺženia však stíchol sklamaním. V pondelok sa hrá štvrtý zápas v Nitre o 17.00.

Online prenos

Zápas sa skončil: Nitra - Košice 3:4.

67. minúta. Peter Bartoš pripravil pre Richarda Jenčíka šancu, ktorá sa skončila gólom a Košice v Nitre prvý zápas vyhrali.

63. minúta. Za Kristanovou bránkou s pukom manévroval Marcinko, nikoho zo spoluhráčov však nenašiel a tak brankár Nitry zasahovať nemusel.

61. minúta. Začalo sa predĺženie. Chrenkovu šancu Staňa chytil.

Riadny hrací čas sa skončil, nasleduje za stavu 3:3 desaťminútové predĺženie.

59. minúta. Len 50 sekúnd pred koncom sa bude vhadzovať pred Kristanom v nitrianskom obrannom pásme. Nitrania mali šancu na brejk, ale napokon sa zápas v riadnom hracom čase skončí zrejme nerozhodne. Spilárovu strelu v posledných sekundách chytil Kristan.

58. minúta. Kristan v priebehu niekoľkých minút musel zasiahnuť proti trom nepríjemným strelám.

54. minúta. Preplnený štadión v Nitre vidí útočný hokej. O zápase už zrejme rozhodne jediný gól, obe mužstvá čakajú kto ho dá.

Kliknite pre zväčšenie.

Naplnený zimný štadión v Nitre.

47. minúta: Košiciam sa aj tretíkrát podarilo vyrovnať, Marcinko prestrelil brankára Nirty Kristana a vyrovnal na 3:3.

19:03 Začala sa tretia tretina.

18:47 Skončila sa druhá tretina.

39. minúta: Nitra využíva presilovku a vedie 3:2, skóroval Novák.

39. minúta: Marek Kolba z Košíc ide na dve minúty na trestnú lavicu.

33. minúta: Juraj Cebák ide opäť na dve minúty na trestnú lavicu.

33. minúta: Necelé dve minúty po góle Nitry Košice vyrovnávajú na 2:2. Skóroval Bartánus.

31. minúta: Domácim sa podarilo využiť presilovku a vedú 2:1. Skóroval Kováčik.

29. minúta: Košičan Cebák ide na dve minúty na trestnú lavicu za hákovanie.

17:58 Začala sa druhá tretina.

17:42 Skončila sa prvá tretina.

17. minúta: Opäť ide dvojica hráčov na trestnú lavicu, z každého tímu jeden.

13. minúta: Košice využili presilovku o dvoch hráčov, na 1:1 vyrovnal po kombinačnej akcii Hrnka.

11. minúta: V priebehu niekoľkých sekúnd idú dvaja hráči Nitry na trest nú lavicu, Košice budú hrať dlhú presilovku 5 na 3.

10. minúta: Presne v polovici prvej tretiny otvára Nitra skóre. Skóroval Piačka.

1. minúta: Po 30 sekundách hry vylučuje hlavný rozhodca po jednom hráčovi z oboch tímov. Nadášdi a Marcinko dostali po dve minúty za hrubosť.

17:05 Stretnutie sa začalo