Víkendový súhrn: Saganovi opäť tímoví kolegovia nepomohli

Za dve minúty to najdôležitejšie zo športového víkendu. S dovetkami.

Niki Terpstra sa pred cieľom odpútal do skupinky aj so Saganom.(Zdroj: TASR/AP)

Víkend komentuje Bohumil Stejskal,

šéfredaktor Takurcitee.sk

Peter Sagan podal hrdinský výkon počas nedeľného klasického preteku cyklistov Paríž – Roubaix. Neľútostnú, 257-kilometrovú trať dokončil po vyše šiestich hodinách na šiestom mieste, dvadsať sekúnd za víťazným Holanďanom Nikim Terpstrom.

Slovenský rodák sa dve desiatky kilometrov pred cieľom pokúsil o samostatný únik a kľúčové pasáže trate prešiel na mačacích hlavách pred silnou skupinou prenasledovateľov, vrátane všetkých hlavných favoritov. Osem kilometrov pred cieľom ho však dostihli, Teprstra sa pokúsil o únikové repete a naňho už nikomu sily nestačili.

Záver na velodrome v Roubaix nezvládla francúzska réžia priameho prenosu. Skupinu, v ktorej bol aj Sagan, ignorovala. Až niekoľko minút po dojazde sme sa dozvedeli, ako skončil zelený Peter.

Tím mu znova príliš nepomohol, vyjazdil si ale ďalšiu dávku rešpektu v najsilnejšom svetovom pelotóne. Nad témou sa rozplývame aj v texte na TakUrčitee.sk.

Slovenská hokejová reprezentácia si vymenila výhry v prípravných zápasoch so zbornou komandou. Vůjtekovci najprv v piatok v Bratislave Rusov prestrieľali (na ľade medzinárodný konflikt nehrozí), aby prehrali 1:3, v nedeľu v ďalšom vyrovnanom zápase vyhrali pre zmenu o gól 4:3.

Darilo sa prvému útoku Nagy – Mikúš – Šatan. Majú síce dohromady takmer presne 100 rokov, to im ale nebráni presadzovať sa v medzinárodnej konkurencii.

Miroslav Šatan strelil 82. reprezentačný gól, po ukážkovom pase Juraja Mikúša poslal strelou z jednej puk za ruského gólmana. Skúsenosti sa nedajú naučiť, tie možno len získať. Elitný útok Slovenska na MS v Bielorsku nimi bude zdá sa oplývať.

Prečítajte si tiež:Šatan vyrovnal Golonku, nad Rusmi sme vyhrali 4:3

Výborná séria sa odohráva vo finále slovenskej hokejovej Extraligy. Nitra vykorčuľovala na vlastný ľad v treťom zápase posilnená priebežným stavom 1:1 a výhodou domáceho prostredia. Fanúšikovia, o ktorých idú len samé skvelé správy, hnali corgoňov dopredu a tí nad Košicami trikrát viedli.

Zápas sa však predlžoval necelých sedem minút. Richard Jenčík gólom rozhodol, že napriek tomu, že východniari v zápase dovtedy nevyhrávali, uchmatli pod Zoborom cennú výhru. Košičanom zahral útok Hrnka – Marcinko – Bartánus, ktorý sa postaral o všetky góly v riadnej časti zápasu a dotiahol tak oceliarov do predĺženia.

RTVS po nepochopiteľnom rozhodnutí hokejistov, ktorí nedokázali napasovať dva zápasy v jeden deň tak, aby mohli byť oba v televízii vysielala celý zápas v Rádiu Regina, koniec tretej tretiny a časť predĺženia na Dvojke, no vyvrcholenie z časových dôvodov ohlásili iba na rádiových vlnách.

Ivan Ninaj sa síce opäť prihlásil, veľa divákov určite od televízorov odišlo a aspoň si mohli vychutnať skvelý komentár Jozefa Jarkovského.

Prečítajte si tiež:Tretie finále extraligy: Košice vyhrali v Nitre 4:3

Poslednými zápasmi základnej časti skončila NHL, ročník 2013/2014. Viacerí Slováci dohrali, no letenku do Bratislavy na reprezentačný zraz má zatiaľ len obranca Edmontonu Marinčin. Andrej Sekera musel pod nôž, o Jaroslavovi Halákovi sa dozvieme až o niekoľko dní.

V prvom kole hrá Boston s Detroitom, reálne sú pre šampionát v hre dve posily. Chára s Meszárosom hrajú proti Tatarovi s Jurčom, prvý zápas MS v Minsku je až 9. mája, takmer o mesiac.

Martin Škrtel sa v nedeľnom kľúčovom zápase Premier league znova trafil do siete Manchestru City. Tak, ako v auguste 2012 aj teraz skóroval, tentokrát pri výhre 3:2, ktorá The Reds posúva čoraz bližšie k vysnívanému titulu.

Slovenský obranca sa odpútal od Mareka Hamšíka v pomyselnej tabuľke najlepších slovenských strelcov v lepších európskych ligách. Hamšík nedal gól od novembra, Škrteľ ich v tejto sezóne má na konte v najvyššej anglickej už sedem.

Prečítajte si tiež:Škrtel strelil gól, Liverpool vyhral nad City 3:2 a je bližšie k titulu

Slovan Bratislava sa postaral o najväčšie prekvapenie víkendového kola Corgoň ligy. Na domácej pažiti na Pasienkoch prehral so Spartakom Myjava 0:1. Na prehru sa musela pozerať aj legenda belasých Fabio Nigro, ktorého nechali vykonať slávnostný výkop.

Slávnostne kopú aj v Trnave, nový štadión pomaly rastie. Na starom mieste prerušili pre zmenu tamojší Spartakovci sériu MFK Košice bez prehry, bez inkasovaného gólu a bez straty jarnej kvetinky. Vyhrali 1:0, faktom ale je, že košičania šetrili tri štvrtiny kádra na odvetu semifinále Slovenského pohára. Prehra teda bola viac-menej taktická.