NBA: New York vyhral v Brooklyne

New York Knicks si play-off nezahrá. Chýbala im jedna výhra.

Základná časť NBA sa skončila.(Zdroj: ILUSTRAČNÉ SITA/AP)

NEW YORK. Basketbalisti New Yorku dosiahli tretie víťazstvo v zámorskej NBA v rade, keď v noci na stredu triumfovali v Brooklyne 109:98.

Hosťom chýbal ich najlepší strelec Carmelo Anthony, pre ktorého sa z dôvodu zraneného ramena sezóna už skončila. Knicks sa však v newyorskom derby prezentovali príkladným kolektívnym výkonom, keď až šesť hráčov zaznamenalo dvojciferný počet bodov.

Lídrom bol nováčik Tim Hardaway mladší, autor 16 bodov. New York tak zdolal svojho mestkého rivala v treťom zo štyroch vzájomných tohtosezónnych zápasov.

"V play off hrať nebudeme, takže poteší aspoň tento fakt. Škoda, že sme tak ako proti Nets nehrali v priebehu sezóny aj proti ostatným tímom," povedal po zápase pre zámorské médiá Hardaway mladší.

Nets čaká v poslednom zápase základnej časti Cleveland. Ak prehrajú, klesnú na šiestu priečku v tabuľke Východnej konferencie, v opačnom prípade zostanú piati.

Los Angeles Clippers zdolali Denver 117:105 a stále útočia na konečné druhé miesto na Západe po základnej časti. V záverečnom stretnutí však musia zdolať Portland a zároveň Detroit nesmie prehrať s Oklahomou City. Duel proti Nuggets mal jasný priebeh, domáci vyhrali prvú štvrtinu o 12 bodov, cez polčasovú prestávku bol rozdiel už 17-bodový. Hlavnou ofenzívnou zbraňou Clips bol ako tradične Blake Griffin, autor 24 bodov. Po tvrdom faule na Timofeja Mozgova však dostal Griffin 16. technickú chybu v sezónu, za čo ho čaká jednozápasový dištanc a v Portlande tak hrať nebude.

"Aj tak by nehral. Nemal som v pláne ho postaviť, Blake potrebuje pred play off oddych. Doma zostane aj J.J. Redick," naznačil plány pred duelom na palubovke Trail Blazers losangeleský tréner Doc Rivers. Clippers dosiahli 57. víťazstvo v sezóne a opäť vylepšili klubový rekord.