Hlohovec zdolal Prešov 35:29 a má blízko k Slovenskému poháru

O šesť gólov porazil Hlohovec v prvom zápase finále Slovenského pohára Tatran Prešov.

František Zaťko z HC Sporta Hlohovec (vľavo).(Zdroj: SITA)

HLOHOVEC. Hádzanári HC SPORTA Hlohovec zvíťazili v úvodnom finálovom dueli Slovenského pohára nad Tatranom Prešov o šesť gólov v pomere 35:29.

Pred odvetou na palubovke Tatrana, ktorá je na programe v stredu 23. apríla, si tak vytvorili dobrú východiskovú pozíciu na celkový triumf v pohárovej súťaži.

1. zápas finále Slovenského pohára:

HC SPORTA Hlohovec - Tatran Prešov 35:29 (18:16)

Najviac bodov: Petrov 9, Zaťko 6, Ďuriš 5 - Rábek 8/4, T. Urban a Krištopans po 5, Antl 5/2. Rozhodovali: Budzák - Záhradník, vylúčení: 7 - 6, ČK: 58. Petrov (Hlohovec - za tri vylúčenia), 7 m hody: 4/7 - 6/8, 800 divákov

Povedali po zápase

František Zaťko, krídelník Sporty Hlohovec: "Každý vraví, že Prešov je silný. My však vieme, že to je iba v našich hlavách. Prešovčania sú možno unavení, ale to sme aj my a rovnako sme na palubovke siedmi, ako súper. S víťazstvom som spokojný a dúfam, že odohráme rovnako kvalitný zápas aj v Prešove. Je dôležité, že sme udržali šesťgólový náskok. Ku koncu to nevyzeralo najlepšie, ale nakoniec sme to opäť dotiahli na rozdiel šiestich gólov. Myslím si, že máme pred odvetou dobrú pozíciu."

Peter Hatalčík, tréner Tatrana Prešov: "Hlohovčania vyhrali zaslúžene. Boli lepší, možno viac oddýchnutí. Na nás je vidieť enormnú únavu. Snažíme sa to rozchodiť, a hoci to ide ťažko, o týždeň sa pripravíme. Máme za sebou náročný program, no myslím si, že je v našich silách šesťgólové manko v odvete zmazať."

V Hlohovci sa hrala od úvodných sekúnd vyrovnaná hádzaná a oba tímy sa striedali v strieľaní gólov. Domáci sa dostali v 18. minúte do trojgólového vedenia 11:8, Tatran však skóre vyrovnal zásluhou troch presných lôpt v rade z rúk Olivera Rábeka.

Hlohovčania boli aktívnejší smerom dopredu, opäť si vytvorili rovnaký náskok, ktorý si dokázali dlhšiu chvíľu aj ustrážiť. V závere prvého dejstva sa však prihlásil o slovo dvoma presnými zásahmi aj hosťujúci Tomáš Urban, polčas tak vyhrali domáci 18:16.

Tatran však nezvládol vstup do druhej tridsaťminútovky, čo v konečnom dôsledku rozhodlo o výsledku stretnutia. Štyrmi gólmi v priebehu troch minút prinútili domáci hosťujúceho kormidelníka Petra Hatalčíka vziať si oddychový čas.

Hlohovec však pokračoval v gólovej vlne a v 40. minúte zvýšil Mažár už na rozdiel ôsmich gólov pri skóre 28:20. Prešovu sa síce podarilo tesne skresať náskok súpera, no výborný výkon domáceho brankára Žernoviča bol pre hostí kameňom úrazu.

V ofenzíve to najlepšie strieľalo domácej spojke Oleksandrovi Petrovovi, ktorý sa pod prekvapivý triumf Hlohovca v pomere 35:29 podpísal deviatimi gólmi, hoci v samom závere videl červenú kartu.