Doprastav zdolal Sláviu a je jeden zápas od titulu

Hráčky Doprastavu počas tretieho zápasu play-off finále extraligy žien vo volejbale. (Autor: SITA)
TASR|16. apr 2014 o 20:02

Volejbalistky Doprastavu Bratislava zdolali v stredajšom treťom finálovom dueli extraligy žien Sláviu EU Bratislava 3:0.

BRATISLAVA. Hráčky Doprastavu Bratislava zvíťazili v stredajšom treťom stretnutí finále play off extraligy volejbalistiek nad Sláviou EU Bratislava hladko 3:0 a ujali sa vedenia v sérii 2:1 na zápasy.

Vo štvrtom súboji finálovej série hranej na tri víťazstvá, ktorý je na programe v sobotu na palubovke Slávie v hale Mladosť, tak môže Doprastav rozhodnúť o zisku titulu.

Finále vojebalovej extraligy žien - 3. zápas:

VK Doprastav Bratislava - VK Slávia EU Bratislava 3:0 (25, 23, 21)

- stav série: 2:1

82 minút, rozhodovali: Viktoríni-Lisá a Schimpl, 400 divákov

Doprastav: Hatinová, Drobňáková, Potocká, Koseková, Mesková, Stankovianska, libero Nikmonová (Ovečková)

Slávia: Kuciaková, Hudecová, Smataníková, Kóšová, Rákošová, Pištěláková, libero Doležajová (Doludová)

Hoci tomu výsledok nenasvedčuje, priebeh prvých dvoch setov bol veľmi vyrovnaný a o ich koncovkách sa rozhodovalo až v samom závere. V prvom dejstve si ani jeden z tímov nevybudoval väčší ako dvojbodový náskok.

Stav skóre bol postupne 6:6, 9:9, 15:15, 20:20, 22:22. Domáce sa za stavu 24:23 dostali k prvému setbalu, ale Slávia zabrala v obrane a dokázala vyrovnať na 25:25. Následne však pokazila podanie hosťujúca Hudecová, Doprastav z následného útoku skóroval a vyhral prvý set 27:25.

Do druhého setu lepšie vstúpila Slávia a rýchlo viedla 5:2. Postupne sa však začali presadzovať lepšie hrajúce domáce hráčky, ktorým vychádzala útočná hra na sieti i kvalitné bloky v obrane. Doprastav otočil skóre a od stavu 9:8 už vedenie z rúk nepustil.

Zverenkyne trénera Tomáša Vargu vyhrávali 16:13, 20:17 i 23:21. Slávia ešte zabojovala, vyrovnala na 23:23, ale na viac už nemala. Za stavu 24:23 rozhodla o zisku druhého setu v prospech domácich nekompromisným smečom ich najlepšia hráčka Stankovianska.

Tretie dejstvo bolo už v jasnej réžii Doprastavu. Slávia nedokázala nájsť recept na výbornú hru domácich na sieti, kde úradovali Hatinová so Stankovianskou.

"Modro-žlté" rýchlo viedli 8:5, potom ich náskok narástol až na rozdiel piatich bodov. Doprastav napokon vyhral tretí set 25:21, celé stretnutie 3:0 a ujal sa vedenia v sérii 2:1 na zápasy. O zisku majstrovského titulu môže rozhodnúť už v najbližšom zápase na palubovke Slávie.