Hlohovec vyhral na záver extraligovej nadstavby, ide sa na semifinále

Zľava: Matúš Hriňák z Košíc, Ľubomír Ďuriš z Hlohovca a Marián Maguška z Košíc.
Zľava: Matúš Hriňák z Košíc, Ľubomír Ďuriš z Hlohovca a Marián Maguška z Košíc. (Autor: archív SITA)
SITA|18. apr 2014 o 20:58

Z 3. pozície pôjde do play-off HK Topoľčany a štvrtým semifinalistom je 1. MHK Košice.

BRATISLAVA. Víťazstvo hádzanárov HC Sporta Hlohovec nad 1. MHK Košice 32:23 v piatkovom zápase 10. kola A-skupiny (o 1. - 6. miesto) uzavrelo nadstavbovú časť extraligy mužov.

Hlohovčania v nej obsadili 2. priečku za suverénnymi hráčmi prešovského Tatrana. Šarišania v tabuľkovej časti súťaže vyhrali všetkých 30 zápasov a v najvyššej slovenskej súťaži zvládli víťazne už 43 duelov bez prerušenia.

Z 3. pozície pôjde do play-off HK Topoľčany a štvrtým semifinalistom je 1. MHK Košice. HC Štart Nové Zámky obsadil konečný 5. a ŠKP Bratislava skončil na 6. stupienku.

Boje vo vyraďovacej časti sa začnú na budúci víkend 26. - 27. 4., v semifinále sa stretne Prešov s Košicami a Hlohovec s Topoľčanmi.

A-skupina (o 1. - 6. miesto) - 10. kolo - piatok:

HC Sporta Hlohovec - 1. MHK Košice 32:23 (17:14)

Najviac gólov: Janíček 5, S. Mažár a Majbík po 4 - Fuňak 5, Pecha 5/5, Pekár, Maguška a Drobňak po 3

Pok. hody: 3/3 - 5/5, vylúčení: 3 - 3, rozhodovali: Haščík a R. Sivák, 500 divákov

6. ŠKP Bratislava 30 11 0 19 781:881 22

semifinálové dvojice: Tatran Prešov - 1. MHK Košice, HC Sporta Hlohovec - HK Topoľčany

Domov»Halové športy»Hádzaná»Hlohovec vyhral na záver extraligovej nadstavby, ide sa na semifinále