Práve prebieha | Aktualizované o 17:04 | Sledujte naživo

Športové výsledky (19. 4. 2014). Prešov - Myjava 2:3, Znojmo - Ostrava 0:4

Aktualizovaný výsledkový servis zo všetkých športov.

Basketbal

Extraliga žien - play-off - o 3. miesto - tretí zápas (hrá sa na tri víťazstvá) - sobota:

Piešťanské Čajky - ŠBK Šamorín 88:66 (21:14, 19:18, 19:21, 29:13) - stav série 2:1

Najviac bodov: Felixová 21, Tathamová 20, Krč-Turbová 12 - Jaeschkeová 15, Sujová a Ivanová po 10

TH: 27/18 - 20/16, fauly: 24 - 25, trojky: 4 - 4, rozhodovali: Tomašovič, Doušek a Macura, 400 divákov

Volejbal

Extraliga mužov - play-off - o 3. miesto - druhý zápas (hrá sa na tri víťazstvá) - sobota:

VK MIRAD PU Prešov - Spartak VKP Myjava 2:3 (18, -26, 21, -23, -11) - stav série 0:2

150 min, rozhodovali: Malík a Daruľa, 400 divákov

Futbal

Futbalisti Baníka Ostrava získali v sobotu dôležité tri body na záchranu v českej Gambrinus lige. Na pôde Znojma triumfovali presvedčivo 4:0 a z poslednej priečky v tabuľke stiahli náskok svojho sobotňajšieho súpera, ktorému patrí 13. miesto, už len na jeden bod.

25. kolo - sumáre:

Slovan Liberec - 1. FC Slovácko 2:1 (0:1)

Góly: 68. Rajnoch, 83. Jarolím (z 11 m) - 23. Kerbr. ČK: 82. Kuncl (Slovácko)

/Ľ. Kolár odohral prvý polčas, M. Obročník do 74. min - T. Košút a P. Šimko celý zápas

1. SC Znojmo - Baník Ostrava 0:4 (0:2)

Góly: 19. Kukeč, 45. Vengřinek, 63. a 81. Baránek

/P. Gál-Andrezly a M. Lacko celý zápas - J. Greguš celý zápas/

Mladá Boleslav - Jablonec 3:2 (2:2)

Góly: 8. Zahustel, 24. Ščuk (z 11 m), 54. Magera - 18. Loučka (z 11 m), 31. Moulis

V úvodnom sobotňajšom stretnutí 26. kola ruskej ligy zvíťazil Tomsk doma nad Samarou 2:0. V drese hostí odchytal celý zápas slovenský reprezentačný brankár Ján Mucha, v domácom drese sa do hry nedostal z lavičky náhradníkov reprezentačný obranca Kornel Saláta. Tomsk je v tabuľke 14. s 24 bodmi, Samara o bod pred ním na 13. pozícii. V ďalšom zápase zvíťazil Lokomotiv Moskva v zostave so slovenským obrancom Jánom Ďuricom nad Terekom Groznij tesne 2:1. Domáci síce od 30. minúty prehrávali 0:1, v druhom polčase však dvoma gólmi Pavľjučenka v rozmedzí siedmich minút otočil skóre a pripísali si tri body. Ďurica odohral celý zápas.

Tom Tomsk - Kryľja Sovietov Samara 2:0, Lokomotiv Moskva - Terek Groznij 2:1

Futbalisti Gaziantepsporu prehrali v sobotňajšom zápase 30. kola tureckej ligy na vlastnom ihrisku s Genclerbirligi 0:1. V drese domácich nastúpil od 56. minúty slovenský reprezentant Marek Sapara.

Gaziantepspor - Genclerbirligi 0:1

Hokej

Slovenská reprezentácia do 16 rokov prehrala v sobotňajšej odvete v Prostějove s rovesníkmi z Česka hladko 3:7. Domáci vrátili slovenskému výberu piatkovú prehru 1:2. Mladí Slováci v tomto prípravnom dueli zbabrali prvú časť hry, v ktorej inkasovali päť gólov.

Česko "16" - Slovensko "16" 7:3 (5:0, 0:3, 2:0)

Góly: 5. a 58. Kousal, 7. Pšenička, 8. Kolowrat, 18. Vála, 19. Komárek, 51. Kurovský - 22. Dlapa, 25. Juriga (Solenský), 36. Juriga (Solenský)

Výsledok sobotňajšieho tretieho zápasu finále play-off najvyššej fínskej súťaže Liiga (hrá sa na štyri víťazstvá):

Kärpät Oulu - Tappara Tampere 2:3 (1:1, 0:1, 1:1) - stav série 1:2

V treťom finálovom zápase play off švédskej ligy rozstrieľala Skelleftea na domácom ľade Färjestad 8:1 a od titulu ju delí už iba krok. V sérii totiž vedie suverénne 3:0. Štvrtý duel je na programe v pondelok.

Skelleftea - Färjestad 8:1

/stav série: 3:0/

Hokejisti Kolína uspeli aj v druhom zápase finále play off nemeckej DEL a nad Ingolstadtom zvíťazili 3:1. V sérii vedú už 2:0.

Ingolstadt - Kolín 1:3

/stav série: 0:2/

Výsledky sobotňajších zápasov najvyššej švajčiarskej hokejovej súťaže NLA:

Play-off - finále - štvrtý zápas (hralo sa na štyri víťazstvá):

Kloten - Zürich 1:2 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 0:1) - konečný výsledok série 0:4, Zürich získal majstrovský titul

O účasť v NLA 2014/2015 - piaty zápas (hralo sa na štyri víťazstvá):

Biel - Visp 3:2 (1:0, 1:2, 1:0) - konečný výsledok série 4:1

Box

Slovenský boxer Michal Takács postúpil na majstrovstvách sveta mládeže v Sofii do osemfinále. Člen ŠKP Bratislava zvíťazil v kategórii do 56 kg nad Albáncom Rexhildom Zenelim, pričom nad bronzovým medailistom z minuloročného európskeho šampionátu mládeže v Rotterdam vyhral 2:1 na body.

Atletika

Ukrajinská šprintérka Maria Remeňová dostala dvojročný dištanc za doping. Bronzová medailistka zo štafiet na 4x100 m z olympijských hier 2012 v Londýne a dvojnásobná majsterka Európy neprešla mimosúťažnou dopingovou kontrolou, pozitívna bola jej vzorka z 10. januára. Dvadsaťšesťročná Remeňová sa môže na svetové dráhy vrátiť 2. marca 2016.

Remeňová je jednou z najrýchlejších Európaniek. Titul šampiónky starého kontinentu získala v štafete na 4x100 m i v behu na 200 m. V roku 2013 si vybojovala zlato na univerziáde v Kazani. Informácie zverejnil web R-Sport.

Hádzaná

Kvalifikácia MS hráčok do 20 rokov - 3. skupina (Chorzów/Poľ.) - sobota:

Slovensko - Srbsko 19:27 (8:15), Slovenky nepostúpili

Zostava a góly SR: Kvasnicová, Ferenčíková, Csáková - Bujnochová, Klučková 7/3, Gajdošíková 3, Gajdošová, Kostelná, Tomášechová 2/1, Königová, Habánková 1, S. Nagyová, Blehová 1, Szabó 4, Šutranová, Krokavecová 1

pok. hody: 6/4 - 4/3, vylúčené: 4 - 8, rozhodovali: Nastaseová a Stancová (obe Rum.), 200 divákov

Motorizmus

V sobotňajšom tréningu na Veľkú cenu Číny Formuly 1 dosiahol najrýchlejší čas 1:53,958 minúty austrálsky pretekár Daniel Ricciardo na Red Bulle. Druhý bol Felipe Massa na Williamse so stratou pol sekundy. Tréning poznačilo nepriaznivé počasie, na mokrej trati ani jedno kompletné kolo s meraným časom neabsolvovali napríklad piloti Mercedesu Lewis Hamilton a Nico Rosberg.

Kvalifikácia je na programe v sobotu o 8.00 SELČ, hlavné preteky sa uskutočnia na druhý deň so štartom o 9.00 SELČ.