Boston vyrovnal sériu s Detroitom, Los Angeles prehralo 2:7

Chára oslavuje so spoluhráčmi svoj gól.
Chára oslavuje so spoluhráčmi svoj gól. (Autor: SITA/AP)
SITA|20. apr 2014 o 21:37

Zdeno Chára ako prvý zo Slovákov v tohtoročnej play-off NHL bodoval, gólom pomohol k výhre Bostonu 4:1

NEW YORK. Slovenský hokejista Zdeno Chára pomohol Bostonu k víťazstvu 4:1 nad Detroitom a vyrovnaniu série 1. kola play-off Východnej konferencie na 1:1. Bruins v prvom súboji s Red Wings nedokázali nájsť recept na pozornú obranu na čele s Tuukkom Raskom, v nedeľu ju prekonali štyrikrát.

Boston začal aktívne a už v prvej tretine strelil dva góly. Detroit ešte dokázal znížiť na 1:2, ale potom sa už tešili len domáci. Chára sa presadil v 43. min počas presilovej hry. Celkovo odohral 26 minút a ďalšie dve sedel na trestnej lavici. Jeho spoluhráč Andrej Meszároš odkorčuľoval vyše 16 minút. Tomášovia Tatar a Jurčo v drese Red Wings sa bodovo nepresadili.

"Napriek prehre v prvom stretnutí sme nestratili sebavedomie. Vedeli sme, že musíme zmeniť len pár vecí, lebo sme podali dobrý výkon. Chceli sme viac hrať s pukom a byť dôraznejší v osobných súbojoch. Pomohli nám aj dva rýchle góly," skonštatoval Jarome Iginla a Zdeno Chára doplnil: "Teraz potrebujeme zopakovať správne veci z dnešného zápasu a niektoré ešte vylepšiť. Využili sme naše príležitosti, ubránili sa oslabeniam a dali góly v presilovkách. To bol hlavný rozdiel v porovnaní s prvým duelom."

Hráči Los Angeles začali druhý diel kalifornského derby so San Jose veľmi dobre a po dvadsiatich minútach viedli 2:0. Potom však už nestačili čeliť smršti ofenzívy Sharks, ktorá strelila sedem gólov v rade. Marián Gáborík z Los Angeles raz ohrozil bránku domácich. Kings po dvoch súbojoch prehrávajú 0:2.

Montreal už len jedno víťazstvo delí od postupu do druhého kola, nad Tampou Bay po nedeľňajšej výhre 3:2 vedie 3:0 na zápasy. Smerovanie tretieho súboja určil gól Reného Bourqua v jedenástej sekunde. Philadelphia vyrovnala sériu s New York Rangers na 1:1 napriek tomu, že bola strelecky menej aktívna. Flyers boli efektívnejší a tešili sa z výhry 4:2. Philadelphia vyhrala v Madison Square Garden prvýkrát od 20. februára 2011.

1. kolo play off NHL

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

NY Rangers - Philadelphia 2:4 (2:1, 0:2, 0:1)

- stav série: 1:1

Góly: 5. St. Louis (Stepan, Rick Nash), 9. Pouliot (Brassard, Zuccarello) - 15. Voráček (Hartnell, C. Giroux), 26. Akeson (B. Schenn, Lecavalier), 32. L. Schenn (A. Hall, M. Raffl), 60. Simmonds (Read)

Boston - Detroit 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Góly: 8. Florek, 11. R. Smith (Loui Eriksson, Bergeron), 39. Lucic (Iginla, Krug), 43. v presilovke Chára (Iginla, Krug) - 34. Glendening (Helm, D. Miller)

Zdeno Chára odohral 26:04 min, strelil 1 gól, mal 2 strely, 2 trestné minúty, Andrej Meszároš (obaja Boston) odohral 16:43 min, mal 2 strely, Tomáš Tatar odohral 15:48 min, mal 2 strely, 1 mínusový bod a 4 trestné minúty, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) mal 4 strely, odohral 14:25 min.

Montreal - Tampa Bay 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

- stav série: 3:0

Góly: 1. R. Bourque (Subban), 39. Gallagher (Subban, Eller), 46. Plekanec (Prust, Gallagher) - 29. Palát (Stamkos, Hedman), 52. Carle (Stamkos, Gudas)

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

San Jose - Los Angeles 7:2 (0:2, 3:0, 4:0)

- stav série: 2:0

Góly: 25. M. Brown (Desjardins), 30. Torres (Desjardins), 35. Braun (Sheppard, Pavelski), 42. Marleau (Nieto, Couture), 45. Pavelski (D. Boyle, Wingels), 49. Couture (Marleau, Nieto), 51. J. Thornton (Pavelski, D. Boyle) - 2. Muzzin (Doughty, Kopitar), 10. T. Lewis (J. Carter)

Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 13:07 min, mal 1 strelu a 1 mínusový bod

Domov»Hokej»NHL»Boston vyrovnal sériu s Detroitom, Los Angeles prehralo 2:7